Середа, 17.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2018 » Лютий » 1 » Безперспективність лякає більше, ніж війна, - Іван Крулько
01.02.2018 (11:49)  

   Безперспективність лякає більше, ніж війна, - Іван Крулько
З початку запровадження безвізу – з 11 червня 2017 року – український кордон у європейському напрямку за спрощеним режимом перетнуло майже 400 тисяч українців.

Це остання статистика, оприлюднена Держприкордонслужбою.

Про що ця статистика?

1. Усі страшилки про безвіз, якими лякали у Європі довгі 12 років, у тому числі через російську пропаганду, не справдились. Масового виїзду українців за кордон через безвіз не спостерігається. Безвізом скористались менше одного (!) відсотка громадян України.

2. Причина такого низького відвідання ЄС – соціально-економічне становище українців. У 90% громадян банально немає грошей на поїздки у Євросоюз. Безвізові поїздки можуть дозволити собі люди з достатком вище середнього. В Україні ж, за дослідженням Світового банку у жовтні 2017-го, рівень абсолютної бідності все ще вищий за докризовий, а Україна посідає перше місце серед найбідніших країн Європи. «Отримую 50 євро пенсії у місяць, а для подорожі в Європу треба мати мінімум 50 євро на день. Тож безвіз мені не світить», – реально оцінив свої можливості один із додзвонювачів у прямому ефірі за моєї участі. І з цим важко не погодитись.

На жаль, в аналогічній ситуації не лише пенсіонери, а й працюючі українці, яким Європа і безвіз теж слабко світить при середній зарплаті в Україні у 7500-9000 гривень (214-257 євро). Так, за опитуваннями ГО «Європа без кордонів», за останні два роки в країнах ЄС було лише 11,8% українців. При цьому 40,6% з них відвідали ЄС лише раз і 28,6% – двічі.

Натомість маємо й іншу свіжу статистику. За даними КМІСу, кожен третій українець готовий виїхати за кордон. 45,2% – щоб більше заробляти, 31,6% – щоб жити у більш комфортній і зручній для життя країні, 13,4% – заради дітей, 5,6% – через корупцію.

Найстрашніше те, що з тих, хто має намір покинути Україну: 55% – молоді у віці від 18 до 29 років; 44 – від 30 до 39 років; 33% – 40-50-років. А також 40% – людей з вищою освітою; 27,6 %- із середньою спеціальною. Тобто тих, хто мав би будувати Україну та сплачувати податки в український бюджет.

Цікаво, що переважна більшість з них готова повернутись в Україну. 26,1% – коли в країні почнеться стійке економічне зростання, 12,8% – коли зароблять грошей, щоб відкрити власну справу в Україні, 9,3% – коли отримають нові знання і досвід і лише 2,9% – коли закінчиться війна. Виходить, що безперспективність і політика виживання, яку проводить влада, лякає українців навіть більше, ніж війна.

Більше того, діюча влада подає «безвіз» як головну свою перемогу, «делікатно» замовчуючи при цьому головну обіцянку – припинити війну на Сході через два тижні, після першого туру президентських виборів. І забуваючи, що у 2005 році Україна в односторонньому порядку скасувала візи для громадян ЄС. При цьому для подорожей до України європейці не платили консульський збір і не вистоювали довжелезні і часто принизливі черги. Чого не скажеш про громадян України. Тому «безвіз» – це перемога українців, яку вони вистраждали, а не корумпованої влади, яка тільки відтягувала в часі надання безвізового режиму.

Але безвізовий режим, як один з кроків на шляху європейської інтеграції, відіграватиме позитивну роль. І в першу чергу для молоді, яка отримає вільніший доступ до європейських освітніх програм. Подорожі та навчання в ЄС назавжди закріплять зовнішньополітичні пріоритети України, а гасло «геть від Москви» поступово перетворяться на буденну реальність.

Чи є при цьому загрози? Так, є. Той факт, що Польща надала додатково один мільйон робочих віз для українських трудових мігрантів (яких нинішня націоналістична польська влада чомусь подає, як біженців) – підтвердження того, що відтік кадрів з України лише посилюватиметься. Хоч це напряму не стосується «безвізу», бо для роботи в ЄС треба відкривати візи.

Але проблема відтоку кадрів для України є надзвичайно гострою. Роботодавці вже зараз б’ють на сполох, бо знайти кваліфікованих працівників, навіть за пристойну зарплату, стає майже неможливо.

Вихід із цієї ситуації є: потрібно підвищити мотивацію в української молоді жити і працювати в Україні. Перше з чого потрібно розпочати – це обрати владу, яка припинить обкрадати власний народ. При цьому мантри про «успішну боротьбу з корупцією» повторювати не потрібно – люди це відчують і без гучних гасел.

Як результат, з’являться і житлові програми для молоді, і робочі місця почнуть виникати, і народжуваність підвищиться, і українці повертатимуться з-за кордону. І все це, як не дивно, стане наслідком реального зниження рівня корупції. Тоді й «безвіз» почне виконувати свою справжню функцію – відкриє Європу для масових подорожей українців, щоб надихатися новими ідеями, як розбудовувати європейську Україну.

Іван Крулько, заступник Голови партії "Батьківщина"

Теги:  Безперспективність, Іван Крулько, війна

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 2924 | Додав: Today | Теги: Безперспективність, Іван Крулько, війна | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.