Середа, 17.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Грудень » 10 » Інститут національної пам'яті закликає не вживати терміни "голодомор" та "геноцид" у невластивому їм значенні
10.12.2017 (10:38)  

   Інститут національної пам'яті закликає не вживати терміни "голодомор" та "геноцид" у невластивому їм значенні
Український інститут національної пам'яті закликає не вживати терміни "голодомор" та "геноцид" у невластивому їм значенні. "Останнім часом поширеним стало використання політиками, громадськими діячами термінів "геноцид", "голодомор" у невластивому значенні", – йдеться в заяві інституту.

"Реформи, які вони не схвалюють з політичних чи інших мотивів, у заявах, виступах, коментарях та блогах називають "цинічним і спланованим геноцидом українців", пишуть, що "геноцид розпочався: українців знищать по закону", порівнюють: "ситуація зараз нагадує мені геноцид, Голодомор в Україні", – обурюється відомство .

Український інститут національної пам'яті вважає неприпустимими таке "легковажне ставлення" до історичних явищ та юридичних термінів. "Терміни "голодомор" та "геноцид" мають чітке визначення в міжнародному праві та національному кримінальному законодавстві України. Їх вживання у невластивому значенні заради посилення емоційного впливу є недоречним", – наголошує відомство.

Інститут нагадує, що під геноцидом розуміють "знищення нації або етнічної групи". Геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом у 1932-1933 роках, називають Голодомором. "Закликаємо політиків та громадських діячів утриматися від безвідповідального вживання у своїй риториці слів "геноцид" та "голодомор" виключно заради посилення емоційного впливу на аудиторію. Недоречне використання обох термінів, які означають буквальне вбивство мільйонів людей, призводить до їх нівелювання і є наругою над пам'яттю убитих", – пояснює орган.

Як відомо, лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко регулярно заявляє, що влада під виглядом реформ чинить "геноцид" української нації. Її фракція, зокрема, збирається оскаржити ухвалення пенсійної реформи. Фракція "Опозиційного блоку" також вимагатиме її скасування в ухваленому вигляді.

Джерело

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 409 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (11.12.2017 08:21)
Ба та так! Мудрагелики знайшлися. «Геноцид» та «голодомор» мають одне значення, але різні відтінки. І все по закону – як не крути.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.