Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Листопад » 7 » В Університеті презентували книгу краєзнавця Василя Романюка
07.11.2017 (20:23)  

   В Університеті презентували книгу краєзнавця Василя Романюка
6 листопада 2017 року на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація книги письменника, публіциста, краєзнавця з Івано-Франківська Василя Романюка «Сіймо, а збирати будем…».

Книга розповідає про геніальних будителів Галичини Маркіяна Шашкевича, Івана Вагилевича та Якова Головацького. У центр свого дослідження автор ставить історико-етнографічну спадщину гуртка «Руська Трійця» і запевняє, що об’єктом краєзнавчих зацікавлень її членів було переважно Прикарпаття.

Від імені ректорату Львівської духовної семінарії Святого Духа, в якій навчалися учасники «Руської Трійці», присутніх привітав отець Володимир Крушельницький. Зокрема, він зазначив, що постаті великих будителів Галичини, їхній почин кожен із мешканців України відчуває і досі.

Автор книги Василь Романюк подякував усім, хто долучився до видання, і сказав, що ідеї членів «Руської Трійці» та їхня праця є актуальними і нині.

«У нашому нелегкому сьогоденні відстань у два століття робить постать Маркіяна Шашкевича для нас ще ближчою і закликає кожного з нас стати в обороні рідного краю і рідного слова», – цитує автора книги сайт ЛНУ ім. І. Франка..

Також Василь Романюк зазначив, що у своїй книзі він використав чимало архівних документів про відомих людей старої Галичини, зокрема, з метрикальних книг. Окрім того, видання вміщує спогади старожилів, багато світлин як давніх, так і наших часів та інше.

Доцент кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси Михайло Чорнопиский, звертаючись до учасників зустрічі, розповів про процес поширення ідей «Руської Трійці» на терени всієї України і додав, що такі книги потрібно видавати більшими тиражами, а відтак, максимально популяризувати об’єктивний погляд на українську культуру, науку та історію.

Проректор з науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим зазначив, що книга є вагомим внеском у літературознавство й історичні дослідження. «Такі праці дозволяють нам не втрачати своєї національної опори і вибудовувати надійну гуманітарну сферу, яка надзвичайно потрібна нашій країні», – наголосив він.

Участь у презентації взяв голова Львівської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

«Василь Романюк – це унікальна людина, яка, попрацювавши багато часу в архівах Львова, зуміла уточнити багато цікавих деталей про «Руську трійцю», зокрема і Маркіяна Шашкевича. Автор зумів розплющити очі плеяді науковців на невідомі досі факти діяльності «Руської трійці» - і дуже приємно, що до спільної праці він залучив до спільної праці керівництво вишу та студентство», – розповів Михайло Цимбалюк..

За його словами, це видання – книга-дискусія і підтвердження того, як можна не припиняти пошук у великій історії.

Надалі презентація перейшла у формат літературознавчої та історичної дискусії, під час якої усі присутні з різних поглядів мали нагоду поділитися власними дослідженнями життя і творчості членів «Руської Трійці» і висловити свою думку щодо презентованого видання.

Зокрема, у дискусії взяли участь заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, завідувач кафедри економічної і соціальної географії, академік Академії Вищої школи України та Української екологічної академії Олег Шаблій, праправнук одного з членів «Руської Трійці» Іван Вагилевич та інші.

Теги:  Цимбалюк, освіта, університет

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 1309 | Додав: Today | Теги: Цимбалюк, освіта, університет | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.