Середа, 17.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2018 » Січень » 3 » ХТО БІЛЬШИЙ АНТИСЕМІТ - КУЛЬЧИЦЬКИЙ КОЗАК ЧИ РАБІНОВИЧ ?
03.01.2018 (22:53)

   ХТО БІЛЬШИЙ АНТИСЕМІТ - КУЛЬЧИЦЬКИЙ КОЗАК ЧИ РАБІНОВИЧ ?

Перед вами не безхатченко, не безробітний, а пенсіонер, житель с.Кульчиці Дмитро Вацинич, нащадок славного козацького Гетьмана Петра Сагайдачного. На світлині він у клопотах, як доставити макулатурний "конвой" до кінцевої мети - гуртовні, що за кутом.

Не раз і не два доводилось з ним дискутувати. Він відвертий антисеміт, мовляв всі біди через жидів.

Наша відповідь:

- Не пісяй проти вітру, все рівно бризги повернуться у очі.

- О, ви такий самий! - відпалив відразу.

Щоб підтримати діалог нагадую, що на галицьких теренах, особливо у містах, майже кожен другий мешканець у довоєнні часи був жид.

Можна вести дискусію, які гени успадкували наші предки за час вікового співіснування з цією нацією.

Трохи екскурсу. Пригадав самбірського гендляра св.п. Гонзу, що на плоші Ринок у кнайпі відпускав кайф на розлив. Без кави не обходилось.

- Що кавусі? - привітно допитував. Коли ствердно кивнули головою,відповідь не забарилась:

- Юш ся робить.

- З коньячком чи без? - уточнював.

Поміж тим, ретельно спостерігав за клієнтами, які по кілька осіб обступали столики і бесідували кожен про своє. Якщо помітив, що декотрі вже добирають до "кондиції", надмірно захоплюються дорогим напоєм, його "підфарбовував" кальвадосом. В азартних дискусіях не кожен помічав цю "дрібничку".

Ставився до відвідувачів шляхетно, підкреслено привітно. Ведемо до того, що пан Гонза за прилавком міг конкурувати з будь-яким жидом, котрі свого часу були господарями в корчмах .

Замість того, щоб вчитись жити на світі у них, часто-густо ображаємо всіх без виключення. Є, правда, окремі персони, особливо з вищого ешtлону влади, котрі викликають алергію. Маю на увазі рабіновичів та їм подібних. Родоначальник прізвища так "солодко" вдається до критики всіх і вся, що непомітно і сам стає антисемітом. Виявляється, якщо очолювана ним партія "За життя" увійде до парламенту, домагатиметься того, щоб поміняти керівних осіб у владі. Хіба після цього не можна його назвати антисемітом? Яка різниця між кульчицьким козаком Вациничем і жидом Рабіновичем , якщо не враховувати майновий стан кожного?

Щоб не вийшло так, наче автор кепкує над вихідцем з Кульчиць. Навпаки, його здобутий гіркий хліб, викликає більше поваги, ніж до чинуш-канцеляристів, при печатках і без них, в ратуші та білому домі разом взятих.

Дмитро Вацинич свого часу закінчив Дрогобицький електромеханічний технікум, потім три курси Львівської політехніки, займав відповідальні посади при ремонті теплових електростанцій. В порівнянні з нинішніми заочними дипломантами фінансових академій, дипломами яких хизуються деякі самбірські бізнесмени, освіта Дмитра Михайловича рівнозначна закінченню Гарвардського університету. Хіба ні?

Р.S. Не з метою образи нами вжито вираз жид замість єврей. В галицькому лексиконі останнє має відтінок фальші, привнесений "старшим братом". В літературних працях Івана Франка слово жид є літературною нормою. Подолянин Степан Руданський в творах жодного разу не використовує слово єврей, так само, як і інші творчі особистості. В польській, болгарській літературній, діловій і розмовній мові слово жид також є в ужитку. Зрештою- це тема для окремої дискусії.

Антон Рогач, м.Самбір

Теги:  козак, кульчицький, АНТИСЕМІТ, Більший, Рабінович

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 635 | Додав: Admin | Теги: козак, кульчицький, АНТИСЕМІТ, Більший, Рабінович | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (04.01.2018 08:43)
«...всі біди через жидів».

«З того факту, що вороги євреїв належали до найрізноманітніших племен, що вони жили в країнах, вельми один від одного відокремлених, що вони підкорялися різним законам і управлялися протилежними принципами, що вони не мали ні однакових характерів, ні однакових звичаїв, що вони були відмінні психологічно, що не дозволяло їм однаково судити про все, — витікає висновок, що загальні причини антисемітизму завжди мали коріння в самому Ізраїлі, а не у тих, які з ним боролися». (Bernard Lazare “L’Antisemitisme” Т. I, S. 42, єврейський вчений і письменник Лазар Бернар).

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.