Середа, 17.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2018 » Січень » 7 » ХРЕСТ НА ГОРІ КАРАСОВІЦЬ
07.01.2018 (15:05)

   ХРЕСТ НА ГОРІ КАРАСОВІЦЬ

Після проголошення Верховною Радою України Декларації про суверенітет в 1990 році, члени НРУ - Ярослав Матійців, Василь Іванович Михайлик, Микола Степанович Михайлик- організували молодих хлопців і встановили дерев’яний хрест на честь цього рішення на г. Карасовіць, навпроти церкви Святого Миколая.

Згодом хрест зігнив. Тоді голова Бітлянської сільської ради Михайло Цап організував і встановив новий хрест - теж дерев’яний. Пройшло небагато часу, і цей хрест зігнив.

А в 2017 році, при підтримці і допомозі патріотів-ентузіастів, на цьому ж місці встановлено великий і величний металевий хрест. Хрест справді є великий, його розмір - 6 метрів на 4 метри . А встановлений він на бетонному стовпі - 4 м над землею. В гарну погоду хрест видно більше як за 5 км. А величний тим, що покритий металевим листом «під золото», його ще називають - булат. Основний несучий матеріал - алюмінієві профільні труби (40 мм х 20 мм). Всередину, в кожну трубу, для міцності, вставлено по 2 профільні труби (15 мм х 15 мм) з чорного металу.

Булатом обтягнув конструкцію Олекса Куник. Матеріали закупив за свої кошти Микола Степанович Михайлик. Виготовляли, підвозили матеріали і встановлювали хрест Микола Іванович, Микола Андрійович , Олександр Миколайович, Іван Федорович, Мар’ян Іванович, Мирон Миколайович, Василь Іванович - Михайлики; Олекса Іванович, Володимир Володимирович, Василь Іванович, Володимир Іванович - Куники; Василь Федорович, Андрій Федорович, Ярослав Ількович, Лука Павлович - Брянчики; Іван Павлович, Володимир Іванович - Михалки; Володимир Миколайович Ільницький, Василь Михайлович Сеньків, Дмитро Миронович Яцейко; Іван і Василь Лоцьки; Микола Ількович, Микола Миколайович, Микола Юркович Покурбаничі; Петро Петрайко, Олекса Потюк, Юрко і Ярослав Тяжкуни; Олесь Гритчак, Іван Іванович Джуринець, Григорій Кокотайло, Степан Малевич, Тетяна Калинич, Іван Семенович Гомзяк, Юрко і Роман Ринчаки, Юрко Клюйник, Володимир Вакуленко, Василь Васильович Фазан, Богдан Миколайович і Степан Федорович Дреботи, Іван Мендель, Роман Богайчик, Юрко Кубан.

Хрест освятили отці - Михайло та Василь - 22 грудня в урочистій обстановці. В заході взяли участь дорослі з хоругвами, патарійцями і хрестами. Після освячення хреста, всі присутні заспівали Гімн України «Ще не вмерла Україна». Відтак школярі, що є постійними користувачами бібліотеки №1 с. Бітля, під керівництвом завідувача бібліотеки Надії Іванівни Кравчак, дали змістовний концерт. Дівчатка у хронологічному порядку розповіли про героїчну боротьбу українського народу за волю і незалежність. Про часи тисячолітньої давності і про сьогодення, коли одвічний ворог України - московська орда, постійно старається поневолювати Україну і знищити її як державу, розв’язала війну на Донбасі, окупувала Крим. Учні заспівали також і кілька пісень, в тому числі і пісню «Україна», «Гімн свободи» і ін.

На закінчення всі присутні заспівали «Боже великий єдиний, нам Україну храни».

Я від свого імені подякував і ще раз через газету дякую всім, хто допоміг встановити цей хрест, присвячений 26-ій річниці відновлення державності України, всім тим, хто взяв участь в час освячення його - священикам, учасникам концерту - сестрам Віті і Лілі Покурбанич, Лілії Іванівні Микитюк, Тетяні Миколаївні Покурбанич, Христині Ярославівні Легезі, Діані Юрківні Тяжкун, Тетяні Юрківні Покурбанич, Наталії Дмитрівні Яцейко. Їхньому керівнику Надії Іванівні Кравчак.

Особлива подяка від усіх учасників святочного дійства Миколі Ільковичу Покурбаничу, який о 7 год. ранку запряг коней і разом з Іваном Федоровичем Михайликом розчистили дорогу від снігу на гору до хреста. Після побажань щастя, здоров’я всім, усі присутні заспівали «Многая літа!».

Може, я не всіх тут згадав, хто прилучився до цієї богоугодної справи, то мені вибачте. Що Бог любить і бачить всіх, хто йому молиться, встановлює хрести та інші знамена в Його честь, свідчить те, що коли йшла відправа біля цього ювілейного хреста, то над селом засіяла веселка. Скептики, мало віруючі в Бога, а то й зовсім невірні, скажуть: « При чім тут Бог? Веселка - це природне явище». Так, це природа. А хто створив природу? Бог і Він управляє нею за нашими проханнями, діями, молитвами і т.д. Ми провели електроосвітлення в хату і включаємо-виключаємо тоді, коли хочемо. Ось так і Бог керує всім, що створив.

Микола МИХАЙЛИК, член Проводу РО КУН.

Газета "Бойківщина" №52,2017

Теги:  КАРАСОВІЦЬ, ГОРІ, Хрест

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 638 | Додав: Admin | Теги: КАРАСОВІЦЬ, ГОРІ, Хрест | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.