Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Листопад » 13 » Верховна Рада може розглянути питання про вихідний на Різдво 25 грудня
13.11.2017 (16:41)  

   Верховна Рада може розглянути питання про вихідний на Різдво 25 грудня
Верховна Рада України може розглянути цього пленарного тижня законопроект про оголошення вихідним 25-го грудня, коли відзначається Різдво Христове за григоріанським календарем.

Про це повідомив на погоджувальній раді у понеділок спікер парламенту Андрій Парубій. За його словами, законопроект про ще один вихідний для українців внесений у порядок денний на вівторок.

«Якщо під час вивчення на фракціях ми побачимо підтримку, ми в четвер (16 листопада) його зможемо поставити в досить прохідну частину і без великого палкого обговорення ухвалити по ньому рішення», – сказав Парубій.

Законопроект 2149 про вихідний 25 грудня запропонував внести на розгляд парламенту голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький, передає радіо Свобода.

Пропонується 25 грудня Різдво Хрестове зробити вихідним днем так само, як 7 січня», – сказав Княжицький, додавши, що в Україні є багато римо-католиків, протестантів, які просять зробити цей день вихідним.

В Україні вихідним є 7 січня, коли відзначають Різдво Христове за юліанським календарем (святкують Українська, Російська, Грузинська, Сербська, і Польська Єрусалимська православні церкви, а також Греко-католицька церква в Україні). Водночас католицьке Різдво, яке відзначають не лише римо-католики, але й протестанти і представники низки помісних православних церков 25 грудня, є в Україні робочим днем.

Ідея «оптимізувати» святкування Різдва в Україні не є новою, серед депутатів і громадськості також висловлювалась пропозиція про відмову від святкування релігійних свят за старим юліанським календарем і перейти на чинний – григоріанський.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 1325 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 4
0
4 Victor   (21.11.2017 09:10)
«Та дві Віри під вінцем
Як будуть стояти?
»

О, то є моцне богослов’я!

Зустрівся якось православний батюшка з ксьондзом і по своїй християнській доброті вирішив його підколоти:
- Мені сьогодні наснився дивний сон, нібито я попав до католицького раю. Там такий сморід, штовханина й бардак, що просто жах.
- А мені, – каже ксьондз, – якось снилося, що я попав до православного раю. Там так було світло, чисто, суцільне благоухання – і ні душі!

На вулиці раптом падає, схопившись за серце, якийсь чоловік. Поряд проходив щирий православний. Підбіг до нього і запитує:
- Чи вірите ви в Бога – Отця, Бога – Сина і Бога – Духа Святого, Котрий від Отця сходить?
Чоловік злегка привідкрив очі й ледь прошепотів:
- Я, того гляди, зараз ноги протягну, а він мені тут якісь загадки загадує.

0
3 Християнин   (19.11.2017 21:03)
СВАТАННЯ

В Україну старий РимСильно закохався, Довго думав,міркував...А в кінці признався, Що хотів би з нею шлюбПо закону взяти,Та дві Віри під вінцемЯк будуть стояти? Посилає старостів,Щоб ішли проситиПравославну нареченуВ Вірі - відступити. Приїхали старостиІ так починають:"Чи ти знаєш, Україно,Що тебе кохають? Та в вас Віра не одна,Не будем cкривати,А нашого женихаРимом(!)... величати. Триста літ свою любовВін у серці носить,І тому перехреститисьТебе дуже просить. На літа ти не дивись,Рим-багатство має,А тепер, сама ти знаєш,Що то означає... Накінець, запам'ятай:Як з нічим підемо,То невірних зберемоЙ храми...відберемо!" Україна цю любовДобре зрозуміла,Гоноровим старостамРимським відповіла: "А тепер я вам скажу,Той, хто мудрість має,Не багатство і літа -Душу вибирає. Щобвона в святих ділах,і в добрі ходила,.Щоби Господа Свого,Істину любила. Я духовну чистотуСкарбом називаю,Що до Віри, вибачайте,Свою думку маю. Два тисячоліття вжеНас Господь навчає:Бог і Хрещення - Одне,Більше не буває. Зрада Віри -тяжкий гріх,Богом не проститься...Як влюбився Рим,НехайСам перехреститься! Православну він колисьЗалишив дорогу,Якщо зараз поверне,Зробить радість Богу. Час загладить, погоїтьВ серці Риму рани,Може я й не до вподоби,А може придане?... Той, хто вірно покохавНе буде лякати,Що невірними церквиЗможе відібрати. Чесні й мудрі не підутьБожий Дім сквернити,За такі діла ГосподьВсіх буде судити". Отак римські старостиНе стали сватами,Кажуть,не вернулись в Рим,А ходять між нами...

0
2 Victor   (18.11.2017 08:48)
Так вже маєте вихідний 25 грудня на Різдво Христове. Просто поясніть у церквах людям, що 25 грудня – це не 7 січня (а в подальшому: 8 березня і 1 травня). Комедія тай годі: «Ми говоримо 25 грудня, підрозуміваємо – 7 січня...» wacko .

«Партия и Ленин – близнецы-братья,
Кто более матери-истории ценен?
Мы говорим Ленин, подразумеваем – партия,
Мы говорим партия, подразумеваем – Ленин».

(В.В. Маяковский).

0
1 ZOHAN   (17.11.2017 02:08)
Найважливіше питання на даний момент)))))). замість того щоб працювати вони віддихати зібрались))

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.