Четвер, 13.12.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » МГО «Світовий Конгрес бойків» » 2018 » Червень » 2 » Голова громадської ради при Турківській РДА П.І.Косачевич звернувся до очільників Львівської ОДА
02.06.2018 (20:47)

   Голова громадської ради при Турківській РДА П.І.Косачевич звернувся до очільників Львівської ОДА

Голові Львівської обласної державної адміністрації
Олегу Синютці
Керівнику департаменту внутрішньої та інформаційної політики
Ользі Березюк
Голові громадської ради при Львівській ОДА
Андрію Болюбашу

З В Е Р Н Е Н Н Я

Громадська рада при Турківській РДА, спільно з Міжнародною громадською організацією «Світовий Конгрес Бойків», звертається до Вас з пропозиціями щодо допомоги в розвитку Турківщини зокрема, та карпатського краю в цілому.

ПРОСИМО РОЗГЛЯНУТИ НАШІ ПИТАННЯ:

1. Розвиток Турківщини як туристичного краю:

  • найвища гора Львівщини - гора Пікуй в с. В.Гусне;
  • Верховинський хребет в Сянках, з якого одна вода тече в Балтійське море, а друга - в Чорне;
  • початок витоку річки Дністер в с. Вовче;
  • Паралімпійська база в с. Яворів-Верхнє;
  • ворота в’їзду в район - с. Розлуч з мінеральними водами;
  • Золоте кільце Бойківщини , місця, в яких неодноразово перебував Іван Франко.

2. Турківщина є також культурологічним центром Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків» , де проводяться з 1992 року Всесвітні Бойківські фестини ( проведено 6 фестин) та Світовий Конгрес Бойків (проведено 3 конгреси) . За час проведення цих міжнародних заходів їх учасниками та гостями були не менше мільйона людей як з України, так і з діаспори. А це - відродження звичаїв та обрядів не тільки етнографічної спільноти українців-бойків, але й усієї України.

До речі, в Четвертих Всесвітніх бойківських фестинах, під гаслом «Всесвітні Бойківські фестини - у розбудові Української держави», у 2007 році взяв участь тоді чинний Президент України Віктор Ющенко, який у своєму виступі на святі мистецтв на Співочому полі дав високу державну оцінку проведення цих міжнародних заходів , а це також є знаковим брендом Львівщини та України.

Наші художні колективи базуються на автентичному фольклорі, завжди є провідними в розвитку культури Львівщини. І тому просимо керівництво нашого району та області не зменшувати до 50% матеріальну виплату - під час виходу у відпустку - працівникам культури та оплачувати за вислугу років, як і в інших районах області, адже це передбачено Законом України.

Люди з цього приводу дуже обурені, тому звертаються до обласних профспілок і просять керівників області, зокрема голову ОДА Олега Синютку, допомогти нам у цьому.

І ще одне: маємо в районі дуже перспективний зразковий дитячий фольклорний колектив «Юні Бойківчани», наше майбутнє. Вони захистили перед державною комісією звання «народного» , але уже другий рік не оплачують керівникові колективу. Таке становище в колективі народного театру Народного дому с. Ластівка. Безоплатно працює режисер колективу. То як же ми сприяємо розвитку художньої самодіяльності?

Вкрай потрібно продовжити капітальний ремонт Турківського районного Народного дому, адже це історична будівля: в 1913 році Іван Франко в цьому приміщенні читав свою поему «Мойсей».

Зараз ми готуємося до четвертого Світового Конгресу Бойків , під гаслом «Світовий Конгрес Бойків - у розбудові Української держави!», який має відбутися від 6 до 9 серпня 2020р. в Турківському та сусідніх до нього районах Львівської області, а в 2022 році уже відбудуться Сьомі Всесвітні Бойківські фестини.

Півтора року тому я мав можливість зустрітися з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом і головою Львівської ОДА Олегом Синюткою , яким показував розмальований проект (скансен)- музей архітектури і побуту . Хочемо його розбудовувати на Співочому полі (20 га поля) біля с. Явора Турківського району. Прем’єр та голова ЛОДА схвально відгукнулися про цей проект.

20 квітня 2018 року я також мав можливість у Львові зустрітися з Президентом України Петром Порошенком і попросити його - письмово і усно - про розбудову культорологічного центру вище згаданого музею під відкритим небом . А також про відкриття в м. Турка школи мистецтв та ансамблю пісні і танцю «Бойківщина» - на основі Народного фольклорного коллективу «Бойківські переспіви» Турківського РНД. Є, звичайно, велика потреба придбати новий автобус для РНД, щоб перевозити колективи художньої самодіяльності району. Надіємося, що Президент України, Прем’єр-міністр та голова Львівської ОДА Олег Синютка допоможуть нам у цьому. Надіємося також на допомогу голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина.

Звичайно, що уже немало зроблено з ремонту доріг, і за це ми вдячні керівництву області. А ще би конче відремонтувати 8 км дороги селом Явора, де відбуваються Всесвітні Бойківські фестини .

Дуже важливим питанням є заборона суцільної вирубки лісів у районі - це ж наші легені.

Думаю, важливо зберегти статус гірського району - по два райони - на зразок, як зробили це в Європейських країнах - Австрії та Польщі (Бещадський, Ліський та інші повіти). Умови проживання в горах важкі, молодь виїжджає. Правда, Верховна Рада України готує проект закону про високогірні райони, де люди проживають більше 600 м і вище над рівнем моря. А чому не від 200 м і вище? Нащо ділити район і людей навпіл? Адже тоді зарплати зростуть на 50% і будуть певні пільги. Це збереже людей і край. Ми уже такі проекти - про Статус гірського району - подавали декілька років тому до керівництва держави та Верховної Ради України, але чомусь до думки громадськості не прислуховуються.

Звичайно, що потрібно збільшити фінансування нашого району з державного бюджету, щоб був повноцінний державний розвиток гірського району. Адже гори - це мекка туризму, і сюди потрібно вкладати необхідні кошти. Це окупиться сторицею.

Є також пропозиція від громадськості Турківщини і Сколівщини про відкриття нового міжміського автобусного маршруту Турка-Матків-Стрий -Сколе і - зворотньо.

Враховуючи неодноразові звернення громадськості, просимо Вас розглянути наші прохання-пропозиції, зокрема можливість відкриття вищевказаного маршруту.

Петро КОСАЧЕВИЧ,
голова громадської ради при Турківській РДА,
голова МГО «Світовий Конгрес Бойків»,
директор Турківського районного Народного дому,
заслужений працівник культури України.

Теги:  очільників, голова, П.І.Косачевич, Львівської, ради, звернувся, Турківській, громадської

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1344 | Додав: Admin | Теги: очільників, голова, П.І.Косачевич, Львівської, ради, звернувся, Турківській, громадської | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.