Вівторок, 20.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Грудень » 1 » ФЕСТИВАЛЬ «ТАЛАНТИ НАШОГО СЕЛА»
01.12.2017 (12:03)

   ФЕСТИВАЛЬ «ТАЛАНТИ НАШОГО СЕЛА»
Парася: Ой, кумасю, вибач, що спізнилась, та поки вареники доліпила, борщу наварила.
Палазя: Та які, Парасю, ще борщі можна варити в такий вечір. Зібралися всі - і малі, і дорослі. Артисти підготували святкову програму, а ти борщі вариш.
Парася: Який такий вечір, і які ще таланти!
Палазя: Вечір талантів, а артисти - з нашого села. Недосвідченість.
Парася: Що-що! На кого ти сказала недосвідченість!
Палазя: Ну все, припини кричати, час свято починати.

Таким діалогом між ведучими-господинями, які майстерно вели весь творчий вечір, почалося свято «Таланти нашого села», яке 18 листопада відбулося в селі Шандровець.

У ньому було задіяно 23 учасники художньої самодіяльності сільської аматорської сцени. У залі панувала святкова атмосфера: гарно прибрана сцена. На стінах в глядацькому залі розміщені роботи місцевих художників-аматорів гуртка «Любительське об'єднання». Глядачі з цікавістю оглядали виставку, на якій було виставлено близько 40 робіт таких авторів: Людмили Семків, Вікторії Демко, Марії Темрюх, Романа Борути, Ростислава Лозанчина, Івана Копанишина.

І ось на сцену ведучі-господині запрошують молодших учасників свята - солістку Діану Демко з піснею «Мій рідний край», яка прозвучала на високому мистецькому рівні. З піснями «Рідний край», «Доленька моя», «А мати каже правду», «Гором-долом», «Вовчиця» вийшла на сцену Марія Борута.

У виконанні солістки Вікторії Козар прозвучали пісні «Океан», «Ти в мене є», «Ти тільки мій», а солістка Михайлина Попіль порадувала глядачів піснями «А я так чекала», «Неба мало».

Хочу відмітити, що ці співачки знані не тільки в селі, а й за його межами. Вони неодноразові учасники концертів у районі та навколишніх селах. На сцену виходили і чарували своїм співом маленькі артистки-співаки Софія Малець, Ангеліна Гливчак, Вероніка Іванусь, Вікторія Попіль, Анна Шийка, Вероніка Трескот.

У святі взяла участь місцева поетеса, яка в даний час проживає в селі В.Яблунька, Оксана Шийка -вчитель української мови та літератури. Затамувавши подих, глядачі слухали її прекрасні вірші, і кожний виконаний твір сприймали бурхливими оплесками. На вечорі прозвучали вірші ще однієї односельчанки - Ганни Маціканич. Чудово виступили 4 танцювальні колективи, які продемонстрували хороший мистецький рівень.

Бурхливі оплески зірвав наймолодший танцювальний колектив - 7-8-річні танцівники - виконавши сатирично-танцювальну композицію «Бабусі-старушки». Це Марія Темрюх, Ангеліна Гливчак, Софія Малець, Іван Копанишин, Валентина Поплавець.

Аматори сцени представили глядачеві сценку «Кібер - поліція» у виконанні Василя Савки, Василя Гливчака та Михайла Старчука. Сподобалася глядачам у виконанні Людмили Семків, Ірини Малець, Оксани Козар, Іванни Трескот сатирична танцювальна композиція «Спортивні бабці».

Своє мистецтво продемонстрували юні музиканти Ростислав Лозанчин - акордеон, Роман Борута -скрипка. Є надія, що з їх участю відновиться давня слава шандровецьких музикантів.

За дві з половиною години творчого заходу в Народному домі панувала глибока душевна атмосфера, повага одне до одного, кожен виступ глядачі зустрічали бурхливим оплесками, дякуючи аматорам сцени за їх талант.

По закінченні вечора сільський голова с. Шандровець Дмитро Попіль подякував за проведене свято, яке подарували жителям села юні таланти. Виступаючи із заключним словом, і я щиро подякував юним артистам за їх талант, побажав нових творчих злетів, а також від імені районного науково-методичного центру нагородив кожного артиста солодкими подарунками.

Велику роботу провела ініціатор, ентузіаст, завідувач сільського Народного дому Наталія Борута. Наталія Олексіївна наголосила, що з такими талановитими дітьми їй дуже легко працювати. Подякувавши їй за клопітку працю, за вміння організовувати дозвілля молоді на селі, поцікавився в Наталії Олексіївни про її методику праці на культосвітній ниві, адже вона прийшла в культуру працювати вже в зрілому віці і зарекомендувала себе як хороший організатор і прекрасний спеціаліст.

- Кожного дня, - розповідає пані Наталія, - після школи, діти збираються в клубі. Опанувавши ноутбук, ми шукаємо в Інтернеті пісні, сценки, сценарії до свят, вибираємо притаманні нам твори і проводимо репетиції. На жаль, у нас немає озвучувальної апаратури, на концерти та дискотеки я запрошую з сусідніх сіл музикантів, за певну плату вони йдуть нам назустріч.

Завершився фестиваль «Таланти нашого села», а в Народному домі ще допізна звучали пісні, музика, молодь відпочивала.

Микола КОМАРНИЦЬКИЙ, провідний методист з народних промислів та роботі з дітьми РНД.

Газета "Бойківщина" №47,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 337 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.