Середа, 17.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2018 » Березень » 23 » ЗВІТ ПРО РОБОТУ ГОЛОВИ ТУРКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ВОЛОДИМИРА ЛОЗЮКА
23.03.2018 (01:18)

   ЗВІТ ПРО РОБОТУ ГОЛОВИ ТУРКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ВОЛОДИМИРА ЛОЗЮКА

Шановні депутати, запрошені!

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою діяльність. До вашої уваги пропоную звіт про проведену роботу в 2017 році. Сподіваюсь, що нинішній звіт дасть нам можливість проаналізувати що вдалося зробити і над вирішенням яких проблем необхідно працювати й надалі.

Районна рада, як колегіальний орган, представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селища та міста Турківського району. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом колективної праці кожного депутата, постійних комісій, президії районної ради, сесійної діяльності, роботи виконавчого апарату районної ради, співпраці з районною державною адміністрацією, селищною, міською та сільськими радами, керівниками підприємств, установ та громадськості району.

Протягом звітного періоду, в діловій атмосфері проводились засідання постійних комісій та сесій, де відповідно приймались важливі для життєдіяльності району рішення, до кожного питання підходили виважено та з розумінням. Наше спільне завдання, зберегти те, що зроблено за минулі роки і продовжити розвивати далі. Підсумовуючи роботу за звітний період, можна сказати, що цей час ми подолали без гострих політичних конфліктів у раді, за що я щиро вдячний всім депутатам.

Як голова районної ради, я прагнув щоб рада якомога ефективніше виконувала покладені на неї обов’язки, послідовно діяла у межах Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших нормативно-правових актів, регламенту роботи районної ради, із врахуванням інтересів територіальних громад.

Як і передбачено законом, районна рада проводить свою роботу сесійно. Дотримуючись одного із основних принципів місцевого самоврядування – принципу гласності, ми завжди запрошували на сесії керівників органів місцевого самоврядування, начальників управлінь та відділів райдержадміністрації, представників громадських організацій, керівників підприємств, установ та організацій, представників засобів масової інформації. Упродовж звітного періоду проведено 7 сесій районної ради, 8 пленарних засідань: 5 чергових та 2 позачергові, на яких розглянуто 133 питання. Переважна більшість питань стосувалася бюджету, забезпечення соціально-економічного та культурного розвитку району.

Прийнято :
20 рішень з питань бюджету (затвердження, виконання, внесення змін до районного бюджету);
20 рішень з питань соціально-економічного розвитку району;
13 рішень з питань з питань управління об’єктами районної комунальної власності;
5 рішень з питань регулювання земельних відносин;
10 рішень направлених на вирішення питань розвитку освіти, культури;
6 рішень з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення;

Розглянуто 11 депутатських запитів, а саме: по 2 запити від А.Перога та І.Дуди , по – одному запиту від М.Іваніка, М.Хорта, В.Костишака, М.Повханича, М.Павлик, Н.Яворської, С.Залуги та О.Галишин. Депутатські запити М.Хорта, О.Галишин, С.Залуги, М.Павлик та Н.Яворської отримали бажаний результат.

Хочу зазначити, що виконавчим апаратом районної ради постійно здійснюється аналіз виконання запитів, а про результати розгляду кожного запиту озвучувалось на сесії районної ради. З метою вирішення проблемних питань району, за ініціативи депутатів, районною радою підготовлено та схвалено 18 звернень до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, обласних організацій, зокрема:

 • Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо передачі повноважень на місця у сфері земельних відносин (По даному питанню був прийнятий законопроект в першому читанні ще в квітні 2016 року. Тепер нам надійшла відповідь з комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин , в якій повідомляється, що комітет рекомендує Верховній Раді прийняти даний законопроект в другому читанні).
 • Звернення до Голови Верховної Ради України, Народного депутата України А.Лопушанського та комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики щодо рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.(З цього приводу надійшла відповідь, що коли відбудеться децентралізація влади, то таки частина рентної плати надходитиме в місцеві бюджети).
 • Звернення до Президента України, Верховної Ради України щодо припинення торгівлі з тимчасово окупованими районами Донецької та Луганської областей.( Адміністрація Президента повідомила , що наше звернення надіслано для розгляду , згідно компетенції, до національної поліції України, Генеральної прокуратури, Кабінету Міністрів України. Відповідно, правоохоронні органи повідомили, що по вказаній проблемі проведено перевірки).
 • Приблизно таку ж відповідь ми одержали на Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією.
 • Звернення до Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, народних депутатів України щодо збільшення оплати праці у сфері охорони здоров’я, збільшення медичної субвенції Державного бюджету на 2017 рік (З приводу цього звернення у відповіді Міністерства охорони здоров’я сказано «Забезпечити комунальні заклади охорони здоров’я додатковими коштами для покриття вказаного дефіциту за рахунок резерву коштів, передбаченого у складі медичної субвенції, МОЗ України не має можливості, оскільки вказаний резерв обмежений» в іншій відповіді МОЗ рекомендує владі на місцях обмежити або скоротити не першочергові та неефективні видатки, дотримуватися жорсткого режиму економії бюджетних коштів і скерувати зекономлений ресурс на підвищення заробітної плати).
 • Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі (Звернення надіслано для розгляду до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Про результати розгляду буде повідомлено додатково).
 • Звернення до Кабінету Міністрів України про необхідність збереження мережі закладів охорони здоров’я та недопущення звільнення працівників.(З цього приводу, у відповіді Міністерства охорони здоров’я сказано, що відповідним проектом на території Львівської області передбачається створення десяти госпітальних округів», що Уряд готує окрему Програму державного бюджету «Розвиток госпітальних округів, кошти якої передбачають створення сучасних перспективних медичних закладів, а також перепрофілювання та організацію існуючих).
 • Звернення до Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України та міністра аграрної політики та продовольства України щодо внесення змін до Земельного кодексу України в частині надання можливості приватизації та отримання у власність декількох земельних ділянок.(у відповіді йдеться, що звернення надіслано для розгляду до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Про результати розгляду буде повідомлено додатково.
 • Звернення до Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо зниження тарифу на електроенергію. ( Конкретної відповіді на це звернення ми не одержали).
 • Звернення до Львівського міського голови та голів фракцій міської ради щодо відновлення кінцевої зупинки для маршрутів Турківського напрямку з АС-8 м.Львів (площа Двірцева, 1, головний залізничний вокзал).(Департамент житлового господарства та інфраструктури управління транспорту повідомив, що Львівський апеляційний адміністративний суд позбавив автостанцію «Двірцеву», розташовану біля головного залізничного вокзалу Львова, свідоцтва про атестацію. Таким чином діяльність автостанції заборонена).
 • Звернення до Львівської обласної ради про заборону вирубки ялиці білої на новорічні ялинки у лісових насадженнях Львівської області.( Наше звернення було підтримано обласною радою).
 • Звернення до Верховної Ради України щодо підтримки та якнайскорішого прийняття важливих для розвитку гірських регіонів України законопроектів.(відповіді ще не отримано).
 • Звернення до Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо виділення додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.( стабілізаційну дотацію було надано і ми уникли заборгованості у 2017 році).
 • Звернення до голови Львівської обласної державної адміністрації щодо необхідності проведення капітального ремонту дороги Турка-Східниця.(відповіді не отримано)
 • Звернення до Голови Верховної Ради України щодо прийняття нового Виборчого кодексу України.( у відповіді зазначено, що Проект Кодексу готується до розгляду у другому читанні, а також йдеться, що до проекту внесли пропозиції та поправки понад сто суб’єктів права законодавчої ініціативи. Після порівняльної таблиці до другого читання Комітет на своєму засіданні розгляне питання про подальшу роботу над проектом).
 • Звернення до голови Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради щодо відновлення Програми встановлення пам’ятних знаків на місцях поховань Борців за волю України. (відповіді не отримано).
 • Звернення до Державної судової адміністрації України щодо недоцільності приєднання Турківського районного суду Львівської області до Самбірського окружного суду. (Державна судова адміністрація України повідомила, що відповідно до Указу Президента України утворений Самбірський окружний суд шляхом злиття Мостиського , Старосамбірського, Турківського та Самбірського районних судів. Дальше йдеться, що альтернативного варіанту , який би відповідав критеріям методики оптимізації судів, розробленої Державною судовою адміністрацією України, на даний час немає).
 • Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо призупинення впровадження в дію «Стратегії реформування лісового господарства України на період до 2022 року.(Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин повідомив, що наше звернення надіслано до Кабінету Міністрів України).

Звичайно, відповіді на звернення далеко не в усьому влаштовують депутатів, та й загалом турківську громаду, але вони є, і , можливо, коли відбудеться децентралізація влади в Україні, з порушених питань будуть прийняті конкретні рішення на користь місцевих громад. А поки що вони створюють для цього підґрунтя й нагадують про існуючі проблеми. Більше того, доводить прислів'я народної мудрості – де стукають, там відчиняють.

У 2017 році затверджено 37 районних галузевих програм. Прийняті програми перш за все дають можливість передбачити у місцевих бюджетах кошти на вирішення того чи іншого питання.

Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні сесій ради. Депутати мають можливість отримати необхідні матеріали в повному обсязі. Проекти рішень завчасно, відповідно до норм Закону України «Про доступ до публічної інформації», розміщуються на офіційному сайті районної ради за 20 робочих днів до початку сесії. А згідно внесених змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», результати поіменного голосування оприлюднювалися на сайті районної ради в день проведення сесії.

Проекти рішень, довідкові матеріали на пленарні засідання готувалися працівниками виконавчого апарату районної ради, структурними підрозділами райдержадміністрації. Вони обов’язково розглядалися на засіданнях постійних комісій районної ради.

У звітному періоді активно працювала президія районної ради, до складу якої входять голова районної ради, голови постійних комісій, представники депутатських груп та фракцій. Президія, як дорадчий орган, забезпечувала ефективність роботи депутатського корпусу, опрацьовувала пропозиції, особливо щодо питань, які викликали зауваження та дискусії на засіданнях постійних комісій, узгоджувала остаточний порядок денний пленарних засідань. За цей час проведено 10 засідань.

Важливою складовою роботи районної ради є діяльність шести постійних комісій ради, на яких вивчаються та детально опрацьовуються проекти рішень, що виносяться на пленарні засідання. За звітний період проведено 40 засідань постійних комісій, у тому числі 21 спільних. Розглянуто 212 питань. Найбільше питань розглянуто комісією з питань бюджету, фінансів, інвестицій та соціально-економічного розвитку району - 66 питань, з охорони навколишнього середовища, розвитку лісового господарства , земельних відносин та питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад району - 39 питань, з гуманітарних питань, питань молоді, засобів масової інформації та соціального захисту населення – 32 питання, з питань міжрегіональних відносин, прикордонного співробітництва та розвитку туризму – 32 питання, з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та етики, місцевого самоврядування та адміністративно – територіального устрою -31 питання та з питань промисловості, транспорту, доріг та будівництва, підприємницької діяльності – 14 питань.

Налагоджено систематичний контроль за станом виконання ухвалених рішень. Питання «Про хід виконання рішень районної ради VII скликання за 2017 рік» слухалося на засіданні ХVIIІ сесії районної ради VII скликання 21 грудня 2017 року та прийнято відповідне рішення № 355. Але в той же час вважаю, що постійні комісії ще не в повній мірі використовують надані їм повноваження, особливо в питаннях контролю за виконанням рішень ради. Нам необхідно вдосконалювати механізм контролю за виконанням найбільш важливих рішень, зокрема щодо реалізації районних програм, зробити його більш дієвим, так як часто проекти програм подаються лише з метою одержання коштів, і у випадку, коли кошти не виділяються, програма залишається не діючою, хоч далеко не всі її заходи потребують фінансування.

Аналіз свідчить також, що декому з депутатів варто відповідальніше відноситись до відвідування засідань комісій і активніше працювати в них. В цілому я задоволений злагодженою роботою депутатського корпусу з усіх питань, які виносились на пленарні засідання ради та засідання постійних комісій. Хоча представництво політичних сил в районній раді широке, порозуміння було з кожною політичною силою, бо всі розуміли: від наших рішень залежить подальший розвиток району, втілення в життя тих позитивних процесів, які покращують добробут людей і забезпечують соціально-економічний розвиток району. За це я Вам щиро вдячний.

З метою тісної взаємодії та обміну досвідом ми практикуємо проведення нарад та семінарів з посадовими особами органів місцевого самоврядування. За звітний період проведено 10 таких заходів з головами, секретарями, бухгалтерами та землевпорядниками сільських, селищної та міської рад. Питання, що розглядалися на семінар-нарадах в повній мірі відображали актуальний спектр проблем, які зустрічаються у повсякденному житті кожної громади. Щоб навчання були змістовними, корисними та цікавими, ми запрошували до їхньої участі фахівців як районного, так і обласного рівнів. Працівники місцевих рад мали змогу пройти курси підвищення кваліфікації в Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Значна увага працівниками виконавчого апарату приділялася роботі із документами. Здійснювалося загальне діловодство відповідно до вимог інструкції з діловодства. У звітному періоді до Турківської районної ради надійшло та опрацьовано 805 документів. Підготовлено та направлено в різні установи, організації, підприємства 652 документи.

Серед усіх напрямів діяльності голови районної ради, визначених діючим законодавством, особливе місце відведено організації роботи з розгляду звернень громадян та забезпечення їх особистого прийому керівництвом ради. Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» мною проводився прийом громадян не лише у чітко визначені дні згідно з графіком, але й при необхідності щоденно. На особистому прийомі було прийнято 1104 громадяни. За звітний період до районної ради надійшло 662 письмових, 736 усних звернень та 4 електронні. Зауважу, що всі звернення розглядалися вчасно, а заявники у визначені законодавством терміни інформувалися про результати їх розгляду.

Декілька слів скажу про звернення громадян, які стосувалися допомоги жителям нашого району, які опинилися в скрутному становищі та учасникам АТО. Шановні депутати, дякуючи вашій підтримці вдалося частково вирішити ці соціально-значимі питання та надати адресну грошову допомогу 648 мешканцям району.

 • 513 000 гривень було використано для виплати матеріальної допомоги соціально - незахищеним категоріям громадян нашого району.
 • На поховання померлих чи загиблих учасників АТО використали 20 000 гривень.
 • 36 000 гривень надано військовозобов’язаним, які уклали контракт з військовими частинами на проходження військової служби у Збройних Силах України.
 • 52 учасники АТО одержали по 1 000 гривень матеріальної допомоги.

В серпні 2017 року Львівська обласна рада та Обласна Асоціація місцевих ради «Рада Львівщини» вдруге організували поїздку до Луганської області, в числі якої був і я. Завдяки матеріальній підтримці працівників наших місцевих рад я зміг поїхати із подарунками для бійців на передовій. Користуючись нагодою, я щиро дякую від депутатського корпусу районної ради жителям району за матеріальну та моральну підтримку наших захисників, а на особливі слова вдячності заслуговують люди, які за власної ініціативи проводять збір та доставку всього необхідного на передову.

За звітний період прийнято 66 розпоряджень голови районної ради з основної діяльності та 101 кадрове розпорядження. Але, я розумію, що для вирішення поставлених перед собою завдань мало займатися тільки основною діяльністю ради, тому я беру активну участь у роботі Обласної Асоціації місцевих рад «Рада Львівщини», Карпатському Форумі Народовладдя, сесіях і постійних комісіях Львівської обласної ради та колегії Львівської ОДА. Цікавим був Форум місцевого розвитку в м. Трускавці (червень 2017 року), де одним з питань було інтенсифікація співпраці між корпусом Народних депутатів і представниками органів місцевого самоврядування.

2017 рік був не простий. Впродовж багатьох років так складаються обставини, що одним із пріоритетних завдань є питання вчасного забезпечення працівників бюджетних установ заробітною платою. Бюджет району за 2017 рік по надходженнях виконано на 536 млн. 332 тисяч 900 грн. , що становить 100,1 % від планових призначень.

До місцевого бюджету надійшло податків і неподаткових платежів в сумі 53 млн. 633 тис. 300 грн., при плані 49 млн. 057 тис. 200 грн. або 109,3 %.

Основним джерелом доходів залишається податок на доходи фізичних осіб (65,6% питомої ваги). Надійшло даного податку 35 млн. 163 тис.900 грн., що становить 105,4 відсотки до уточненого плану. Крім цього в районі зібрано до державного бюджету 22,9 млн. грн, та обласного – 7,3 млн. грн.

Видатки районного бюджету склали 532 млн. 514,1 тис. грн. (98,8 %) при уточненому плані 541 млн. 75,1 тис. грн.

В результаті проведених заходів протягом 2017 року був ліквідований дефіцит по заробітній платі на суму 30 млн. 569 тис. грн. за рахунок залучення залишків бюджетних коштів , за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету та залучення коштів стабілізаційної дотації та субвенцій з державного бюджету. Завдяки проведених вищевказаних заходів всі працівники бюджетних установ району, які фінансуються з місцевого бюджету отримали заробітну плату за 2017 рік.

Щодо соціально-економічного розвитку, у 2017 році маємо непогані здобутки. З державного , обласного, районного та сільських бюджетів для розвитку нашого краю вдалося залучити більше 30 мільйонів гривень. Це субвенційні кошти на соціально-економічний розвиток окремих територій, за рахунок обласних програм та кошти за рахунок обласного конкурсу місцевого розвитку. Всі кошти спрямовано на будівництво, ремонт закладів соціально-культурної сфери, інфраструктурні проекти, придбання обладнання. Хочу сказати що в 2017 році нам вдалося подати на обласний конкурс 35 проектів. 17 проектів громад стали переможцями обласного конкурсу та успішно реалізовано, а саме:

 1. Придбання апарату ультразвукової діагностики для Боринської комунальної міської лікарні –395,0 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 200,0 тис.грн., місцевий бюджет- 175,0 тис.грн., інші джерела – 20,0 тис.грн.);
 2. Реконструкція системи опалення лікарської амбулаторії в селі Лімна – 260,466 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 130,233 тис.грн., місцевий бюджет- 113,313 тис.грн., інші джерела – 16,920 тис.грн.);
 3. Капітальний ремонт Верхньовисоцької лікарської амбулаторії – 169,744 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 84,872 тис.грн., місцевий бюджет- 64,233 тис.грн., інші джерела – 20,639 тис.грн.);
 4. Реконструкція лікарської амбулаторії в селі Ясениця – 259,306 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 129,563 тис.грн., місцевий бюджет- 103,653 тис.грн., інші джерела – 26,0 тис.грн.);
 5. Реконструкція будівлі Народного дому в с. Багнувате Риківської сільської ради – 219,297 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 115,012 тис.грн., місцевий бюджет- 70,145 тис.грн., інші джерела – 34,140 тис.грн.);
 6. Реконструкція Народного дому в с Вовче – 299,860 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 149,930 тис.грн., місцевий бюджет- 129,095 тис.грн., інші джерела 20,815 тис.грн.);
 7. Реконструкція вуличного освітлення вул. Травнева м.Турка – 261,790 тис. грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 130,0 тис. грн., місцевий бюджет- 113,790 тис. грн., інші джерела – 18,0 тис. грн.);
 8. Реконструкція вуличного освітлення в м. Турка по вулицях Самбірська, Д.Галицького та Круг Городище – 294,209 тис.грн. (в т.ч. обласний бюджет- 138,109 тис.грн., місцевий бюджет - 113,790 тис.грн., інші джерела – 18,0 тис.грн.);
 9. Капітальний ремонт навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад» (заміна вікон на металопластикові) – 299,028 тис. грн. ( в т. ч. обласний бюджет - 149,514 тис. грн., місцевий бюджет- 122,038 тис. грн., інші джерела – 27,476 тис. грн.);
 10. Капітальний ремонт Присліпського НВК «Заходи з енергозбереження, внутрішні роботи) села Присліп – 138,0 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 68,0 тис.грн., місцевий бюджет- 59,276 тис.грн., інші джерела – 10,724 тис.грн.);
 11. Капітальний ремонт санвузлів у Вовченському НВК – 296,304 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 148,152 тис.грн., місцевий бюджет- 119,085 тис.грн., інші джерела – 29,067 тис.грн.);
 12. Капітальний ремонт Карпатського НВК – 239,195 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 119,597 тис.грн., місцевий бюджет- 98,624 тис.грн., інші джерела – 20,974 тис.грн.);
 13. Капітальний ремонт Либохорської ЗОШ І-ІІ ступенів – 295,363 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 145,410 тис.грн., місцевий бюджет- 124,406 тис.грн., інші джерела – 25,547 тис.грн.);
 14. Капітальний ремонт Завадівського НВК – 288,515 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 144,258 тис.грн., місцевий бюджет- 119,710 тис.грн., інші джерела – 24,547 тис.грн.);
 15. Заходи з енергозбереження по Розлуцькому НВК ( капітальний ремонт) – 299,756 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 149,878 тис.грн., місцевий бюджет- 118,588 тис.грн., інші джерела – 31,290 тис.грн.);
 16. Капітальний ремонт системи опалення і заміни вікон Верхньояблунського НВК ЗОШ І-ІІІ ст. ДНЗ – 297,251 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 147,396 тис.грн., місцевий бюджет- 125,136 тис.грн., інші джерела – 24,719 тис.грн.);
 17. Капітальний ремонт Сянківської ЗОШ І-ІІ ступенів - 299,761 тис.грн. ( в т.ч. обласний бюджет- 149,780 тис.грн., місцевий бюджет- 116,748 тис.грн., інші джерела – 33,233 тис.грн.).

В рамках реалізації цих проектів залучено 2 млн. 500 тисяч грн. із обласного бюджету. (до речі, працівники апарату районної ради допомагали розробляти дані проекти для місцевих рад). Всі кошти спрямовано на будівництво, ремонт закладів соціально-культурної сфери, інфраструктурні проекти, придбання обладнання. Щоб не бути голослівним, скажу, що в освіті ми мали 43 об’єкти включаючи вищезгадані проекти. У когось може виникнути слушне запитання: мало це чи багато? Звичайно, хотілося б більше, але виходимо з фінансової спроможності. Це ремонт, реконструкція, заходи з енергозбереження шкіл в селах Сигловате, Боберка, Верхнє, Яворів, Гусне, В.Яблунька, Лосинець, Радич, Закіпці, Ісаї, Кривка, Матків, Яблунів, Лопушанка, Явора, Шандровець, В.Висоцьке .

Також хочу відзначити, що для 15 освітніх установ району закуплено апаратуру та обладнання з тим, щоб покращити навчально-виховний процес. Працюємо й над питанням облаштування спортивних майданчиків, зокрема в селах Бітля, Шум’яч та м.Турка. Також придбано шкільний автобус на якого було виділено з державного бюджету 1500.0 тис. грн. та 67.8 тис. грн. з районного бюджету.

Щодо медицини, то тут у 2017 році ми реалізували 10 об’єктів, серед яких – ремонт ФАПів у селах Сигловате, Бітля, Жукотин, Присліп; капітальний ремонт, реконструкція та встановлення опалення в лікарських амбулаторіях сіл В.Висоцьке, Ясениця, Лімна, Вовче, закупівля для них обладнання, а також для центральної районної та Боринської міської лікарень. В цьому контексті не можна не згадати придбання санітарного автомобіля для Турківської КЦРЛ, вартістю 500 тис. гривень, діагностичного обладнання для Боринської міської лікарні, яке коштує 400 тис. гривень.

Хочу відзначити, що культура теж не залишилася без уваги. Проведено ремонт приміщень народних домів у селах Кринтята, Боберка, Ластівка, Н.Турів, Сянки, смт.Бориня. Придбано музичну апаратуру для народних домів сіл Хащів, Багнувате, Риків, Ропавське, Лімна, Вовче, Завадівка, Ісаї, Боберка, Н.Яблунька.

По місту Турка завершено 3 об’єкти з освітлення вулиць.

У сфері розвитку інфраструктури залучено шість проектів. Це капітальний ремонт дороги сіл Зубриця, Карпатське, Красне, облаштування сільського стадіону в селі Вовче, закупівля металевих конструкцій автобусних зупинок с.Лімна та облаштування дитячого майданчика в м.Турка.

Під час проведення конкурсу Львівською обласною радою «Екологічно чистий населений пункт» надано допомогу при написанні проекту громадам Ясеницької та Ільницької сільських рад. Проект Ільницької сільскої ради «Облаштування та закупівля сміттєвих контейнерів» - яка стала переможцем конкурсу, отримала 30 000,00 гривень.

Також нам вдалося реалізувати інноваційний проект за програмою ООН та ЄС «Місцевий розвиток,орієнтований на громаду- III» - «Реконструкція системи опалення у лікарській амбулаторії села Вовче із встановленням теплового насоса повітря–вода». Для реалізації цього проекту залучено кошти у сумі 200 000 гривень з Європейського Союзу та 20 000 гривень громади.

Проект ГО «Агенція регіонального розвитку Турківщини» став переможцем в обласному конкурсі серед громадських організацій Львівщини з заходом «Проведення еко-культурного фестивалю «День Дністра -2017р».

У 2017 році ми продовжуємо співпрацювати з польськими партнерами. Так, 17 вересня, спільно з 28 Державною пожежно-рятувальною частиною ГУ ДСНС України у Львівській області та гміною Ноздржець ми відсвяткували День рятівника України. Наші сусіди подарували 12 комплектів нової робочої форми, 6 пожежних рукавів та 12 пар гумових чобіт. Ми і надалі будемо підтримувати тісні стосунки.

Не можна не відзначити захід у 2017 році – це Всесвітні Бойківські Фестини, що проходили 2-6 серпня . За ці дні проведено було безліч конференцій, зустрічей, концертів, конкурсів. Представити Турківщину, як центр Бойківщини, старалися всі мешканці району, місцеві ради, громадські активісти.

Протягом 2017 року, як і в попередні роки, районна рада продовжувала роботу по управлінню майном районної комунальної власності. На сесіях районної ради за поданням постійної депутатської комісії з питань охорони навколишнього середовища, розвитку лісового господарства, земельних відносин та управління об'єктами спільної власності територіальних громад району було розглянуто 19 майнових питань. Вони в основному стосувалися оренди майна районної комунальної власності.

Хотів би зупинитися, зокрема, на ситуації, що склалася з орендними відносинами у відділі культури і туризму Турківської РДА. У зв’язку з незадовільною роботою відділу 30 червня 2017 року на XIV сесії депутатами було заслухано інформацію відділу культури і туризму Турківської РДА «Про оренду майна спільної власності територіальних громад Турківського району, що перебуває на балансі установи». За підсумками обговорення роботу відділу культури і туризму Турківської РДА по організації передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад Турківського району, що перебуває на балансі установи, було визнано незадовільною та позбавлено права на подальшу передачу в оренду майна спільної власності територіальних громад Турківського району. Розпорядженням голови районної ради № 67 від 19.10.2016 р. було утворено комісію по проведенню конкурсу на право оренди майна районної комунальної власності, що перебуває на балансі відділу культури і туризму. Комісією було здійснено всі заходи, передбачені Законом України «Про оренду державного та комунального майна» та рішенням №77 V сесії районної ради VI скликання від 14.07.2011 року «Про затвердження нормативних документів щодо оренди майна спільної власності територіальних громад Турківського району Львівської області». За підсумками проведених конкурсів було укладено нові договори оренди за виключенням приміщень загальною площею 42,7 кв. м, які знадобилися для роботи районного Народного дому. Орендна плата за новими договорами за перший місяць становила 4439,0 (чотири тисячі чотириста тридцять дев’ять) гривень. Попередньо орендарі в загальному платили 1134,0 грн. Тобто, доходи від оренди для відділу культури збільшилися майже в 4 (чотири) рази!

Перегляд договорів оренди проводить відділ освіти. Думаю, це буде пересторогою і для інших орендодавців.

На жаль, залишається невиконаним рішення №155 VIII позачергової сесії VII скликання від 01 грудня 2016 року «Про проведення конкурсу на право оренди майна районної комунальної власності - приміщення на 3 поверсі будинку Боринської КМЛ за адресою: смт. Бориня, вул. Миколайчука, 90». Всі заходи, передбачені рішенням і законодавством, були здійснені: утворено конкурсну комісію, проведено експертну оцінку, проведено конкурс. Переможець конкурсу мав би платити 2500,0 гривень за оренду приміщення. Однак, головний лікар Боринської КМЛ Маркін І.І. провів свій конкурс на це ж приміщення, переможець цього конкурсу сплачує 79,67 грн. Хоча аптека так і не почала працювати. Різниця, як Ви бачите, становить 2420,0 гривень. Тільки за 9 місяців минулого року Боринська КМЛ втратила 21780,0 гривень.

На виконання рішення № 135 VІІ сесії VII скликання від 06.10.2016 року «Про приватизацію способом конкурсу нежитлової будівлі за адресою: вул. Військове містечко, будинок 8 б, с. Завадівка Турківського району» було утворено комісію, яка також провела всю необхідну роботу і 18 грудня бокси були продані за 366 000,00 (триста шістдесят шість тисяч гривень) при стартовій ціні 306 000,00 (триста шість тисяч гривень). Як ви бачите, при ефективному управлінні майно приносить прибутки районному бюджету. Основне в даному питанні – дотримуватись вимог законодавства.

Які ж плани на 2018 рік?

Звичайно, перед нами стоять непрості виклики, адже реалізовуватимемо медичну та освітню реформи. А тому я би дуже хотів щоб вони принесли користь найперше в медицині – пацієнтам, а в освіті - учням. Пріоритетами у діяльності Турківської районної ради у черговому звітному періоді будуть залучення якнайбільше коштів з державного і обласного бюджетів, а це :

 • лобіювання питань щодо реалізації поданих проектів по програмі Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР);
 • участь в обласному конкусі мікропроектів та обласних програмах. Необхідно посилити контроль за діяльністю РДА в сфері :
 • виконання програми соціально – економічного і культурного розвитку;
 • екологічної політики;
 • заходів щодо соціального захисту населення;
 • зміцнювати матеріально – фінансову базу місцевого самоврядування за рахунок місцевих податків і зборів, раціонального використання об’єктів комунальної власності, за рахунок земель запасу.

Ми не можемо допустити недовиконання дохідної частини бюджету і дбати про наповнення бюджету. З метою економії бюджетних коштів, нам необхідно взяти на контроль раціональне використання електроенергії. Треба позбуватися радянського принципу безвідповідального марнотратства. Споживати можна лише те, за що можна заплатити. Керівники підприємств та держустанов мають відповідати перед своїми працівниками за організацію праці, за розрахунки, за впровадження ефективних економічних схем роботи і підприємства і установи. ( до речі, у семи школах району функціонує електричне опалення, і де обов’язково потрібно встановити трьохзонні лічильники, за рахунок яких можна зекономити 500 тисяч гривень).

Важливо і те, щоб кожна громада сьогодні мала свою стратегію розвитку і предметно займалась залученням інвестицій. Завдання для кожного керівника органу місцевого самоврядування – навести лад у своєму селі. Це будівництво і ремонт доріг, упорядкування громадських місць і облаштування автобусних зупинок. «Стратегія розвитку гірських територій» - це така собі дорожня карта та такий собі орієнтир нам для роботи. Не заради похвали, хочу відзначити , що ми ще три роки тому на Форумі народовладдя пропонували цю теорію для реалізації. Йшлося не тільки про Львівщину, а й про гірські райони Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей. До цієї масштабної роботи були залучені не лише голови районних рад, а й Голова Верховної Ради Андрій Парубій, міністри Кабінету Міністрів та їхні заступники.

Також у 2017 році відбувся ІІІ Карпатський Форум народовладдя в смт. Великий Березний, Закарпатської області. Ми продовжуємо працювати над питанням збереження та подальшого розвитку гірських регіонів. До речі, на наші звернення відреагувала Верховна Рада України і в першому читанні вже прийнятий Закон України «Про статус та розвиток гірських населених пунктів в Україні».

Також тішить те, що цього року Львівською обласною радою прийнято «Стратегію розвитку гірських районів Львівщини на період до 2020 року». Ідея цього проекту належить депутату Львівської обласної ради І.Комарницькому. Запропонувавши його, він зумів активізувати своїх колег М.Ільницького та М.Дзюдзя, мене та О.Лабецького на активну співпрацю. Ми взяли участь у всіх засіданнях робочої групи з тим, щоб напрацювати перспективи.

У цій Стратегії записано завершення будівництва Нижньояблунської, Либохірської та Лосинецької шкіл, капітальний ремонт дороги Турка – Боберка, Турка – Лопушанка, створення привабливих туристичних маршрутів із залученням гори Пікуй, заслуговує на увагу й вузькоколійка з Турківщини до Сколівського району, в якій зацікавлені й поляки. Думаю, що поштовхом до розвитку нашого краю дасть і дорога, що з’єднає с. Яворів, зокрема реабілітаційний центр Національного комітету спорту інвалідів з відомою гірськолижною базою “Тисовець». Дорога проляже через села Верхнє, Н.Висоцьке, Заріччя, Яблунів. Тоді ці населені пункти, зрозуміло, дістануть серйозний поштовх для розвитку. Усе тут вже погоджено й навіть профінансовано проектно-кошторисну документацію. Ми маємо розуміти, що в Стратегії розписані кошти, які, я вірю, будуть профінансовані на 4 наступні роки.

Велику роботу маємо провести і в плані облаштування туристичних маршрутів і, до речі, таких, щоб цікавили не лише українців, а й поляків, австрійців та угорців. (Хочу сказати, що в грудні минулого року на Сколівщині я брав участь у конференції «Карпати: фінансові інструменти підтримки місцевого розвитку та територіального співробітництва» де відбулася презентація проекту «Схід і Захід разом: та обговорювалися інструменти фінансування транскордонної міжрегіональної співпраці. На конференції були присутні представники Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії, а також голова і депутати Верховної Ради України та міністри Кабінету Міністрів України). Надіюся, що таким чином ми будемо сприяти налагодженню співпраці між органами місцевого самоврядування в рамках Карпатського Єврорегіону. Думаю, що за цей період ми кардинально змінимо обличчя Турківщини, але зрозуміло, за активної підтримки та взаєморозуміння органів місцевого самоврядування .

Все,що нам вдалося реалізувати в 2017 році не є здобутками чи заслугами однієї людини. В цьому велика щоденна клопітка праця широкого загалу людей. Хочу відзначити плідну працю депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського, який зробив багато для залучення в розвиток району коштів з державного бюджету, депутатів Львівської обласної ради Михайла Ільницького, Ігоря Комарницького та Михайла Дзюдзя, які постійно тримають руку на пульсі і стараються якомога більше залучити капіталовкладень в розвиток району з обласного бюджету. А також завдяки тісній співпраці з районною державною адміністрацією, міською, селищною та сільськими радами, керівниками підприємств, установ та організацій району.

Підводячи підсумки роботи, хочеться зазначити , що у звітному 2017 році депутатський корпус сумлінно виконував свої повноваження щодо вирішення важливих питань стосовно покращення життєдіяльності та інфраструктури району . Приємно, що багато депутатів районної ради добросовісно та результативно працюють на своїх округах, виправдуючи довіру виборців, відстоюють їх інтереси, вболівають за розвиток територій.

Щиро вдячний всім за активну громадську позицію, сумлінне виконання депутатських повноважень та співпрацю з органами місцевого самоврядування.

Давайте і надалі, шановні депутати, як казав наш український апостол єдності та віри Андрей Шептицький, «не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою і невтомною працею» будемо любити Україну та примножувати успіх та добробут рідного краю. Ми покликані служити нашим людям, нашій районній громаді - це наше основне завдання.

Завершуючи свій виступ, хотів би сказати, що районна рада і я особисто завжди відкритий для спілкування, дискусій, об’єктивних зауважень та ділових пропозицій.

Голова Турківської районної ради, Володимир Лозюк.

Теги:  Володимира, ради, голови, звіт, ЛОЗЮКА, районної, Турківської, роботу

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 913 | Додав: Admin | Теги: Володимира, ради, голови, звіт, ЛОЗЮКА, районної, Турківської, роботу | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
0
3 АТО   (25.03.2018 13:22)
В лікарні в реанімації з жінки при смерті золото познімали, родичі скандал зробили головний лікар прикриває з ним поділилися ви Куда дивитися тоже діляться?

0
2 патріот   (23.03.2018 22:02)
А в цей час злодійню міської ради вчергове обшукують: 

 https://zaxid.net/u_turki....tis_za_ smittyevoz_n1452313

Коли вже ту всю пі....ту пересадять!!!

0
1 Василь   (23.03.2018 13:34)
Цього достатньо для збільшення в два рази собі зарплати? Ці тварюки взагалі з котушок злетіли, район на останньому місці, люди мізерну зарплату не отримують уже більше трьох місяців, а вони собі премії та надбавки  щодня виписують. А коли це  по селах їздило та дивилося як люди живуть.  Савченко має бути в кожному районі, люструвати будемо вас покидьків довго і боляче...

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.