Середа, 17.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2018 » Квітень » 4 » Верхньовисоцька ОТГ ближчою до утворення не стала
04.04.2018 (17:51)

   Верхньовисоцька ОТГ ближчою до утворення не стала
Наприкінці минулого року утворення об’єднаної територіальної громади з центром у Верхньому Висоцькому здавалося достатньо близькою перспективою.

Причому Верхньовисоцька ОТГ мала стати не просто першою громадою у гірському Турківському районі, а й розблокувати утворення Нижньояблунської громади, яка готова була почати процесс об’єднання після Верхнього Висоцького.

Проте за півроку часу Верхньовисоцька ОТГ ближчою до утворення не стала. І це засвідчив другий візит консультантів Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України до села Верхнє Висоцьке.

На зустріч із нашими консультантами прийшли усі голови сіл, які повинні увійти у цю громаду, депутати, директори шкіл, медики. Фактично усі, від кого може залежати утворення ОТГ. Щоправда багато із них була налаштована скептично, хоча першу згоду на утворення ОТГ голови усіх п’яти сільрад дали.

Верхньовисоцьку ОТГ не віднесеш до багатих. Усі сільські ради цієї громади є глибоко дотаційними. та і надходжень від ПДФО у них буде не так вже і багато. У 2016 році ці надходження були на рівні 354,7 тис. грн., у 2017 – 1301,6 тис. грн. Однак, як акцентували консультанти Офісу реформ, завдяки чималій кількості населення та великій площі громада повинна отримати від держави значну базову дотацію – майже 10 млн. грн.

Також консультант з правових питань Віталій Корецький та консультант з фінансових питань Ярослава Пишник наголосили на тому, що у всіх без винятку громад Львівщини зросли власні надходження до бюджету – за рахунок інвентаризації майна, кращого адміністрування податків, збільшення плати за оренду землі. І, очевидно, такі можливості будуть і у Верхньовисоцькій ОТГ.

Втім, на ці аргументи присутні майже не звертали уваги. Натомість говорили про те, що їм не вистачить медичної і освітньої субвенції, що через два роки держава може перестати давати громадам гроші, що перш ніж утворювати ОТГ, держава мала би повністю відремонтувати усю інфраструктуру – Народні доми, ФАПи, школи, дороги тощо. А ще деякі голови ховалися за своїх мешканців. Мовляв, сам я не проти об’єднання, але його не хочуть мої депутати і мешканці села, а проти їхньої волі я йти не можу.

Ймовірно, ситуація зайшла би в глухий кут, якби на зустріч не нагодився голова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький. У своєму виступі він сказав, що чудово знає, хто каламутить воду в районі, аби не допустити утворення тут громад. І що це тільки на шкоду самим горянам, оскільки вони втрачають чималі ресурси і можливості почати змінювати своє життя на краще.

Вслід за тим Олександр Лабецький розповів про те, що влада планує зробити у цьому і наступному роках у населених пунктах Верхньовисоцької ОТГ. Це ремонт шкіл, ФАПів, будівництво лікарської амбулаторії у Либохорі, ремонт багатьох доріг тощо. Він також сказав, що утворення ОТГ дозволить прискорити будівництво у цій громаді гірськолижного курорту на схилах гори Пікуй, які є унікальними у Карпатах. І це посприяє швидкому розвитку цієї громади.

На завершення зустрічі консультанти Офісу реформ і Олександр Лабецький домовилися організувати поїздку в дві діючі громади Львівщини з приблизно такою ж кількістю населення, як у Верхньовисоцькій ОТГ, аби сільські голови і депутати на місці переконалися в ефективності цих громад. А після цього вони дали згоду прискорити утворення Верхньовисоцької ОТГ.

Джерело

Теги:  утворення, стала, ближчою, Верхньовисоцька

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 822 | Додав: Today | Теги: утворення, стала, ближчою, Верхньовисоцька | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
0
3 Victor   (04.04.2018 23:36)
Ми вже колись говорили, що для кожної реформи повинна бути якась база, фундамент. У дотаційних районах такого нема, тому в цьому плані повинен бути інший підхід, який, нажаль, не передбачений псевдо-реформаторами. Чи заставить це людей якось думати і діяти в полі псевдо-законів? Напевно, що ні, бо тоді прийдеться розпрощатися із здоровим глуздом. Те, з чим сьогодні зіткнулися люди, це результат не тільки їхньої багаторічної політичної пасивності, а й підлої хитрості: хто-кого. Це змагання влади й народу «надути» одне одного, тобто радянський совок.

— Хто твій батько? — запитує вчителька Вовочку.
— Товаріщ Сталін!
— А хто твоя мати?
— Радянська Батьківщина!
— А ким ти хочеш стати?
— Сиротою!

0
2 Житель м. Турка   (04.04.2018 22:54)
На території теперішних чи новоутворених громад є бюджетні організації, це школи, амбулаторії, будинки культури, бібліотеки та інші. Держава не хоче їх фінансувати та не може частину з них закрити через спротив місцевих рад та людей. Тому юдеї у владі придумали хитрий план, передати цей геморой на баланс громад. Щоб уникнути колапсу перші два роки ще їх будуть фінансувати, а потім поступово перекриють фінансування.  Не треба бути пророком щоб зрозуміти до чого це призведе. Буде так як і з сільськими лікарнями, спочатку повиганяють пенсіонерів, потім комусь запропонують іншу роботу, решту заставлять працювати за чверть ставки. Бо грошей не буде в місцевих радах. Пане Вікторе звідки Верхньвисоцька громада дістане кошти на кілька сотень бюджетників???  Я вже не кажу про кошти на утримання споруд, на ремонт доріг, на вивіз сміття, на закупівлю різних речей та обладнання.  На даний час тих податків, що отримують сільські ради навіть не вистачає на зарплату самих працівників сільської ради.

0
1 Victor   (04.04.2018 21:52)
Люди звикли десятиліттями сидіти на дотаціях, а тут їх пряниками заманюють у якусь резервацію, в якій вони повинні щось починати думати і робити. Крім того, політика держави, законодавчий безлад і відсутність стратегії не додають людям якоїсь впевненості в завтрашньому дню. Людина хоче, аби її колисали від колиски до гробу ті, кому вона за жменю гречки та крок ковбаси вручає свою долю.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.