Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Листопад » 13 » Кожен четвертий із переможців конкурсу до Верховного Суду не відповідає критеріям доброчесності і професійної етики
13.11.2017 (23:34)  

   Кожен четвертий із переможців конкурсу до Верховного Суду не відповідає критеріям доброчесності і професійної етики
Громадська рада доброчесності заявила, що вважає результат конкурсу до Верховного суду несправедливим і несумірним із очікуваннями суспільства щодо очищення та оновлення суддівського корпусу.

Рада вимагає припинити у публічних виступах Президента вводити суспільство в оману стосовно того, що на конкурсі до Верховного Суду було максимально враховано позицію громадськості та категорично не погоджу- ється з цим твердженням і вважає, що нас використали для легітимізації потрібного результату в очах суспільства та міжнародної спільноти.

Звертаючись до президента України, Громадська рада нагадала, що неодноразово звертала увагу голови держави, що, на її думку, «кожен четвертий із переможців конкурсу не відповідає критеріям доброчесності і професійної етики, про що свідчать конкретні факти, які ми оприлюднили у своїх висновках».

«Ми вкрай занепокоєні, що переможцями стали судді, які забороняли мирні зібрання у часи Майдану, грубо порушували основоположні права людини, що зафіксовано Європейським судом з прав людини, вказували недостовірні відомості у декларації доброчесності, не могли пояснити свої статки, які очевидно не співвідносяться з їхніми доходами, виносили політично вмотивовані рішення, сприяли ухиленню від відповідальності «суддів Майдану» тощо», – мовиться в заяві.

Тому Громадська рада доброчесності вимагає «припинити у публічних виступах президента вводити суспільство в оману стосовно того, що на конкурсі до Верховного суду було максимально враховано позицію громадськості», передає Радіо Свобода.

«Ми категорично не погоджуємося з твердженням про те, що позиція громадськості була «максимально врахована». Більше того, суспільству досі обґрунтовано не пояснили, чому висновки про невідповідність кандидатів критеріям доброчесності були відхилені. Справжні мотиви відхилення висновків у рішеннях Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приховані, а ті, що оприлюднені, не просто не переконливі, а викликають обурення. У нас виникає стійке враження, що нас використали для легітимізації потрібного результату в очах суспільства», – заявили в раді.

Президент Петро Порошенко указом від 10 листопада призначив 113 із загалом 120 суддів нового Верховного суду, а 11 листопада взяв участь у складанні ними присяги і привітав зі вступом на посади. При цьому він наголосив, що новостворений Верховний суд «уперше був сформований на основі конкурсу, безпрецедентно відкритого, унікального, прозорого, транспарентного і … з високим рівнем конкуренції, який проходив під дуже пильним наглядом громадськості, з прискіпливою перевіркою кандидатів всіма антикорупційними органами».

У громадській організації «Центр протидії корупції» раніше повідомляли, що зі 120 відібраних Вищою кваліфікаційною комісією суддів кандидатів до чотирьох касаційних судів у складі нового Верховного суду 30 мають негативний висновок Громадської ради доброчесності. Раніше і Радіо Свобода повідомляло, що кілька суддів, які фігурували в журналістських розслідуваннях програми «Схеми», потрапили до рейтингу кандидатів на посади в новому Верховному суді.

Голова кваліфікаційної палати ВККС Сергій Козьяков заявляв у відповідь, що інформацію про кандидатів перевіряли, і в «багатьох випадках» претенденти надавали докази неактуальності зауважень до них. А секретар ВККС Станіслав Щотка пояснював, що Громадська рада доброчесності не заслуховувала на своїх засіданнях самих кандидатів, які давали пояснення вже комісії, приносячи документи, докази, спростування тощо. «І якщо такий кандидат переконував комісію документально, доказово в тому, що або такого факту не було, або такий факт мав інакший вигляд, ніж це побачила Громадська рада доброчесності, то комісія мала право ухвалити самостійне рішення і схвалити кандидата», – заявив він.

За даними ВККС, ГРД подала негативні висновки щодо 146 кандидатів, і тільки 30 із них змогли стати переможцями конкурсу, підтвердивши свою доброчесність і професійну етику під час співбесід або пленарних засідань.

Як відомо, 7 жовтня Громадська організація "Родина Героїв "Небесної Сотні" на своїх зборах затвердила відкрите звернення до Президента України щодо результатів конкурсу до Верховного Суду та ситуації із притягненням до відповідальності суддів Майдану.

Текст звернення нижче.

Президенту України, п. Петру Порошенку

Відкрите звернення від Родин Героїв Небесної Сотні стосовно результату конкурсу у Верховний суд та ситуації з притягнення винних суддів до відповідальності

Під час Революції Гідності судді замість того, щоб захистити невинних, навпаки, стали слухняним каральним інструментом у руках злочинної влади. Сотні суддів виносили сотні очевидно неправосудних рішень про взяття під варту покалічених активістів, позбавлення прав керування автомайданівців, заборону мирних мітингів. Правових способів захисту просто не існувало. Усе це змусило Героїв Небесної Сотні жертвувати своїм життям ради змін на краще.

Влада взяла на себе зобов'язання забезпечити належне розслідування та покарання злочинців у мантіях. Минуло вже майже 4 роки. Однак ЖОДЕН суддя не поніс реального покарання у рамках кримінальних справ. Абсолютна більшість цих справ на початковій стадії.

З понад 350 "суддів Майдану" лише 34 звільнено. Інші 90 % залишаються на своїх посадах, отримують заробітну плату, здійснюють "кривосуддя". З них 82 % вже точно не понесуть ЖОДНОГО покарання, бо Вища рада правосуддя відмовилась притягувати їх до відповідальності. У більшості випадків – у зв'язку з пропуском строків.

Рік тому, Ви, пане Президенте, ініціювали судову реформу, однією із найважливіших завдань якої було очищення судової влади від суддів, які себе дискредитували. Саме Ви обіцяли суспільству, що у нових судах будуть виключно доброчесні судді. Ключовим етапом реформи було проведення конкурсу у Верховний суд.

Яким же ж було наше здивування та розчарування, коли серед переможців цього конкурсу виявились судді, які забороняли мирні зібрання під час Революції Гідності (О.Золотніков), допомагали "суддям Майдану" ухилитись від відповідальності (М.Смокович, Л.Мороз, В.Юрченко, Т.Стрелець), покривали організаторів масового винесення неправосудних рішень та не сприяли розслідуванню злочинів "суддів Майдану" (А.Лесько, В.Сімоненко).

Переможцями конкурсу є ще цілий ряд інших кандидатур, які не можуть пояснити свої статки, виносили політично вмотивовані рішення, грубо порушували права людини і які, відповідно до висновків Громадської ради доброчесності, визнані такими, що не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики. Однак ці висновки були відкинуті Вищою кваліфікаційною комісією суддів та Вищою радою правосуддя без будь-яких пояснень.

Такий результат конкурсу довів, що існуюча процедура добору суддів є недосконалою, а Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя, які в більшості складаються з суддів неспроможні забезпечити очищення і оновлення судової системи відповідно до очікувань суспільства.

Нам тяжко уявити, що Ви після багатьох особистих обіцянок покарати винних, очистити судову владу, відновити довіру до суду поставите підпис на Указі про призначення цих осіб, суддями нового Верховного суду. Це, напередодні 4 річниці початку Революції Гідності, буде сприйматись як наруга над Героями Небесної Сотні та свідченням марності їх жертв. Очищення не відбудеться, реформа виявиться черговою фікцією, довіра до суду може вже ніколи не відновитись.

Ми ВИМАГАЄМО від Вас, пане Президенте:

виконати свої зобов'язання гаранта Конституції та забезпечити виконання вимог Майдану, Конституції та своїх же ж обіцянок і не допустити призначення до Верховного суду вказаних суддів;

вжити заходів для виправлення усіх недоліків процедури кваліфікаційного оцінювання суддів, які призвели до того, що такі особи перемогли у конкурсі, надати більше прав громадськості у доборі суддів та оновити склад і правила призначення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя;

найближчим часом запустити усі механізми для створення незалежного антикорупційного суду за спеціальною процедурою, яка не допустить перемоги у конкурсі дискредитованих осіб.

Президент несе персональну відповідальність за реалізацію вимог Майдану та судової реформи. Ми дуже розраховуємо, що Ви усвідомлюєте цю відповідальність і не змарнуєте шанси, які надані нашій країні завдяки жертвам Героїв Небесної Сотні.

Слава Україні!

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 1653 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (14.11.2017 08:58)
«...Суд приближался к завершенью.
И вот - зачитано решенье.
Толпа (под зданием суда):
- Да это всё белиберда! -
Они там что, играют в цацки?
И тут к толпе подходит... Чацкий!
(В цилиндре, с тростью и в пальто)
И вопрошает: - Судьи кто?
Профаны, дилетанты либо...
(Йому відповідає Глібов)
- Мій друже, суддями були
Якіїсь два Осли,
Одна нікчемна Шкапа
Та два стареньких Цапа,
Усе народ, як бачите, такий
Добрячий та плохий.
За стряпчого, як завсігди годиться,
Була приставлена Лисиця.
- Куда ж глядят отечества отцы,
Которых мы должны принять за образцы?
- У нас таких немає! - Нету?!
Я так и знал! Карету мне, карету!»

(Н.В.Четарева «Суд идёт»).

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.