Вівторок, 18.12.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Грудень » 21 » Іван Собко розповів, що чекати від бюджету області у 2018 році
21.12.2017 (23:00)  

   Іван Собко розповів, що чекати від бюджету області у 2018 році
Депутат Львівської обласної ради, заступник голови бюджетної комісії Іван Собко заявив, що обласний бюджет у 2018 році стане трохи міцнішим та відзначив позитивні моменти, які стосуються фінансування окремих галузей.

«Вже на цій сесії ми розглядатимемо проект бюджету області на 2018 рік. Наша фракція виступає за те, щоб кожен мешканець області міг побачити себе у цьому документі. Важливо, щоб кошти, які до прикладу йдуть на медицину, не лише йшли на проїдання, існування, а й на розвиток цієї галузі – придбання карет швидкої допомоги, обладнання та інвентар, кошти на медикаменти. Так само й по освіті, транспорті й дорогах», – зазначив Іван Собко на прес-конференції.

При цьому він наголосив, що місцеві сільські та міські голови повинні бачити чіткий та прозорий розподіл коштів на інфраструктуру, яка є дуже важливою для окремих місцевостей, а не бігати за депутатами, чи головами РДА та випрошувати кошти на дороги та інші потреби.

Також заступник голови бюджетної комісії звернув увагу на ріст обласного бюджету в частині власних надходжень, які у проекті бюджету 2018 року становлять 22% від загальної суми, пише Леополіс.

«Так бюджет став трошки стабільнішим, міцнішим, однак, що є 22% від 100. Ми розуміємо, що ми ще дуже залежні від держави. Наша фракція виступає за те, щоб розподіл та виділення коштів були прозорими та чіткими. Але обласна рада колегіальний орган, де 10 депутатів не мають сильного впливу на більшість», – підсумував депутат.

Іван Собко позитивно відзначив ріст видатків на медицину в області – 2,3 млрд гривень у 2018 році. За його словами, це рекордна сума і дуже важливим є те, що у цю суму закладено 330 млн гривень на придбання медикаментів в обласні установи. Як відомо, обласні медичні заклади зобов’язали оприлюднювати інформацію про кількість закуплених медикаментів та їх наявність.

Щодо дорожньої інфраструктури то у 2018 році на це виділять 2,3 млрд гривень, з яких 1,5 млрд – кошти, що надійдуть в рамках митного експерименту, 500 млн кошти дорожнього фонду та 315 млн грн – гроші з обласного бюджету, які підуть на ремонти доріг в районах.

На освіту у 2018 році дадуть 1,2 млрд гривень. Ще 100 млн грн виділено на Програму мікропроектів, яка добре себе зарекомендували минулого року.

Депутат також розповів, що бюджетна комісія затвердила 90% всіх програм, що діятимуть у 2018 році, при цьому залишилось погодити ще програму «Електронна Львівщина». «Ми направду зробили якісну роботу, затвердили багато програм і тепер всі охочі, мають змогу ознайомитись з ними та дізнатись, що чекає область у 2018 році».

Серед негативного Іван Собко відзначив те, що держава, кожного року намагається та перекидає додаткові навантаження на місцеві бюджети, хоча ті не мають змоги робити цього.

«Дуже добре, що частина депутатів, в тому числі з нашої фракції, ще мають здоровий глузд і не допустили прийняття бюджету у тому вигляді, в якому це пропонував Кабмін. Наприклад, наступного року на обласний бюджет скинули фінансування коледжів, що перебувають у складі ВУЗів – таких у області є 6. Це 69 млн гривень на рік. За ці кошти можна було збудувати 2 нові школи чи 6 маленьких дитячих садочки».

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 231 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.