Середа, 19.09.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Грудень » 19 » Святий Миколай завітав в райдержадміністрацію
19.12.2017 (10:27)

   Святий Миколай завітав в райдержадміністрацію
Але, як виявилося, комусь це не сподобалося.

Гамірно та весело було сьогодні, 18 грудня, у залі засідань районної ради. Тут служба у справах дітей райдержадміністрації організувала святкове дійство для дітей пільгових категорій. В даному заході взяв участь перший заступник голови райдержадміністрації Микола Яворський.

Кожна дитина цього дня отримала чудовий настрій, солодощі, привітання і побажання від керівників органів влади та Святого Миколая.

Перший заступник голови райдержадміністрації Микола Яворський став на час проведення свята помічником Святого Миколая та разом з Чудотворцем роздав дітлахам подарунки.

Звертаючись до дітей, Микола Яворський побажав маленьким бути повсякчас слухняними, добрими і щирими, тоді завжди до них приходитиме Святий Миколай з подарунками. А ще вони мають вміти дружити і поважати старших, бути чесними і радісними, зростати патріотами своєї держави.

..

Діти впродовж свята співали, танцювали, розповідали вірші і за це також отримували від Святого Миколая подарунки.

Турківська РДА


Загалом захід позитивний і зовсім не екстраординарний. Тисячі таких ранків , святкових заходів , концертів в ці дні проводяться в Україні.

Однак, саме ця подія , яка відбулася в Турківській РДА, в соцмережах викликала дивну та неоднозначну реакцію. Зокрема у facebook на сторінці відомої тележурналістки Вікторії Балицької з посиланням на пост Галини Терещук з'явився такий допис:

«Гамірно та весело було сьогодні в залі засідань Турківської районної ради» ... так написано на сайті Турківської РДА . А з чого там веселилися?

Як правильно написала Галина Терещук - невже не можна зробити подарунки дітям без того, щоб вони їх відробляли виступами перед чинушами в сорочках в холодному залі!?

Із світлин видно, що там не лише «гамірно і весело» але і холодно. Люди в куртках і навіть в шапках є. А діти на сцені в сорочках, відспівують добрим милосердним дядям подарунки. Бо то неабияка благодать певно ті святкові подачки...

Вон навіть до святих себе дяді причислити: «від керівників органів влади і Святого Миколая»)) (від мене і Бога, так би мовити). Стидуха яка!

А тезка і, я так розумію, представник інтересів Святого Миколая, - заступник голови РДА Микола Яворський (на фото в кожуху сидить) ще й окреслив умови за яких Миколай завжди приходитиме. Діти мають бути «слухняними, добрими і щирими».

Інакше Миколай до них принципово не ходитиме. А якщо вони будуть не слухняними, то що ви їм зажмете мішечок карамельок із «зоряним сяйвом»? А кого вони мають слухатися?

В декого і батьків може нема... Вони мають бути покірними і щиро дивитися добрими очима на дядь і тьоть? Не перечити, не проявляти свого характеру, позиції, сили, розуму, волі... не пустувати природньо і щиро, не сердитися, не ображатися.... сказано ж «добрими і щирими»

А це ж діти «пільгових категорій». За цим канцелярським словосполученням ховається незахищеність, вразливість, часто соціальна бідність, сирітство, особисте горе та біда.

Як би то закон якийсь прийняти, згідно з яким отим далеким від справжньої педагогіки і психології дядям і тьотям, було б заборонено наближатися до дітей не ближче ніж на кілометр. Нє, на 5 кілометрів. Чим вони дальше - тим краще... тим щасливішими ростимуть діти.

Віка Балицька, FB

***

Якось дуже підозріло тенденційно все подано. Тому хочу дещо прокоментувати.

"... невже не можна зробити подарунки дітям без того, щоб вони їх відробляли виступами перед чинушами в сорочках в холодному залі!?"

Вже традиційно подібні свята супроводжуються невеликими концертними програмами, які діти готують до свята. А традиція подарунків від Святого Миколая поширена у нас ще з сивої давнини. Лише хвороблива уява могла ототожнити виступи дітей на дитячому святі з якимось "відроблянням" подарунків.

"... там не лише «гамірно і весело» але і холодно. Люди в куртках і навіть в шапках є. А діти на сцені в сорочках, відспівують добрим милосердним дядям подарунки."

Судити про температуру повітря в приміщенні лише за фотографією не зовсім коректно. До того ж, в залі є також люди без верхнього одягу. Можливо, гардеробна не працювала. А може й сам захід відбувався недовго. Якось і я в цьому ж залі сидів у верхньому одязі (без явних на то причин). Ну і що ?

Про "відспівують добрим милосердним дядям..." я вже коментував вище. Маячня...

"Вон навіть до святих себе дяді причислити: «від керівників органів влади і Святого Миколая»)) (від мене і Бога, так би мовити). Стидуха яка!"

В оригінальному тексті в єдиному реченні ПЕРЕЛІЧЕНІ всі, хто вітав дітей. Тут можна було би ще додати спонсорів та благодійників.

Як у цьому реченні можна було побачити "причислення" до святих? Важко сказати... Такий жарт з людиною могла учинити лише хвороблива уява та лють, що проглядається в цих рядках (навіть орфографія не витримана).

"... ще й окреслив умови за яких Миколай завжди приходитиме. Діти мають бути «слухняними, добрими і щирими».

Інакше Миколай до них принципово не ходитиме. А якщо вони будуть не слухняними, то що ви їм зажмете мішечок карамельок із «зоряним сяйвом»? А кого вони мають слухатися?

В декого і батьків може нема... Вони мають бути покірними і щиро дивитися добрими очима на дядь і тьоть? Не перечити, не проявляти свого характеру, позиції, сили, розуму, волі... не пустувати природньо і щиро, не сердитися, не ображатися.... сказано ж «добрими і щирими»"

У-у-ух... От уже нагородила, так нагородила! В оригінальному тексті всього два речення, а тут стільки жовчі... Не буду коментувати кожне слово цієї маячні. Лише запитаю - а що ж такого поганого побажав очільник району дітям ?

"... бути повсякчас слухняними, добрими і щирими,... вміти дружити і поважати старших, бути чесними і радісними, зростати патріотами своєї держави"

Хіба це погані побажання ?

"А це ж діти «пільгових категорій». За цим канцелярським словосполученням ховається незахищеність, вразливість, часто соціальна бідність, сирітство, особисте горе та біда."

Тут варто погодитися з автором. Занадто вже канцелярська стилістика була застосована при публікації цього матеріалу. Копірайтерам сайту РДА варто звернути на це увагу.

Даруйте за такий детальний аналіз цього пасквіля. Просто... зачепило ...

Зачепило саме те , що в своїх розбірках дорослі дяді і тьоті використовують дітей та спекулюють на любові до них. В Трускавці в протистояння батьків та педагогів школи останні ганебно втягнули дітей та спонукали їх до публічних виступів. В Турці, маючи на меті когось дискредитувати, ллють "крокодилячі сльози" з приводу, нібито, катування дітей холодом. На жаль, таких прикладів можна привести багато.

Дотепер дивуюся, як у нас вміють будь-яку хорошу ідею обпаскудити, дискредитувати, довести до абсурду...

Якось так...

В.Ланчак

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 821 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (19.12.2017 15:47)
А може до пані Віки Миколай не прийшов?

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.