Субота, 24.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Листопад » 28 » Михайло Цимбалюк: Президентські реформи: крок вперед - два назад
28.11.2017 (21:22)  

   Михайло Цимбалюк: Президентські реформи: крок вперед - два назад
Крок вперед – два кроки назад. Саме так можна охарактеризувати останні рішення, які стосуються реформування держслужби. Закон України «Про державну службу», ухвалений в 2015 році, став першою спробою гарантування чиновникам мінімальної самостійності.

Норми нового Закону підтримали європейські політики та міжнародні експерти, надія на зміни в цій галузі була, втім в середині листопада Президент України повернув нашу країну на півтора роки назад…

Порошенко підписав закон, який скасовує конкурсний відбір на посади голів місцевих державних адміністрацій та керівників центральних органів виконавчої влади і тепер він самостійно призначатиме людей на місцях. Тим самим зруйнував усі новації в законодавчому документі та порушив узяті Україною на себе міжнародні зобов’язання щодо реформування системи державного управління.

В підсумку голови місцевих держадміністрацій знову зможуть бути членами політичних партій, очолювати партосередки та бути депутатами місцевих рад. І перед ними стоятиме основне завдання – забезпечити перемогу владних партій, замість того, щоб працювати задля добробуту людей.

Яскравим прикладом застосування адміністративного ресурсу можна назвати останні вибори до рад ОТГ, під час яких на Львівщині голови адміністрацій їздили агітувати за «потрібного» для них кандидата. Це вже триває підготовка до парламентських та президентських виборів?!

Ще один важливий нюанс, який становить лейтмотив всього політичного життя нинішньої України, - для того, аби бути в грі потрібно вірно служити. Так, згідно з новим законопроектом, Президент має можливість призначити на термін, не більший за три місяці, тимчасового виконувача обов’язків голови місцевої держадміністрації… – ідеальний час, щоб перевірити на відданість нового представника своєї команди.

Не потрібно глибоко аналізувати, щоб зрозуміти, що рішення Порошенка насправді є посиленням вертикалі влади українського президента перед виборами, які нас очікують у 2019 році… І тут він вкотре порушує своє слово, адже це повністю іде в розріз із основними принципами децентралізації в Україні.

Народний депутат України від ВО «Батьківщина», один з авторів проекту Закону «Про державну службу» Альона Шкрум жорстко відреагувала на нововведення у документі, закцентувавши увагу на тому, що реформи державної служби за цієї влади не буде… Але ж чому мовчать інші автори? Риторичне питання, гадаєте?

Не хотілося б думати, що нинішній Гарант Конституції цинічно переступає через вимоги Революції Гідності, аби забезпечити собі політичне виживання… Але інші думки в голову просто не приходять, адже про все свідчать факти.

Михайло Цимбалюк, керівник "Батьківщини" Львівщини, для сайту Західнет.

Теги:  Цимбалюк, Батьківщина, Закон, політика, реформи

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 337 | Додав: Today | Теги: Цимбалюк, Батьківщина, Закон, політика, реформи | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
0
3 Victor   (29.11.2017 07:17)
ШКОЛА ТАНЦЕВ СОЛОМОНА ПЛЯРА

Слова и музыка В. Руденкова

Это школа Соломона Пляра,
Школа бальных танцев, вам говорят.
Две шаги налево, две шаги направо,
Шаг вперед и два назад…

http://a-pesni.org/dvor/odestancy.php

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.