Середа, 17.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2018 » Квітень » 11 » Реформи створюють можливості, а не множать заборони бюрократії!
11.04.2018 (22:33)

   Реформи створюють можливості, а не множать заборони бюрократії!

Чиновники Міністерства освіти, захищаючи дискримінаційний проект наказу про зарахування дітей до першого класу за «пропискою», апелюють до нового закону «Про освіту» й говорять про територіальну доступність шкіл. Але тут же підміняють поняття, бо забирають у людей свободу вибору.

Бюрократи тепер вказують батькам, що в сусідню з будинком школу віддавати першокласника не можна, якщо немає реєстрації чи нотаріально завіреного договору оренди житла (або ще якогось документи з переліку проекту Наказу). І в такому випадку треба подавати заявки до десяти шкіл й сподіватися, що хоча б в одну з них дитина потрапить по так званій другій черзі. Й школа ця буде зовсім не біля дому, а в іншому мікрорайоні, районі, або навіть в іншому кінці міста.

Тобто порушується фундаментальний принцип сучасної освіти й свідомо заплутується логістика. Громадян знову ділять на сорти: «корінних» та «понаїхавших» як це було за радянської влади і як це є сьогодні в Росії.

Другий аргумент чиновників МОН – нові правила зарахування до школи знищать корупцію у вигляді свавілля директорів. Але навіть управлінець-початківець розуміє, що чим більше заборон створює держава, тим вищий ризик, що ці заборони потім будуть обходити корупційним шляхом. Якщо сьогодні батькам дитини можуть відмовити в прийомі до школи лише у випадку переповненості класів, то тепер у керівництва школи є безвідмовний відмовний аргумент – «ви тут не прописані»!

Третя теза горе-реформаторів – подолання диспропорції між «хорошими» та «поганими» школами. Мовляв, тепер є величезні конкурси до навчальних закладів з гарною репутацією, вони набувають статусу елітних, а до звичайних шкіл дітей віддавати не хочуть.

Заступник Міністра говорить, що «в хорошу школу всі батьки хочуть, так от нехай спробують піти у звичайну і зробити її хорошою». Тобто тепер батьки в нас мають замінити Міністерство освіти? Саме вони мусять піднімати авторитет, матеріально-технічну базу, кадровий склад шкіл? А навіщо тоді взагалі Міністерство?

Якщо в школі не робити ремонту, не займатися перепідготовкою вчителів, не закуповувати обладнання, то жодна система освіти «за пропискою» не допоможе. Бо справжні реформи – це не заборонні приписи, а створення умов та можливостей для людей. Справжні реформи – це вкладення державою ресурсів сьогодні, щоб завтра отримати позитивні плоди. А якщо замість цього батькам пропонують робити школи кращими, а першокласників перетворюють на таких собі кріпаків, то це більше схоже на бурхливу імітацію діяльності, яка, врешті-решт, не допомагає нашій освіті, а шкодить.

Ирина Суслова, депутат ВР, ФБ

Теги:  можливості, створюють, заборони, реформи, множать, бюрократії!

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 505 | Додав: Admin | Теги: можливості, створюють, заборони, реформи, множать, бюрократії! | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.