Вівторок, 20.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Грудень » 1 » ХОЧ І ЕКОНОМИЛИ, А КОШТІВ ВСЕ Ж НЕ ВИСТАЧАЄ
01.12.2017 (11:38)

   ХОЧ І ЕКОНОМИЛИ, А КОШТІВ ВСЕ Ж НЕ ВИСТАЧАЄ

Уже традиційно, після виконання Гімну України (останнім часом депутати Турківської районної ради це роблять без музичного супроводу - співають наживо), прийнято два звичних рішення, які є на кожній сесії: про причини відсутності депутатів та про результати розгляду депутатських запитів, поданих на XIV та XVI сесіях райради. Доповідаючи з другого питання, заступник голови Василь Костишак проінформував, що запит депутата Михайла Повханича, стосовно відновлення автобусного маршруту Кривка-Львів, було скеровано у Львівську обласну державну адміністрацію та ПП «Тур-Авто». А враховуючи те, що для відновлення маршруту необхідно проводити тендер, позитивно питання вирішити не вдалося. Хочеться вірити - поки що.

Щодо депутатського запиту Оксани Галишин, який стосувався ходу робіт з реконструкції пам’ятки архітектури, старовинної Михайлівської церкви, 1663 р., в с. Ісаї, - ясності немає. Хоча сам запит направлено у Львівську ОДА та департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА. Допоки тривають різні непорозуміння, унікальна церква швидкими темпами руйнується, адже уже не перший рік протікає дах, і це при тому, що кошти на реконструкцію обласна рада виділяє. Для прикладу, 200 тис. грн. передбачено на виготовлення проектно-кошторисної документації, 100 тис. грн. - на самі роботи. Але у зв’язку з тим, що в області є лише дві бригади, які можуть виконувати роботи з реконструкції, вчасно й ефективно освоїти їх складно. Депутат обласної ради Михайло Дзюдзь, який разом з колегами Михайлом Ільницьким та Ігорем Комарницьким був присутній на сесії, пообіцяв тримати дане питання на контролі й домагатися, аби в наступному році обласна рада виділила кошти на збереження цієї унікальної пам’ятки архітектури.

Дальше депутати приступили до розгляду фінансових питань. Зокрема начальник фінансового управління РДА Володимир Юсипович доповів про виконання бюджету Турківського району за 10 місяців поточного року За цей період до бюджету надійшло доходів у сумі 407792, 6 тис. грн.., при уточнених планових показниках 412271,3 тис. грн.. Це становить 98,9 відсотка. Дальше Володимир Степанович зупинився на джерелах надходження. Основним у нас впродовж багатьох років залишається податок на доходи фізичних осіб. Цьогоріч це 65,0% питомої ваги. Друге місце - податок на майно, в тому числі й плата за землю - 12,2% питомої ваги. Єдиний податок - 10,5% питомої ваги. І на останньому місці - акцизний податок. Хоча до планових призначень він має досить-таки велике процентне відношення - 106,9 відсотка, а насправді ж на одного жителя в нас припадає лише 7 гривень акцизного збору в рік. Це найнижчий показник в області. Доповідач також проінформував, що виконано плани поступлення доходів по всіх бюджетах, крім Бітлянської, Красненської, Мохнатської, Розлуцької та Ясеницької сільських рад.

Є проблеми з виплатою заробітної плати техпрацівникам, бухгалтерській службі та методкабінету в освіті. Вони отримали її за вересень, і лише частково - за жовтень.

Наступним на розгляд депутатів було запропоновано рішення щодо виконання плану заходів з наповнення місцевих бюджетів, залучення додаткових джерел доходів, дотримання жорсткої економії бюджетних коштів і посилення бюджетної дисципліни в 2017 році. Загалом додаткова потреба в коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ на початок 2017 року становила більше 28 мільйонів гривень. Зокрема по освітніх закладах - це майже 15 млн. грн., охороні здоров’я - більше 10 млн. грн., установах культури - близько 3 млн. грн. Враховуючи це, відповідно до протоколу наради з першим заступником обласної державної адміністрації, яка відбулася 2 червня, було розроблено додаткові заходи щодо ліквідації дефіциту та збалансування місцевих бюджетів. Річна сума, яку було заплановано зекономити, мала складати 13 281,5 тис. грн.. Джерелами були визначені ряд непопулярних заходів, в т.ч. незаповнення існуючих вакансій, надання відпусток без збереження заробітної плати, зменшення надбавок працівникам, скорочення деяких ставок і т. ін. Слід відзначити, що не всі добросовісно віднеслися до цієї проблеми, а тому, станом на 1 листопада, вдалося зекономити лише 10152,94 тис. грн. У своєму виступі Володимир Юсипович також наголосив, що , відповідно до розпорядження голови Турківської РДА, було рекомендовано розробити цілий ряд заходів у плані економії бюджетних коштів та наповнення місцевих бюджетів, однак жодна місцева рада вищевказані заходи не розробила. А тому сьогодні в деяких є проблема з виплатою заробітної плати.

Щодо збільшення видаткової частини закладам освіти, зокрема для тих працівників, що фінансуються з місцевого бюджету, протягом 10 місяців поточного року було прийнято ряд рішень для зменшення незабезпеченості заробітної плати. Зокрема їм скеровували кошти із вільних залишків та перевиконання бюджету. Ця сума складає більше 6 млн. грн. В результаті вжитих заходів, дефіцит коштів на виплату заробітної плати сьогодні складає 18 млн. грн., в т ч. 7 млн. 200 тис. грн. - по освіті, 7 млн. 700 тис. грн. - по охороні здоров’я, 2 млн. 242 тис. грн. - культурі, та 11, 7 тис. грн. - фізичній культурі і спорту

Щодо інших фінансових питань. Депутати внесли зміни до районного бюджету, збільшивши видаткову частину на 1 млн. 778 тис. грн., що надійшли за рахунок перевиконання дохідної частини. Відділу освіти дісталося 1 млн. 600 тис. грн.., 28 тис. грн. - Турківській ДЮСШ «Бескид» (для виплати заробітної плати працівникам) та 150 тис. грн. - Турківській міській раді - у вигляді субвенції для виплати заробітної плати працівникам дошкільних навчальних закладів.

Було внесено зміни й до рішення Х сесії Турківської районної ради, прийняте у грудні 2016 року коли формувався бюджет. Зокрема 50 тис. грн. вилученоз призначень на реконструкцію спортзалу Явірського НВК. 20 тис. грн. з цієї суми скеровано на ремонт системи опалення Ясеницького НВК, 30 тис. грн. - на влаштування системи водопостачання Шандровецького НВК.

Затим сесія внесла зміни до рішення, прийнятого у березні 2017 року ( «Про програми розвитку установ та організацій Турківського району»). На 20 тис. грн. зменшено видатки по цільовій програмі щодо надання соціальних гарантій малозабезпеченим верствам населення , учасникам АТО та їх сім’ям. Натомість ці кошти скеровано на програму з підтримки військовозобов’язаних Турківського району, які уклали контракт на проходження військової служби у ЗСУ у 2017 році. З 80 тис. грн., що були передбачені на програму компенсації пільг з перевезення окремих громадян у залізничному транспорті, у зв’язку з її невиконанням, 50 тис. грн. скеровано на програму розвитку комунальних доріг району по 15 тис. грн., відповідно, на програму розвитку земельних відносин і охорони земель та розвиток сільського футболу 6250 гривень, які не були освоєні по програмі розвитку сільського зеленого туризму та підтримки культурно-масових заходів в районі ( зокрема проведення «Свята хліба» в смт. Бориня), скеровано на придбання матеріалів для ремонту Народного дому в с. Закіпці.

Після детального обговорення та прийняття фінансових рішень, перед депутатами прозвітував голова РДА Олександр Лабецький щодо використання коштів резервного фонду за період з січня по листопад. Так 158 тис. грн. було витрачено на поповнення резерву паливно-мастильних матеріалів (бензин, дизпаливо) та 28400 грн. - на поповнення резерву матеріально-технічних ресурсів ( шифер, бляха). Станом на 1.11.2017р. кошти резервного фонду становлять 113600 гривень, а загалом на поточний рік, при прийнятті бюджету було визначено резервному фонду 300 тис. гривень.

Щодо залучення інвестицій в економіку району то Олександр Миронович проінформував про 4 проекти: створення молокопереробних цехів з виробництва твердих сирів в сс. Вовче та Боберка, створення деревообробного підприємства в с. Штуківець, будівництво бази відпочинку в с. Розлуч. Також адміністрація веде супровід проектів, що в даний час в реалізації: отримання необхідних дозвільних документів для здачі в експлуатацію дорожньо-готельного комплексу «Панська ровінь» - на трасі Киїів-Чоп, поблизу с. Мохнате, будівництво відпочинкового комплексу «Осоння Карпат» в с. Коритище та реабілітаційно-спортивного корпусу Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ. Видано містобудівні умови для будівництва відпочинкового комплексу в с. В. Гусне. Багато уваги голова РДА присвятив будівництву доріг в районі, яке впродовж останніх двох років має досить-таки позитивну динаміку і якщо такі темпи збережуться й у наступні роки, то вже найближчим часом у плані доріг ми матимемо надзвичайно привабливу картину

Депутати заслухали й питання використання майна районної комунальної власності, яке балансоутримувачі здають в оренду На думку голови районної ради Володимира Лозюка, враховуючи різні ціни орендної плати (іноді досить-таки занижені), необхідно розробити єдиний шаблон в ціновій політиці, яким і керуватимуться балансоутримувачі, укладаючи договори оренди. Орендна плата суттєво має зрости. Було прийнято й три рішення про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж сіл Явора, Сто-ділка, М. Волосянка - Явірської сільської ради. Відповідну документацію сільська рада виготовила за власні кошти, очікуючи на прихід інвестора з будівництва вітрових електростанцій. А також затверджено технічну документацію про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки за межами с. Розлуч для передачі в оренду фізичній особі-підприємцю Жанні Славич для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення.

Ще одним рішенням депутати надали дозвіл відділу освіти на зняття з балансу будівлі колишньої Кіндратівської ЗОШ І ст. й безоплатно передали на баланс Ясеницької сільської ради.

Відповідно до рішення сесії районної ради, відділ культури тепер матиме змогу списати автобус «КАВЗ», 1985 р.в., у свій час переданий культурі сільськогосподарським підприємством, та автомобіль «ВАЗ», 1997 р.в, який зазнав пошкоджень у дорожньо-транспортній пригоді.

На сесії з цікавими пропозиціями щодо подальшого розвитку району виступили депутати обласної ради Михайло Дзюдзь, Михайло Ільницький та Ігор Комарницький.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №47,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 326 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.