Середа, 16.01.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Листопад » 17 » На Турківщині презентували проект Стратегії розвитку гірських територій
17.11.2017 (19:17)  

   На Турківщині презентували проект Стратегії розвитку гірських територій
На Турківщині відбулася презентація проекту Стратегії розвитку гірських територій Львівської області на 2018-2022 роки. Презентацію провела заступник директора департаменту - начальник управління аналізу та стратегічного планування Департаменту економічної політики облдержадміністрації Валентина Москаленко.

В презентації взяли участь голова РДА Олександр Лабецький, заступники голови РДА Микола Яворський та Юрій Лило, голова районної ради Володимир Лозюк, депутат обласної ради Ігор Комарницький (партія ВО "Батьківщина"), депутати районної ради, голови місцевих рад, керівники структурних підрозділів РДА, представники громадськості.

З метою визначення проблематики гірських територій Львівської області в цій Програмі гірськими територіями є такі райони: Дрогобицький, Турківський, Старосамбірський, Сколівський, Самбірський (Вільшаницька та Чукв’янська об’єднана територіальні громади). Для гірських території Львівської області, як і території Українських Карпат загалом, характерними є складні структурні проблеми, зокрема у сфері економічного розвитку, ринку праці, соціального становища населення, охорони природного довкілля та природокористування.

На даний час за участі України триває розробка Макрорегіональної стратегії ЄС для Карпатського регіону, яка запропонує цій території шляхи розвитку й механізми виходячи зі специфічних потреб регіону.

Макрорегіональна стратегія передбачає три основні пріоритети:

Конкурентоспроможні Карпати. Діяльність, що пропонується в Стратегії, направлена на посилення економічної співпраці в стратегічних макрорегіональних секторах: екологічна промисловість, розвинений туризм та конкурентний агропромисловий сектор через розробку кластерів, розвиток ланцюжків доданої вартості та розбудови макрорегіональних інноваційних екосистем. Заходи стратегії мають бути сфокусовані на ефективному використанні локальних ресурсів та враховувати потенціал менш розвинених територій для покращення конкурентоспроможності всього регіону;

Зелені Карпати. Стратегія передбачає захист навколишнього середовища та заходи з екологічної освіти. Екологічні проекти, захист культурної спадщини, розвиток Карпатського регіонального бренду також робить регіон більш привабливим для розвитку туризму;

Згуртовані Карпати. Заходи, направлені на покращення доступності Карпат – зручний транспорт, соціальна та інформаційна інфраструктура.

Схожих підходів дотримується і Україна в розробці подібних документів. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.09.2011 № 896-р центральним і регіональним органам влади доручалося розроблення проекту Державної програми сталого розвитку Українських Карпат як складової частини програми Європейського Союзу «Карпатський простір».

Розроблення та затвердження Програми розвитку гірських територій Львівської області сприятиме реалізації державних гарантій підтримання соціально-економічного розвитку гірських територій, що, поряд з використанням регіональних можливостей та ресурсів, забезпечуватиме фінансову базу її виконання, пише сайт Турківської РДА.

Учасники обговорення висловили чимало пропозицій та зауважень щодо запропонованого проекту. Так, голова райдержадміністрації Олександр Лабецький наголосив, що важливою передумовою розвитку гірських сіл є ремонт доріг, які на даний час перебувають в критичному стані. Валентина Москаленко зазначила, що це — лише проект, який буде допрацьований та доповнений після обговорення.

За підсумками презентації відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації підготував листа на керівництво області з пропозиціями та зауваженнями, які були озвучені.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 1593 | Додав: Today | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
0
2 Victor   (22.11.2017 09:26)
«...конкурентний агропромисловий сектор через розробку кластерів, розвиток ланцюжків доданої вартості та розбудови макрорегіональних інноваційних екосистем... розвиток Карпатського регіонального бренду...».

«Приходить на бесіду до духівника дівчина – духовне чадо (довга від пояса до п'ят спідниця, скромна блуза і хустка, що закриває все і вся), уявили? Звертається, опустивши очі долу до батюшки:
- Батюшка! Висловіть свою концептуальну оцінку з приводу останньої монографії протоієрея Іоанна Меєндорфа присвяченій ним Варлаамітско Паламітской полеміці; написаної в епоху
опіки ним російської діаспори в Парижі?
- Заміж дура! Негайно заміж!!!»

0
1 ZOHAN   (19.11.2017 21:26)
А де можна знайти сам проект "Стратегії розвитку", і чи можна вносити свої пропозиції? бо тут тільки "потрібно зробити".

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.