Четвер, 18.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2018 » Січень » 31 » У Завадівському НВК вшанували подвиг Героїв Крут
31.01.2018 (11:38)  

   У Завадівському НВК вшанували подвиг Героїв Крут
Патріотичне виховання дітей та молоді - одна з основних функцій суспільства загалом та школи зокрема, через яку передається від покоління до покоління життєвий досвід, багатство знань і культурна спадщина народу.

Досвідчені учителі добре знають, що зазвичай виховує дитину не стільки сам захід, скільки підготовка до нього. Розучуючи репліки, тематичні вірші, учні мимоволі переймаються історичними подіями, до яких цей захід приурочений, усвідомлюють усю їх важливість. Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому.

Так, усвідомлюючи усю важливість Національно-патріотичного виховання в сучасних умовах 29 січня у Завадівському НВК відбувся загальношкільний виховний захід, приурочений двом історичним подіям: 100 річниці проголошення ІV Універсалом незалежності Української Народної Республіки та 100 річниці подвигу Героїв Крут.

Як зазначила педагог-організатор школи Ольга Журавчик, IV Універсал проголошував самостійність і незалежність УНР як вільної суверенної держави українського народу і заявив про її прагнення до мирного співіснування з сусідніми народами.

"Історичне значення IV Універсалу полягає в тому, що він, проголосивши незалежною суверенною державою УНР, завершив процес складного, суперечливого розвитку українського національно-визвольного руху, який врешті-решт з великим запізненням відкинув ідеї автономії і федералізму. Прийняття Універсалу означало остаточний розрив з імперським центром. Але, на жаль, цей кульмінаційний момент в історії державотворення України було досягнуто не на хвилі піднесення українського національно-визвольного руху, а в один з найкризовіших періодів його історії часів громадянської війни", - розповідає Ольга Журавчик.

Під час другої частини заходу молодь вшанувала подвиг Героїв Крут та 100-річчя бою під Крутами, який став символом боротьби за свободу і незалежність українського народу.

"Подвиг Героїв Крут демонструє не лише українцям, а й усім, хто бореться за свою свободу, що військова сила не завжди є вирішальною. У підсумку перемагає той, хто не кориться у, здавалося б, безвихідній ситуації", - переконана організатор заходу.

Як відомо, на Аскольдовій могилі встановлено кам’яний Козацький Хрест із тризубом у центрі та цитатою з Євангелія: «Найбільша любов - життя покласти за друзів». До встановлення пам’ятника ні центральна, ні київська міська влада не мали жодного стосунку – це зроблено силами українських громадян.

Як ми вже писали, у Завадівському НВК, що на Турківщині відбувся вечір-реквієм «Пам’ять серця» - один із численних патріотичних, який організувала педагог-організатор Ольга Журавчик.

Теги:  крут, вшанували, Завадівському, Ольга Журавчик, подвиг, Героїв

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 2974 | Додав: Today | Теги: крут, вшанували, Завадівському, Ольга Журавчик, подвиг, Героїв | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.