Понеділок, 19.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2018 » Квітень » 27 » НЕшвидка НЕмедична НЕдопомога
27.04.2018 (15:36)

   НЕшвидка НЕмедична НЕдопомога
Ось така вона медична реформа імені п. Уляни Супрун

Про сумний досвід спілкування з медициною на своїй сторінці в Facebook розповіла мешканка Лімни:

«Викликаємо швидку - людина в стані алкогольного сп'яніння впала з возу і розбила голову. Кров вдалося зупинити медику, що живе неподалік. Вона ж і надала першу допомогу та наклала пов'язку (як виявилося потім, це і була вся отримана допомога!!!). Годину чекаємо "швидку". Скарг нема - всі знають, що 25 км. по тому, що дуже важко назвати дорогою, здолати швидше години неможливо!!

Приїжджає машина. Не назвУ марку, але все свідчить про те, що вона ще радянська і далеко не з останніх літ існування Союзу.

На фото - те, як везуть людину з черепно-мозковою травмою до лікарні. Певнo, на фото не видно все, що треба, але видно все, чого не треба. Темно і брудно. Людина на 'носилках' ніяк не закріплена, лежить на підлозі, а мужчина, на куртці якого виведено "екстрена медична допомога", не гребує силовими методами заспокоєння пацієнта. Видно, що то стандартні методи роботи. Один укол і пацієнт всю дорогу спить.

Як вже зазначалося, дороги у напрямку Лімна-Турка просто нема. Машиною трясе так, що боюся, аби до лікарні не доїхали вже двоє з черепно-мозковою (сиджу у машині, де не те, що паска безпеки нема, нема навіть ручки за яку можна було б вхопитися коли починається новий кавалок вибоїн після щойно закінченого попереднього).

Приїжджаємо до Турківської районної лікарні. Пацієнта заносять до приймальні (чи як воно там називається). Беруть кров, міряють тиск, питають, що сталося, відправляють на рентген. А це складніше. Рентген роблять у сусідньому приміщенні. Мужчина у цивільному допомагає посадити пацієнта в крісло і мені кажуть - "везіть". Не буду говорити про сходи, на яких я так трясла тим візком, що певно більше зашкодила, ніж допомогла, і вузькі переходи, де доводилося просити просто пройти, бо їхати було неможливо. Так, стан сп'яніння перешкоджав усьому процесу. Це, мабуть, варто зазначити.

Після рентгену нас завели в палату і все. Все!!!

Підійшла жіночка з папкою і сказала оплатити 100грн. за плівку (це були рентгенівські знімки ), саму папку понесла до лікаря.

Через деякий час до палати вже до сплячого пацієнта зайшов лікар, що поставив діагноз (закрита черепно-мозкова травма за побутових обставин) і ще один мужчина без візуальних знаків приналежності до медичного персоналу, але з молоточком в руках. Постукавши сплячу людину по голові та потягнувши її за коліна і почувши у відповідь все, що можна уявити в такій ситуації, мужчина робить висновок, що "нічого йому нема".

На цьому всі процедури надання допомоги закінчилися. О 6-й ранку той, що мабуть лікар, бо у халаті і ставив діагноз, зайшов з фразою до самого пацієнта: "Ну що, все нормально? Нормально! Нічого вам нема! Можете йти! Тут вам не готель!".

Коли мені вдалося відійти від шоку і сну, знайшла лікаря та запитала, що ж з тим рентгеном та чи не потрібно обробити рану. На що отримала відповідь: "Знімки добрі. Можете йти додому. Йодом можна обробити". Рану обробляли я, йодом, що привезла з дому. І лікарню в 6.30 ми покинули. А те, що з району перший транспорт до села о 12 год. нікого не хвилювало.

Я не хочу нікого звинувачувати чи засуджувати. Багато нюансів медичної справи мені невідомі.

Але для мене риторичними залишаються два питання:
1) Чи має право людина із села, що знаходиться за 25 км. від районного центру на РЕАЛЬНУ НЕВІДКЛАДНУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ???!
2) Чи має бути винятково хамське ставлення та байдужість з боку медперсоналу, бо "він п'яний"???!

Може десь у клятві Гіппократа є пост скриптум з переліком категорій людей, котрим можна не допомагати, бо самі винні???!

Мабуть мені треба було кричати і вимагати? Чи платити? Я не знаю. Але знаю одне. До поцієнта було небайдуже тільки одній людині - мені! Бо пацієнт - Мій Тато!»

Mariana Hasiak, FB
Львівська область Турківський район. Село Лімна

Теги:  НЕшвидка, НЕдопомога, НЕмедична

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 811 | Додав: Admin | Теги: НЕшвидка, НЕдопомога, НЕмедична | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
0
2 Oleh   (30.04.2018 22:16)
При чому тут Уляна Супрун?

0
1 Victor   (30.04.2018 08:23)
Ще один повід НЕ ПИТИ! cry

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.