Середа, 19.09.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Грудень » 7 » Лісівники Турківщини проти узурпаційних реформ
07.12.2017 (01:52)

   Лісівники Турківщини проти узурпаційних реформ

Як відомо, 5 листопада Кабінет Міністрів України, з подачі Міністерства аграрної політики та продовольства України, в порушення власного регламенту, схвалює «Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року», яка навіть не узгоджена з Держлісагентством, Мінфіном, Мін’юстом, Мінекономрозвитку, Мінприроди. Окрім того, документ подається як такий, що не впливає на ринок праці, хоча разом з тим він передбачає створення новоутвореного суб’єкта господарювання з корпоративними правами. Ключове питання стратегії - після створення нового суб’єкта господарювання - ліквідація лісогосподарських підприємств як самостійних підрозділів.

Зрозуміло, що таке рішення Кабміну викликало невдоволення серед працівників лісової галузі, органів місцевої влади. 23 листопада у Києві відбулися збори профспілкового активу лісової галузі України, які висловили одностайно позицію щодо збереження цілісності лісової галузі, підприємств як юридичних осіб та структурної вертикалі управління.

А минулого вівторка перед будівлею Турківської районної ради зібралися працівники лісової галузі Турківщини й провели мирну акцію, ключовим питанням якої були вимога до Кабінету Міністрів України відмінити узурпаційне рішення. Із собою лісівники принесли плакати із закликами: «Ліс має бути державним!», «Ні! - ліквідації лісгоспів», «Реформі - так! Ні! - знищенню галузі», «Ні! -приватизації лісгоспів». Першими до слова вийшли керівники профспілки Турківського та Боринського держлісгоспів, які брали участь у київському зібранні профспілок лісової галузі - Юрій Романів та Любов Якусик.

Давши характеристику роботі підприємств - як у виробничому, так і в фінансовому плані, - вони з тривогою наголошували: якщо стратегія вступить в дію, то без роботи можуть залишитися близько 200 людей, що зайняті в лісовій газузі Турківщини, та й населення району не зможе користуватися лісами, як раніше, адже вони фактично перейдуть у приватні руки. Також виступаючі озвучили вимоги до уряду України відмовитися від створення єдиного лісогосподарського підприємства, адже це призведе до ліквідації діючих лісгоспів, унеможливити приватизацію лісгоспів.

Прозвучала й вимога до урядовців, представників політичних партій, фракцій у парламенті, депутатів-мажоритарників Верховної Ради України відновити фінансування бюджетної програми у веденні лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів на 2018 рік, в сумі не менше 730 мільйонів гривень, що складає 30 відсотків від потреб. Присутні висловилися й за те, щоб держлісгоспи мали пряме підпорядкування Держлісагентству та виведення його з-під координації Міністерства аграрної політики та продовольства України з прямим підпорядкуванням Кабміну. Також одним із пунктів вимог було внести зміни до санітарних правил в лісах України з метою забезпечення своєчасного проведення заходів з поліпшення санітарного стану.

Виступив на акції й директор ДП «Боринське лісове господарство», депутат Львівської обласної ради Михайло Ільницький і наголосив, якщо стратегія не буде відмінена, то ліси України уже скоро опиняться в приватних руках, щось на зразок нафтогазової чи енергетичної галузі, де сьогодні власники-мільярдери диктують свої кабальні умови. До речі, Михайло Михайлович ще рік тому, на сесії районної ради, в інтерв’ю попереджав, що роздмухання політичними партіями та громадськими організаціями ажіотажу довкола лісової галузі веде до того, щоб дискредитувати її, довести до банкрутства, а потім приватизувати. Він здивований тим, що в процесі децентралізації в Україні, ліс, який би мав відійти під контроль громад, хочуть централізувати, зосередивши управління в єдиних руках, й управляти ним за вказівками з Києва.

Підтримав лісівників у своєму виступі й голова Турківської райради Володимир Лозюк (на фото). На його глибоке переконання, влада, громадськість разом з лісівниками мають зробити все можливе для того, щоб Кабмін відмінив узурпаційні реформи. Сьогодні держлісгоспи є основними бюджетоутворючими організаціями у районі. Це близько 40 відсотків податкових надходжень. А коли відбудеться безглузда централізація лісгоспів, усі податки йтимуть до Києва. На його думку, лісова галузь та населення району від цього програє.

Володимир Омелянович проінформував і про те, що лісівники мають добру підтримку у керівництві Львівської обласної ради, яка останніми роками передбачає кошти на посадку лісових культур, будівництво сучасних теплиць, загалом - на вдосконалення ведення лісового господарства.

Принагідно голова районної ради наголосив, що нещодавно на сесії райради було прийнято звернення до Львівської обласної ради з проханням заборонити вирубку в Карпатах ялиці білої на новорічні ялинки і висловив надію, що обласні депутати підтримають його й приймуть своє рішення. Також він проінформував присутніх, що уже в цьому році є домовленість з лісгоспами про те, щоб не виписувати ялицю білу в передноворічні та Різдвяні свята.

Підтримали акцію своїх колег-лісівників і представники ДЛГП «Галсільліс». Віриться, що лісівників Турківщини, та й усієї України, які одночасно зібралися на протести, почують у найвищих державних кабінетах й не дозволять узурпувати українські ліси, які по праву належать народові.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №48,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 533 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 АТО   (07.12.2017 14:06)
Злодійня вийшла

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.