Четвер, 21.02.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Грудень » 25 » Ігор Васюник: Майбутні зміни в законодавстві щодо регулювання ринку таксі в Україні
25.12.2017 (21:22)  

   Ігор Васюник: Майбутні зміни в законодавстві щодо регулювання ринку таксі в Україні
Разом з колегою по транспортному комітету Vitaliy Korchik зустрілись з менеджментом компанії BlaBlaCar. Говорили про «райдшеринг» - зовсім не новий термін в транспортній сфері України, але абсолютно не визначений в українському законодавстві.

Основна мета нашої зустрічі - майбутні зміни в законодавстві щодо регулювання ринку таксі в Україні. Відомо, що понад 95% таксі в Україні - працюють «в тіні». Робота таких сервісів як Uber, Uklon та інші не регулюються ніякими нормативними актами про надання послуг з перевезень.

Але разом з тим, ці платформи створені як посередники з надання послуг з перевезень пасажирів і відповідно їхня діяльність зводиться до отримання прибутку з перевезень. Адже коли ви як пасажир викликаєте авто з таких сервісів - саме ви обираєте напрямок поїздки і всі витрати оплачує також ви.

І є такі сервіси як BlaBlaCar - інтернет-платформа з пошуку попутників, яка працює за принципом «райдшеринг». В європейських країнах «райдшеринг» є законним і , до прикладу в транспортному кодексі Франції, визначений як «спільне використання автотранспорту з одним або декількома пасажирами в контексті поїздки, здійснюваної водієм в особистих цілях».

В Німеччині закон про пасажирські перевезення, який регулює комерційні перевезення, не поширюється на перевезення в особистому автомобілі («райдшеринг»), якщо поїздка для пасажира здійснюється безкоштовно або з розрахунку покриття витрат. Приблизно таке ж формулювання можна зустріти в рішеннях судів Бельгії, Італії, в страховій практиці Великобританії.

При цьому «райдшеринг» має основний принцип діяльності, який відрізняє його від послуг таксі: водій приватного авто їде в своїх цілях і якщо бере попутників - то не має права отримувати прибуток з них, але може ділити з ними витрати (на пальне).

Так чи інакше, але при ухваленні нового закону про таксоперевезення в Україні маємо чітко визначити які новітні спеціалізовані сервіси (з використанням технологічних інструментів) підпадають під поняття «таксі» (комерційні перевезення), а які - ні.

Ігор Васюник, народний депутат України

-------------------------------------------------------

Райдшеринг (англ. ride - поїздка, share - ділитися), або карпулінг (англ. car - автомобіль, pool - об'єднання) - спільне використання приватного автомобіля за допомогою сервісів з пошуку попутників. При цьому витрати на пальне розподіляються пропорційно та обирається оптимальний для всіх учасників поїздки маршрут без значних відхилень від основного маршруту водія (власника автомобіля). У цьому основна відмінність райдшерингу від таксі, при використанні якого витрати оплачує пасажир, а напрямок поїздки не обмежується водієм, а також автостопу, де за фактом платить лише водій, який слідує строго за своїм маршрутом.

Залежно від способу планування спільної поїздки виділяють наступні види карпулінгу (райдшерингу):

класичний - це, як правило, тривала (від 100 км) поїздка, планується завчасно (від 1 дня до декількох місяців);

динамічний - це переміщення у міському просторі на незначні відстані (1-100 км) при наявності альтернатив (на власному авто, громадським транспортом, на таксі, велосипеді або пішки);

регулярний - у цьому випадку учасники, маршрут і розклад поїздки постійні.

Теги:  Васюник, райдшеринг, Таксі, законодавство, карпулінг

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 560 | Додав: Today | Теги: Васюник, райдшеринг, Таксі, законодавство, карпулінг | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.