Четвер, 21.02.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Грудень » 7 » НАЙСТАРІШИЙ ЖИТЕЛЬ УКРАЇНИ -УРОДЖЕНЕЦЬ ТУРКІВЩИНИ
07.12.2017 (12:29)

   НАЙСТАРІШИЙ ЖИТЕЛЬ УКРАЇНИ -УРОДЖЕНЕЦЬ ТУРКІВЩИНИ

Сьогодні найстарішим жителем України офіційно визнано Михайла Бурчина, який народився 10 листопада 1904 року у Верхньому Висоцькому. Зараз Михайлові Лук’яновичу виповнилося 113 років. Досі найстарішою довгожителькою нашої країни була Христина Нагорна, родом із Чернігівщини, яка померла у віці 117 років.

Михайло Лук’янович уже довгий час не проживає на Турківщині - після смерті дружини Юлії (17 років як померла), він переїхав жити до свого єдиного сина Василя на Стрийщину.

У довгожителя - п’ятеро онуків та вісім правнуків.

- Це дуже добра, весела, працьовита та хорошої вдачі людина, Михайло Лук’янович пережив багато на своєму довгому віку: голод, холод, 3 роки каторги на засланні в Костромі та був на двох війнах -австрійській і Другій світовій, третьої, як сам зізнається, бачити не хоче, - розповідає Верхньовисоцький сільський голова Богдан Черепанин. - У Верхньому Висоцькому працював у колгоспі - різноробочим, деякий час -приймав картоплю, бо недалеко від його хати була колгоспна пивниця. Вмів відмовляти від гадюк, до нього часто за порадою приходили господарі, худобина яких потерпала від укусу змії. Михайло Бурчин ніколи не курив цигарок і не зловживав алкоголем. Багато споживав цибулі і часнику. Очевидно, здоровий спосіб життя та чисте карпатське повітря додавало йому здоров’я. Як стверджують рідні Михайла Лук’-яновича, він ще й цієї осені допомагав по господарству - пас курей. Любить пригубити чарчину смачного вина - для бадьорості.

А ще ті, хто його знає, кажуть, що Михайло Бурчин - чоловік, який нічим надто не переймається, усе сприймає як належне - буде так, як Бог дасть. У всьому покладається на Господа. Можливо, й у цьому також криється секрет довгого життя Михайла Лук’яновича?

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №48,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 2094 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.