Понеділок, 19.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2018 » Травень » 1 » Наш земляк Юрій Брянчик подарував другий день народження офіцерові-розвіднику
01.05.2018 (02:41)

   Наш земляк Юрій Брянчик подарував другий день народження офіцерові-розвіднику
Указом Президента України №104/2017 Юрій Брянчик нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня

У непроглядній темряві, спричиненій димом від машини, яка палала, солдат боровся за життя побратима. Йому таки вдалося подарувати ще один день народження офіцерові-розвіднику…

Утома скувала все тіло. Важкий видався наряд на спостережному посту. Нічого. Попереду — кілька годин відпочинку. Ноги несуть до бліндажа, мов на автопілоті. Нарешті хоч на мить можна буде склепити очі. Аж раптом вибух. Ворожий ПТКР влучив у машину наших розвідників.

Гранатометник окремої механізованої бригади солдат Юрій Брянчик умить кинувся до автівки з бійцями. Утому наче рукою зняло. Часу на роздуми й вагання не було: товариші потребували допомоги.

— Боже, аби лишень уціліли! — промовляв до себе Юра.

Машина палала. Ліворуч на передньому сидінні солдат побачив бійця. Він був мертвий. До нього ніяк не підступитися. На місці водія сидів іще один, як згодом виявилося, лейтенант. Він також не подавав ознак життя. Але Юрій усе ж таки вирішив перевірити пульс. Тільки-но хлопець доторкнувся до скривавленого тіла, як той розплющив очі.

— Дякувати Богу, живий! Тримайся, я тебе витягну! Потерпи ще трішечки, — мов мантру, повторював Юра.

Машину добряче понівечило, дверцята не піддавалися, тож їх довелося вирвати. Звідки тоді в Юрія взялася сила, він і сам не розуміє. Брянчик поклав собі на плечі офіцера, але той був значно більший за нього та ще й непритомний. Так пересуватися вкрай важко. Глянув на дверцята, які лежали поруч. Поклав на них пораненого й поволік. Швидко, як тільки міг. Щойно дотягнув його до лісосмуги, як позаду загриміли вибухи: у машині здетонував БК…

..

Юрій накрив собою пораненого. Час ніби зупинився. Якимось дивом їх не зачепило. Коли вибухи припинилися, оглянув лейтенанта й почав терміново надавати першу медичну допомогу.

— Як там нас учили? Спочатку я забинтую тобі голову. Ось так. Тепер руки… І ноги також постраждали, — Юра продовжував говорити з непритомним офіцером.

На горизонті з’явилася швидка. З неї вибігли бойові побратими Брянчика й допомогли завантажити пораненого. Полегшення та заніміння. Боліли обпечені ядучим димом легені, ноги підкошувалися, а руки тремтіли. Тільки тепер до бійця прийшло розуміння того, що сталося. З листопада 2014 року, відтоді, як він призвався, це далеко не перший його бойовий епізод. Але то було перше життя, яке він урятував.

За цей учинок солдата Юрія Брянчика нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Крім того, він отримав відзнаку комбрига «Залізний воїн».

...

Наталія ЗАДВЕРНЯК, «Народна армія»


Юрій Брянчик: «Я не заради себе йду... Я йду заради тих малих дітей,...»

БРЯНЧИК Юрій Іванович народився 1 травня 1995 року в с.Сигловате Турківського району в багатодітній сім'ї. Будучи п'ятою дитиною в сім'ї рано втратив батька. Нелегко довелося всім. Але про цю сім'ю в селі лише найкращі відгуки. Мабуть, з того часу Юрій звик покладатися на власні сили та самостійно торувати свій життєвий шлях. Мабуть, саме тому односельці знають його як розсудливого, врівноваженого хлопця.

Відмінне навчання в школі, активне заняття спортом (футбол, бокс, гантелі), товариська вдача, позитивний погляд на життя ... Саме про ці якості Юрія розказують однокласники, односельці та бойові побратими.

В листопаді 2014 , Юрій, якому ще не виповнилося 20 років, подався в Турку. Він вже давно звик приймати самостійні чоловічі рішення. Так було і цього разу. Він звернувся в Турківський РВК та згодом підписав контракт на військову службу в 24-тій окремій механізовані бригаді.

Вдома ще ніхто нічого не знав. А коли дізналися, почали відмовляти. Відмовляли рідні , близькі, знайомі... Рідня дуже боялася втратити 20-літнього хлопця. Але Юрій залишився непохитним в своєму рішенні. Саме тоді він сказав своїм рідним:

- Я не заради себе йду... Я йду заради тих малих дітей, моїх племінників, щоб вони бачили лише мирне небо над собою.

Вже в кінці січня 2015 він пройшов бойове злагоджнення на полігоні в Башкирівці. Побратими згадують, що Юрій дуже переймався тим , що скоро вже доведеться їхати в зону АТО , а в нього немає позивного. Бойовий побратим, знаючи м'який та спокійний характер Юрія дав йому позивний "Тихий".

- Я не заради себе йду... Я йду заради тих малих дітей, моїх племінників, щоб вони бачили лише мирне небо над собою.

А далі була війна... Довелося відстоювати спокій своєї країни на різних ділянках лінії розмежування.

Юрій зазвичай не любить розповідати про війну.

Як згадують побратими, описаний вище геройський поступок не єдиний в довгій і нелегкій службі бійця.

А було всяке... І служба на блок-постах, і нічні вилазки, і відсіч ворожим ДРГ... Затримання вантажівок з контрабандним алкоголем та тютюновими виробами під Лисичанськом (була тоді гучна справа).

Але до всіх цих смертельно небезпечних воєнних епізодів Юрій завжди ставився , як до чогось буденного, навіть з гумором.

Пригадує Василь Малетич:

Стояли ми з Юрком на сусідніх позиціях біля Кримського. Один одного в бінокль бачили. Одного разу увечері він зателефонував мені. Розмовляли про якісь справи житейські. Планували , що робитимемо коли демобілізуємося. Лежали та дивилися в небо. В цей час нас обстрілювали мінометами 120-го калібру.

Раптом Юрій каже мені:

— Дивись зірка падає. Швиденько загадуй бажання. — а потім — Ого... ця зірка ще й свистіти вміє...

Як виявилося, це була не зірка, а міна 120-го калібру. І летіла вона на позицію Юрка. Він чудом встиг вскочити в траншею, ще й свого побратима затягнув...

Коли я йому зателефонував щоб розпитати що сталося, Юрій відповів:

— Нові тапочки згоріли... лиш недавно купив. Шкода......
..
..

Зараз Юрій Брянчик пройшов курс реабілітації після контузії. На позичені гроші придбав старенький Audi А6 та працює таксистом у Львові. Живе в однокімнатній квартирі у брата. Часто приїжджає в рідне село, допомагає рідні.

Як кажуть про Юрія , він живе "на позитиві". Він вірить у майбутнє, будує плани...

Разом з братом (також ветераном АТО) вони взяли в с.Сигловате суміжні земельні ділянки під будівництво гаражів. Юрій має мрію побудувати тут невеличку СТО з автомийкою, а для відвідувачів поставити ще й кавоварку. Для здійснення цих планів необхідні чималі кошти на придбання будматеріалів, обладнання, облаштування зовнішніх комунікацій. Крім того необхідна кваліфікована юридична допомога щоб в рамках закону правильно оформити такий об'єкт.

Кажуть, що моральність суспільства яскраво проявляється в ставленні до своїх героїв. Гадаю, знайдуться люди , які допоможуть герою цієї війни здійснити свою мрію.

Сподіваюся , що не залишаться байдужими райрада, РДА, посильну допомогу нададуть бойові побратими... Вірю, що світ - не без добрих людей.

1 травня Юрію Брянчику виповнюється 23 роки.

З цієї нагоди вітаємо Юрія з днем народження. Бажаємо міцного здоров'я, щасливого сьогодні і радісного завтра, красивих мрій і їх здійснення! Хай кожен день повниться веселим і милим відчуттям, гарним настроєм, душевними зустрічами і плідною працею! Щастя і радощів у домівку, здоров’я і благополуччя родині, натхнення і творчості для душі! Хай сонце заглядає у вікна, а щастя в серце!

А Василь Малетич дарує свій вірш:


Пішов солдат на святий вечір,
Оберігати спокій наш,
А в небі Зірка ясно світить,
Бо народився, Спаситель наш.

Солдат здригнувся, стрепенувся,
І заспівали всі Святі,
Бо він не бачив ще нічого,
У повсякденному житті.

І вдарили Ангели в сурми,
А Михаїл підняв меча,
Ударив кінь копитом в хмари,
Аж до землі летить іскра...

Піднявши голову солдат,
Побачив промінь між зірок,
Прижав міцніше автомат .
«Ти спи спокійно мій синок.

Ти спи спокійно рідна мати,
Господь з тобою, з ним мій брат».
І крикнувши: «НУЖБО ДО БОЮ»,
Упав сніжинкою солдат...

А мати, мати, рідна мати,
Застигла з ложкою куті,
«Куди пішов ти мій солдате?»
«Я йду туди де всі Святі!!!»

Василь Ланчак, Турка - перлина КарпатУКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
№104/2017

Про відзначення державними
нагородами України

За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку постановляю:

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

БУБЛИКА Юрія Васильовича — старшину
ВЕРЕСА Кирила Кириловича — старшого лейтенанта
ГАВРИША Станіслава Михайловича — старшого лейтенанта
ГУЦАЛЕНКА Миколу Віталійовича (посмертно) — молодшого лейтенанта
ДЕНИСОВА Дмитра Миколайовича (посмертно) — майора
ЗАГОРОДНЮКА Віталія Анатолійовича — капітана
ОЛІЙНИКА Володимира Сергійовича — майора
РАДЧУКА Володимира Миколайовича — молодшого лейтенанта
СЕНЮКА Віталія Дмитровича (посмертно) — капітана
СЕРГІЄНКА Олександра Адамовича — старшого лейтенанта
СУЛИМЕНКА Руслана Леонідовича — лейтенанта
ТОНЕНЧУКА Олександра Сергійовича — старшого лейтенанта
ТРИФОНОВА Владислава Петровича — майора
ХОЛМОВСЬКОГО Сергія Володимировича — капітана
ШЕВЧЕНКА Анатолія Михайловича — полковника

Нагородити орденом “За мужність” ІІ ступеня

МУСІЄНКА Віктора Леонідовича — солдата

Нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня

АНДРЕЄВА Андрія Олександровича — старшого солдата
БАБІЯ Максима Олександровича — солдата
БАНМАНА Корнія Івановича — старшого сержанта
БАРАНОВА Олександра Миколайовича — солдата
БЕЗПАЛОГО Костянтина Васильовича — молодшого сержанта
БЕНДРИКА Ігоря Віталійовича — солдата
БРЯНЧИКА Юрія Івановича — солдата
ВАХЛАЄВА-ВИСОЦЬКОГО Андрія Вікторовича — старшого солдата
ВЕРЕМЕЄНКА Олександра Юрійовича (посмертно) — матроса
ВИХОВАНЦЯ Сергія Івановича — старшого матроса
ВИХРИЩУКА Івана Юрійовича — молодшого сержанта
ВЛАСОВА Ігоря Олександровича (посмертно) — солдата
ВОВКОЛУПОВА Василя Григоровича — солдата
ВОЗНЮКА Олександра Олеговича (посмертно) — молодшого сержанта
ГАЛАЙЧУКА Леоніда Леонідовича (посмертно) — сержанта
ГАЛІЧА Андрія Миколайовича — старшого солдата
ГАРКАВЕНКА Павла Вікторовича — молодшого сержанта
ГОРКУНА Романа Владиславовича (посмертно) — солдата
ГОРОБИНСЬКОГО Олександра Сергійовича (посмертно) — солдата
ГРЕЧАНОГО Олександра Васильовича (посмертно) — солдата
ГУЗАЧОВА Євгена Олеговича — молодшого сержанта
ДЕЛЮКІНА Юрія Петровича (посмертно) — солдата
ДЗИЗУ Віталія Олексійовича (посмертно) — старшого матроса
ДРОБНОГО Івана Васильовича — старшого солдата
КОЗУБА Ярослава Віталійовича — молодшого сержанта
КОНДРАТЮКА Олексія Володимировича (посмертно) — матроса
КОРНІЙКА Олександра Сергійовича (посмертно) — солдата
КОРСУНА Сергія Петровича — майора
КРАВЧЕНКА Андрія Івановича (посмертно) — молодшого сержанта
КРОТОВА Сергія Сергійовича — майора
КСЕНЧУКА Андрія Сергійовича (посмертно) — солдата
КУЩІЯ Володимира Васильовича — старшого сержанта
МАРКОВА Романа Васильовича — старшого солдата
МОРОЗА Кирила Олеговича — солдата
МОСКАЛЕНКА Андрія Олександровича — солдата
МУЗИЧЕНКА Дмитра Юрійовича — молодшого сержанта
НАПРЯГЛА Романа Дмитровича (посмертно) — матроса
НЕПСОВА Сергія Олександровича (посмертно) — солдата
НОВАКА Артема Володимировича — сержанта
ОХРІМЕНКА Миколу Івановича (посмертно) — молодшого сержанта
ОЧЕРЕТЯНОГО Анатолія Володимировича — старшого солдата
ОЧКУСЯ-ГЛІНКУ Юрія Володимировича — молодшого сержанта
ПОЛЄВОГО Дмитра Олександровича (посмертно) — старшого матроса
ПОНОМАРЕНКА Дмитра Олександровича (посмертно) — молодшого сержанта
ПОРТЯНЕНКА Олександра Олександровича — майора
ПРОКОПЧУКА Сергія Станіславовича — сержанта
ПРОНЧУКА Тараса Вікторовича (посмертно) — молодшого сержанта
ПУХОВА Віталія Юрійовича — молодшого сержанта
САВРАНСЬКОГО Олега Валерійовича — солдата
САГАНА Миколу Вячеславовича — солдата
САЛЬНИКА Дмитра Сергійовича — старшого солдата
СКАЛОЗУБА Ігоря Віталійовича — сержанта
СМЕТАНЕНКА Володимира Володимировича — старшого солдата
СОНЬКА Сергія Миколайовича (посмертно) — молодшого сержанта
СТАРИКА Андрія Анатолійовича — старшого солдата
ТИТАРЕНКА Олександра Анатолійовича — підполковника
ТРУБІНА Сергія Сергійовича (посмертно) — старшого матроса
УДОВИЦЬКОГО Олександра Володимировича — молодшого сержанта
ФЕДИКА Дмитра Степановича — солдата
ЦИНКУША Володимира Миколайовича — солдата
ЧЕРНЕЦЬКОГО В’ячеслава Йосиповича (посмертно) — матроса
ШВЕЦЯ Михайла Олександровича (посмертно) — солдата

Нагородити медаллю “За військову службу Україні”

АВТОМЄЄНКА Олега Михайловича — майора
БАЛАБАЄВА Дениса Олексійовича — солдата
БОРИСЕНКА Миколу Михайловича — солдата
ВЕРХОТУРОВА Давида Ігоровича — солдата
ВОЙТЮКА Олександра Володимировича — сержанта
ВОЛОСОВСЬКОГО Валентина Валентиновича — матроса
ГАВРИЛЮКА Юрія Олеговича — солдата
ГІПТЕНКА Миколу Васильовича — молодшого сержанта
ГОЛОВИШИНА Валентина Валентиновича — солдата
ГУРСЬКОГО Андрія Володимировича — лейтенанта
ДЕРМАНА Руслана Олександровича — солдата
ДОБРОХЛІБА Сергія Васильовича — солдата
ДРОЗДА Андрія Івановича — молодшого сержанта
ІВАНЕНКА Костянтина Олександровича — молодшого сержанта
КОЗИНЦЯ Артема Олександровича — старшину
КОЛЧАЄВА Антона Володимировича — солдата
КРАВЦЯ Андрія Олексійовича — полковника
КУРОЧКУ Артема Валерійовича — молодшого сержанта
КУТАЛА Артема Олександровича — солдата
ЛАЗАРЕНКА Івана Миколайовича — старшого сержанта
ЛИХОВИДА Костянтина Григоровича — солдата
МАТЯША Олександра Олександровича — старшого солдата
МІХІЄНКА Олександра Сергійовича — старшого солдата
НОВИКОВА Богдана Євгеновича — солдата
ОЛЬХОВСЬКОГО Сергія Васильовича — солдата
ПІХТЯРЬОВА Сергія Олеговича — старшого солдата
ПРОКОПЧУКА Андрія Миколайовича — капітана
РОСТЕНКА Артема Сергійовича — солдата
САВКІНУ Олену Сергіївну — солдата
СЕРГІЄНКА Павла Олександровича — солдата
СИНЕНКА Юліана Юрійовича — солдата
ТИМЧУКА Дмитра Валерійовича — солдата
ТРОЯНЧУКА Руслана Юрійовича — старшого солдата
ФІЛІПЧУКА Олександра Васильовича — молодшого сержанта
ФРАНЮКА Юрія Олександровича — солдата

Нагородити медаллю “Захиснику Вітчизни”

БЕЛІМЕНКА Андрія Вікторовича — старшого прапорщика
БЕХА Володимира Ігоровича — молодшого сержанта
БІЛОГЛАЗОВА Владислава Анатолійовича — матроса
БОКОВЕНКА Сергія Дмитровича — сержанта
БУТИМА Андрія Степановича — матроса
ВІЗНИЧАКА Віталія Ігоровича — старшого солдата
ДІДОВИКА Дмитра Анатолійовича — молодшого сержанта
ЗАВ’ЯЛОВА Євгена Олександровича — старшого солдата
КАРЛАТЯНА Станіслава Володимировича — матроса
КАТКОВА Андрія Олександровича — старшину
КІЧУКА Максима Дмитровича — старшого матроса
КОТВИЦЬКОГО Володимира Володимировича — матроса
КРАВЦЯ Андрія Валерійовича — молодшого сержанта
КУХАРЯ Сергія Михайловича — молодшого сержанта
ЛИПУ Антона Вікторовича — солдата
ЛИТВИНА Максима Олексійовича — солдата
ЛУЦЕНКА Богдана Сергійовича — матроса
ЛЮБЧЕНКА Сергія Миколайовича — солдата
МІРЗАЄВА Алішера Акбаровича — старшого лейтенанта
МІТЬКА Максима Олексійовича — старшого солдата
МОРОЗА Олександра Юрійовича — сержанта
МОРОЗОВА Євгена Вікторовича — солдата
ОНИЩЕНКА Дениса Григоровича — молодшого сержанта
ОСТРАДЧУКА Віталія Вікторовича — сержанта
ПАНЬКЕВИЧА Євгена Євгенійовича — солдата
ПОКОЛОДІНА Анатолія Анатолійовича — солдата
ПОЛОЖЕШНОГО Миколу Васильовича — молодшого сержанта
ПОЛЯКОВА Андрія Івановича — молодшого сержанта
РЕШЕТНЯКА Віталія Ігоровича — солдата
РІЗЧЕНКА Івана Олександровича — солдата
РУДЕНКА Олега Григоровича — молодшого сержанта
РУДСЬКОГО Олександра Петровича — старшого солдата
СЕМАНЮКА Андрія Дмитровича — сержанта
ФЕДОРЧУКА Петра Юрійовича — матроса
ФОМІЧЕНКА Олександра Сергійовича — прапорщика
ЦИХАНЧУКА Андрія Вікторовича — старшого солдата
ЧЕХЛОВА Ігоря Анатолійовича — матроса
ЧИЧИКА Владислава Олексійовича — солдата
ШАПОВАЛОВА Андрія Васильовича — солдата
ШВИДУНА Сергія Володимировича — молодшого сержанта
ШМІДТА Юрія Сергійовича — солдата
ЯСІНСЬКОГО Богдана Богдановича — солдата
ЯЩИШИНА Дмитра Сергійовича — сержанта.

Президент України                             П.ПОРОШЕНКО

10 квітня 2017 року

http://www.president.gov.ua/documents/1042017-21694

Теги:  Юрій, другий, народження, Брянчик, день, земляк, подарував, офіцерові-розвіднику

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1421 | Додав: Admin | Теги: Юрій, другий, народження, Брянчик, день, земляк, подарував, офіцерові-розвіднику | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (01.05.2018 05:44)
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.