Вівторок, 18.12.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Грудень » 25 » Справжні цифри щодо безробіття в Україні
25.12.2017 (20:53)  

   Справжні цифри щодо безробіття в Україні
Якщо людина офіційно зареєструвалась в Центрі зайнятості як безробітна, вона фактично офіційно визнала, що впала на соціальне дно. Тому не кожен хоче це афішувати.

Коментуючи дані щодо кількості безробітних в Україні, надані Службою зайнятості, експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський зазначає наступне: «Дивні речі відбуваються, тому що влада наводить статистику, що майже не міняється кількість безробітних, непрацюючих. В той же час ми бачимо, що економічна криза в Україні продовжується, підприємства в великих промислових містах практично не працюють».

Люди чи взагалі йдуть у відпустку за власний рахунок, чи працюють неповний день, стверджує експерт і додає: "Водночас у нас нібито, за статистикою, все нормально. Тобто влада взагалі наводить приклади, що в нас 1,5-2% безробітних, а за методологією Міжнародної організації праці у нас безробіття на рівні 9-9,5%".

Такі різні показники, за словами експерта, ми бачимо тому, що у нас безробітними вважаються тільки той, хто насамперед написав заяву та став на облік в Центрі зайнятості й отримує відповідну допомогу.

«От той, хто отримує допомогу по безробіттю, той офіційно і вважається безробітним. В той же час є багато людей на неповній зайнятості, відправлених у відпустку. А є й ті, хто просто не хоче повідомляти, що тимчасово не працює, бо це психологічно важко. Якщо людина офіційно зареєструвалась, вона фактично офіційно визнала, що вона впала на соціальне дно. Тому не кожен хоче це афішувати. Ось тому таке велике неспівпадіння. Я думаю, що ближче до правди дані Міжнародної організації праці, які кажуть, що в Україні безробіття на рівні 10% від кількості людей працездатного віку», – констатує Павловський.

Окрім того, продовжує експерт, є інший страшний показник: серед безробітних кожен четвертий, 25%, – це молоді люди до 25 років.

«Тобто найважче молодий людині після інституту, технікуму знайти робоче місце. Перше робоче місце — це проблема. Тому найбільший відсоток безробітних — це молодь. А це в свою чергу виштовхує молодь, яка не бачить перспективу в рідної країні, за кордон. І серед виїжджаючих багато саме молодих спеціалістів, і таким чином країна позбавляється майбутнього, тому що ці молоді люди працюють в інших країнах і примножують добробут і багатство там, а не в Україні. Ось в цьому біда», – додає Павловський.

Нагадаємо, згідно з даними Державної служби статистики, рівень безробіття в Україні за підсумками листопада 2017 року порівняно з жовтнем збільшився на 9,6% – до 309 тис. осіб.

Андрій Павловський, експерт з питань соціальної політики, член партії «Батьківщина»

Теги:  Батьківщина, цифри, центр зайнятості, безробіття

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 466 | Додав: Today | Теги: Батьківщина, цифри, центр зайнятості, безробіття | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.