Середа, 17.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2018 » Квітень » 16 » Громади ще не скоро зможуть розпоряджатися землями за межами ОТГ
16.04.2018 (21:32)  

   Громади ще не скоро зможуть розпоряджатися землями за межами ОТГ
Сьогодні влада навмисне затягує процес передачі земель об’єднаним територіальним громадам, необхідні законопроекти у парламенті не ухвалюються.

«Ситуація з розглядом земельних законопроектів, які передають землю територіальним громадам у розпорядження, доволі заплутана. Хоча актуальність цього питання — очевидна», – зазначив народний депутат Вадим Івченко під час зустрічі з представниками Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

Проте, як наголосив Івченко, парламент провалив президентський законопроект. "Спочатку було подано близько 20 законопроектів,але потім вирішили об’єднатись навколо одного. І саме після цього в парламент було подано законопроект від президента, яким землі передаються від Держгеокадастру державним районним адміністраціям".

Нардеп також зауважив, що влада, розуміючи наскільки це рейтингове питання перед виборами, пішла іншим шляхом: Кабінет Міністрів вже погодив механізм передачі у власність об’єднаним територіальним громадам землі, в тому числі поза межами населених пунктів.

«Нібито технічно уряд і передає землі громадам. Але хитрість ось в чому: перш ніж передавати землі, їх мають інвентаризувати і з’ясувати, які з них вільні. І перед передачею саме ці вільні землі будуть виставляти на аукціон і віддавати переможцям. А громадам залишаться лише ті, які знаходяться в оренді», – пояснив Івченко.

На переконання депутата передача земель за межами населених пунктів дуже важлива для об’єднаних територіальних громад, оскільки Держкомзем більше не зможе в односторонньому порядку, без згоди ОТГ, розпоряджатися цими землями.

«Але низька якість підготовлених законопроектів, а також незрозуміле затягування з ухваленням законів ставить під велике питання саму можливість для громад найближчим часом користуватись цими землями», – прогнозує Вадим Івченко.

Теги:  розпоряджатися, зможуть, скоро, межами, землями, громади

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 455 | Додав: Today | Теги: розпоряджатися, зможуть, скоро, межами, землями, громади | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.