Четвер, 21.02.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Грудень » 7 » Місцеве самоврядування не відповідає потребам українського суспільства, - Михайло Цимбалюк
07.12.2017 (19:04)  

   Місцеве самоврядування не відповідає потребам українського суспільства, - Михайло Цимбалюк
Аналізуючи процес децентралізації в Україні, напрошується висновок, що місцеве самоврядування нашої країни не відповідає очікуванням та потребам суспільства. Урядування на місцях, у низці громад, не завжди забезпечує створення та підтримку сприятливому середовищу, яке необхідне для всебічного розвитку людини.

Такі думки висловив на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук очільник "Батьківщини" Львівщини Михайло Цимбалюк.

За його словами, той псевдоентузіазм, з яким в країні відбувається процес децентралізації не викликає довіри. "На папері ми нібито декларуємо зміни, хочемо уніфікувати всі норми ефективного самоврядування до європейського законодавства, але все це відбувається наразі лише декларативно…"

Михайло Цимбалюк вважає, що починати необхідно із самого визначення поняття. "Саме місцеве самоврядування означає право і здатність органів місцевого управління в межах закону здійснювати регулювання та керування суттєвою часткою суспільних справ, які належать до їхньої компетенції, в інтересах місцевого населення – тобто воно має бути дієздатним".

Очільник "батьківщинівців" Львівщини ставить логічне запитання – про яке право ми можемо говоримо, якщо новостворені громади здебільшого не мали самовизначення.

ВО «Батьківщина» завжди виступала лише за добровільне об’єднання територіальних громад, але зараз, за словами Цимбалюка, ми бачимо зовсім іншу картину – населені пункти гуртуються з подачі чиновників та перспективи майбутніх президентських та парламентських виборів.

Політик переконаний, що в ідеалі кожна ОТГ має бути економічно незалежною одиницею українського місцевого самоврядування, в якому мають дієво використовувати природні ресурси, ефективно керувати майном територіальних громад, розробляти та впроваджувати нові підходи та методи в роботі, щоб спільними зусиллями вирішувати нагальні проблеми та протистояти будь-яким викликам.

"У впровадження роботи якісної децентралізації в Україні постійно нинішні чиновники вносять певні корективи – як законні, так і не дуже. До прикладу, на всіх виборах до рад ОТГ, які відбуваються вже два роки поспіль, команда «Батьківщини» відчувала постійний тиск збоку влади. Наших кандидатів залякували, погрожували звільненням з роботи, морально пригнічували…. І такі випадки ми спостерігаємо зараз, коли активно триває виборча кампанія у двох ОТГ на Львівщині – Мурованській та Кам’янка-Бузькій. Не можна сформувати якісне місцеве самоврядування, коли не виборці, а певні чиновники ще задовго до голосування визначили – хто має перемогти на тому чи іншому окрузі", - зазначає Михайло Цимбалюк.

В День місцевого самоврядування він також згадує про правки до Закону «Про держслужбу», які позбавили керівників місцевих адміністрацій та їх заступників статусу держслужбовців з подачі столичних чиновників. "Цим законодавчим актом повністю виводяться з закону керівники місцевих держадміністрації, їхні перші заступники та заступників. Але найгірше те, що ці чиновники знову зможуть бути членами політичних партій, поєднувати в собі виконавчу та законодавчу гілки влади, а окрім того, очолювати фракції в місцевих органах влади. Одним словом, відбувається зміцнення адмінресурсу і це в умовах реформи місцевого самоврядування?"

Політик завуважив, що у владі вже забули, що головною метою при прийнятті Закону України «Про державну службу» було прагнення розмежувати політику та державну службу, політиків і державних службовців, політичну доцільність і суспільний інтерес.

"Дійсно, є багато недоліків в адміністративній реформі країни, але та величезна команда депутатів-«батьківщинівців» Львівщини, а це 483 особи, у кожній сільській, селищній, міській радах якісно працюють, представляючи місцеве самоврядування, яке має велике значення для демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності", - резюмує Михайло Цимбалюк.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 446 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (08.12.2017 07:17)
«...хочемо уніфікувати всі норми ефективного самоврядування до європейського законодавства»: тобто припасувати до України з відповідною економікою та системою управління європейське законодавство – п’яте колесо до воза, таку собі грижу.

«...в межах закону здійснювати регулювання та керування; ...вносять певні корективи – як законні, так і не дуже; ...є багато недоліків в адміністративній реформі країни» і попри все те, наше «місцеве самоврядування, яке має велике значення для демократизації».

Шановні, це не реформа, це звичайний феодалізм містечкового пошиву, прикритий європейською скатертиною, який людям вилізе боком. Найбільше вражає те, як депутати ВР приймають закони відносно тієї чи іншої галузі, не маючи в цьому найменшого поняття. В результаті таких реформ народ отримує злидні, а царьки статки.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.