Середа, 17.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2018 » Лютий » 11 » Слово, яке вбиває дружбу
11.02.2018 (19:59)  

   Слово, яке вбиває дружбу
На перший погляд це слово здається нешкідливим, але насправді воно повільно руйнує всі ваші стосунки

«Є одне слово, яке ви постійно використовуєте. На перший погляд воно здається нешкідливим, майже незначним, але насправді воно повільно руйнує всі ваші стосунки», - пише психолог Кіра Асатрян і радить переглянути останні повідомлення, відправлені друзям.

По них легко визначити,чи ви потрапили в пастку цього слова: «Я б з радістю з тобою зустрівся, але я дуже зайнятий». «Вибач, що раніше не відповіла, я була дуже зайнята». «Як у мене справи? Так зайнятий, як завжди».

«Думаю, ви вже зрозуміли головну думку. Слово, що руйнує стосунки, це слово «зайнятий». Саме воно потроху віддаляє вас від друзів, і час викреслити його з вашого лексикону», - пояснює Асатрян.

Вона підкреслює: немає нічого поганого в тому, що ви насправді зайняті – люди можуть мати безліч справ і при цьому підтримувати добрі стосунки з усіма своїми друзями. Відштовхує не занятість, а слово саме по собі.

Асатрян вважає, що є три головні причини, через які варто відмовитися від слова «зайнятий» і замінити його на щось більш соціально прийнятне.

1. Всі зайняті

«В наш час сказати, що ти зайнятий – все одно що сказати, що ти живий, - зазначає вона. – Раніше зайнятість була ознакою значущості, того, що люди та проекти від вас залежать. Тепер слово «зайнятий» може застосовуватися практично в будь-якій ситуації: ви можете працювати і бути «зайнятим», не працювати і бути «зайнятим», ви можете бути зайняті навіть під час відпустки. Слово втратило будь-яке значення, а проблема безглуздих слів у тому, що через них люди не розуміють, чим насправді ви зайняті. Це шкодить як порозумінню, так і стосункам в цілому».

2. Воно дозволяє негативну інтерпретацію

Автор розповідає, що, оскільки слово «зайнятий» втратило конкретне значення, людям доводиться додумувати, що спонукало вас відповісти саме так – і вони можуть додуматися навіть до того, що ви просто не хочете більше з ними бачитися, а сказати про це чесно боїтеся. «Іншими словами, слово «зайнятий» дозволяє людям заповнити порожнє місце своїми домислами. І багато хто ваші друзі в підсумку приходять до думки, що ви таким чином намагаєтесь їх позбутися», - попереджає Асатрян.

3. Це все одно, що сказати «коли-небудь пізніше»

Дуже часто «я зайнятий» передбачає, що зараз у вас є більш серйозні пріоритети, ніж зустріч з друзями. Іноді, зазначає автор, так і є: можливо, ви доглядаєте за дитиною або запускаєте новий проект. Проблема в тому, що фраза «я зайнятий» вашим друзям нічого цього не пояснює. Більш того, вона створює враження, що ви навіть не задаєтесь пошуком такого пояснення.

Автор пропонує кілька способів, за допомогою яких можна пояснити, що ви зайняті, і при цьому не образити друзів і не втратити їх в результаті:

1. Конкретно висловлюйтесь

«Уявіть собі, що ви кличете подругу на день народження, а вона відповідає: «Я б з задоволенням, але я зайнята». Або ж вона пише: «Я б із задоволенням, але у сина сьогодні заняття з карате, і він дуже просив мене прийти. Випийте за мене келих шампанського!» Відчуваєте різницю? Друге повідомлення пояснює, чому ваша подруга не може прийти, і показує, що ви для неї важливі. Перше – просту та необґрунтовану відмову», - каже Асатрян.

2. Встановіть часові рамки

Автор радить дати друзям знати, як довго триватиме ваше «зайнятий». Наприклад, якщо ваш новий продукт повинен запуститися через місяць, скажіть їм, що одразу опісля цього будете готові з ними зустрітися. Навіть якщо місяць у підсумку розтягнеться на два, друзі все одно будуть знати, що ви хочете побачитися з ними, як тільки звільнитеся.

«Попрощайтеся зі словом «зайнятий», і ви побачите, як ваше життя змінюється на краще на очах», - підсумовує автор.

Джерело

Теги:  вбиває, слово, дружба

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 621 | Додав: Today | Теги: вбиває, слово, дружба | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (12.02.2018 07:35)
У будь якій ситуації людина діє відносно ієрархії своїх ціннстей, яка, в свою чергу, залежить від її моралі. Надаючи перевагу одному, вона втрачає в іншому. «Один чоловік спорядив був велику вечерю, і запросив багатьох. І послав він свого раба часу вечері сказати запрошеним: Ідіть, бо вже все наготовано. І зараз усі почали відмовлятися. Перший сказав йому: Поле купив я, і маю потребу піти та оглянути його. Прошу тебе, вибач мені! А другий сказав: Я купив собі п’ять пар волів, і йду спробувати їх. Прошу тебе, вибач мені! І знов інший сказав: Одружився ось я, і через те я не можу прибути...» (Лк.14.16-24).

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.