Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Листопад » 8 » Михайло Цимбалюк: Новий виборчий кодекс або Прощання з мажоритаркою
08.11.2017 (23:06)  

   Михайло Цимбалюк: Новий виборчий кодекс або Прощання з мажоритаркою
Верховна Рада на своєму засіданні у першому читанні ухвалила один з варіантів оновленого виборчого законодавства – планують, що депутатів обиратимуть виключно за пропорційною системою та відкритими списками.

Автори Виборчого кодексу пропонують запровадити новацію, згідно з якою всю країну поділять на 27 регіональних округів. Виборці на місцях отримають бюлетень, в якому буде дві графи.

У першій вони муситимуть вписати номер партії, за яку голосують, у другій графі виборець може вказати номер того кандидата з регіонального списку, якого він підтримує. Якщо друга графа буде незаповненою, то голос просто врахують за партію.

Таким чином, виборець сам визначатиме, в якому порядку в регіональних списках партії розташовуватимуться кандидати. Кількість місць у Раді вираховуватимуть теж за дуже непростою схемою – ЦВК має порахувати так звану виборчу квоту, кількість голосів, необхідну для отримання одного мандата.

Це лише короткий перелік змін виборчого кодексу, який прописаний на понад 400 сторінках. І те, що цей документ отримає підтримку депутатського кодексу ні експерти, ні самі народні обранці не вірили, а в результаті проголосували, принаймні за назвою, Закон, який вимагало українське суспільство ще під час Революції Гідності.

Втім, як на мене, цей документ має лише голосну назву – «про відкриті списки та скасування «мажоритарки», але насправді нинішній владі не вигідно відмовлятися від мажоритарної системи виборів: адміністративний тиск, підкуп виборців – це їхні методи роботи – останнє голосування до рад ОТГ чітко це продемонструвало.

Тепер завдання «більшості» Ради – відтермінувати ухвалення змін виборчого законодавства у другому читанні і внести максимальну кількість правок – фахівці вже прогнозують, що таких може бути понад 10 тисяч…

Тут також варто наголосити і на тому, що виборча реформа неможлива надалі і без зміни членів Центральної виборчої комісії, термін повноважень яких вже давно завершився.

Багато «але» в пропонованому виборчому законодавстві, ще більше питань до того, як його впроваджуватимуть, проте саме від нього залежатиме склад наступного парламенту і якість його роботи, тому що за роки незалежності вже забагато «накнопкодавили».

Михайло Цимбалюк, керівник "Батьківщини" Львівщини для Західнет.

Теги:  Верховна Рада, вибори, Цимбалюк

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 1363 | Додав: Today | Теги: Верховна Рада, вибори, Цимбалюк | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (09.11.2017 07:27)
«Це лише короткий перелік змін виборчого кодексу, який прописаний на понад 400 сторінках. Тепер завдання внести максимальну кількість правок – таких може бути понад 10 тисяч. Ще більше питань до того, як його впроваджуватимуть. За роки незалежності вже забагато «накнопкодавили»».

«Численність законів у державі є те саме, що велике число лікарів: ознака хвороби та безсилля» (Вольтер (1694-1778)).

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.