Четвер, 13.12.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2018 » Червень » 8 » ТУРКІВСЬКА РАЙОННА РАДА ПОДАЛА ДО СУДУ НА ТУРКІВСЬКУ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЮ ЧЕРЕЗ КОНКУРС НА ПОСАДУ ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ РАЙЛІКАРНІ
08.06.2018 (17:49)  

   ТУРКІВСЬКА РАЙОННА РАДА ПОДАЛА ДО СУДУ НА ТУРКІВСЬКУ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЮ ЧЕРЕЗ КОНКУРС НА ПОСАДУ ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ РАЙЛІКАРНІ
21 травня 2018 року Турківська районна рада звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про визання протиправною діяльність Турківської РДА щодо проведення конкурсу на посаду головного лікаря Турківської КЦРЛ.

З тексту позовної заяви вбачається наступне:

26 березня 2018 року Турківською районною державною адміністрацією було прийнято розпорядження №80 «Про проведення конкурсу та оголошення початку формування конкурсної комісії Турківської райдержадміністрації з проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря Турківської комунальної центральної районної лікарні».

Цього ж дня дане розпорядження було оприлюднене на офіційному сайті Турківської РДА в мережі Інтернет за адресою: http://turka-rda.gov.ua, одночасно на сайті розміщено оголошення про початок формування конкурсної комісії Турківської райдержадміністрації з проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря Турківської комунальної центральної районної лікарні.

13 квітня 2018 року було прийнято розпорядження голови Турківської РДА №96 «Про створення конкурсної комісії Турківської районної державної адміністрації з проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря Турківської комунальної центральної районної лікарні», яке було опубліковано на сайті Турківської РДА 18.04.2018р. 16.04.2018р. на цьому ж сайті розміщено оголошення про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади головного лікаря Турківської комунальної центральної районної лікарні.

На момент подання позову конкурсна комісія, утворена відповідно до розпорядження голови Турківської РДА №96 від 13.04.2018 року, провела засідання 15.05.2018 року, на якому розглянула документи єдиного претендента та встановила дату та час проведення конкурсу 11:00 год. 30.05.2018 року.

Вищезгаданими діями Турківська районна державна адміністрація вийшла за межі своєї компетенції та порушила норми чинного Законодавства України та права Турківської районної ради, оскільки, Турківська районна рада, як засновник Турківської комунальної центральної районної лікарні, не уповноважувала Турківську РДА на здійснення функцій органу управління та на проведення конкурсу на посаду головного лікаря Турківської КЦРЛ.

Зокрема Турківською районною державною адміністрацією порушено:

ч.2 ст. 19 Конституції України - органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

п. 20 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; призначення і звільнення їх керівників належить до кола питань, які вирішуються районними та обласними радами виключно на їх пленарних засіданнях;

ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - в частині грубого нехтування інститутом права комунальної власності на підприємства, установи і організації, а також заклади охорони здоров’я. Також закріплене ч.4 даної статті право здійснювати управління об’єктами спільної власності територіальних громад;

ч.2 ст. 15, п. 2 ч.1 ст. 19 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» - в частині здійснення управління об’єктами спільної власності територіальних громад без делегування районною радою відповідних повноважень (відповідно до п.13 рішення Турківської районної ради №67 від 31 березня 2016 року «Про делегування повноважень Турківській районній державній адміністрації», Турківська районна рада делегувала Турківській районній державній адміністрації забезпечення відповідно до законодавства розвитку науки, усіх видів освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури і спорту, туризму; сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел, роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури і спорту, сім'ї та молоді);

ч.9 ст.16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» - керівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров’я на конкурсній основі шляхом укладання з ними контракту на строк від трьох до п’яти років.

Питання проведення конкурсу на зайняття вакантної посади головного лікаря Турківської КЦРЛ, відповідно до наведених вище норм Законодавства, відноситься виключно до компетенції Турківської районної ради, яка як засновник здійснює повноваження органу управління щодо Турківської КЦРЛ, до моменту делегування даних повноважень іншим особам виключно рішенням сесії Турківської районної ради.

Дані повноваження Турківської районної ради закріплені в Статуті Турківської комунальної центральної районної лікарні, затвердженому рішенням Турківської районної ради №496 від 16 липня 2015 року, а також відображені у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованому 27.03.2018 року.

В Статуті Турківської КЦРЛ зазначається наступне:

- п. 1.3. Турківська КЦРЛ належить до спільної власності територіальної громади Турківського району Львівської області. Органом, уповноваженим управляти майном територіальних громад Турківського району є Турківська районна рада (надалі – Засновник). Галузевий нагляд закладом здійснюється департаментом охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації (далі – Департамент);

- п. 1.4. Турківська КЦРЛ є юридичною особою, що підпорядковується Турківській районній раді, Міністерству охорони здоров’я України, Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, та утримується за рахунок коштів районного бюджету Турківського району Львівської області.

У витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованому 27.03.2018 року, у графі «Відомості про органи управління» зазначено «Районна рада».

На даний момент Львівським окружним адміністративним судом відкрито провадження та пизначено попердне судове засідання на 26.06.2018 року.

Джерело

Теги:  турківська, Рада, ТУРКІВСЬКУ, конкурс, суду, ПОСАДУ, районна, РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЮ, подала, через

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 858 | Додав: Today | Теги: турківська, Рада, ТУРКІВСЬКУ, конкурс, суду, ПОСАДУ, районна, РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЮ, подала, через | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 6
0
6 АТО   (11.06.2018 23:04)
Не є секретом що кожний хворий який попадає в районну лікарню дає гроші лікарям в кишеню. Раніше то була проста людська віддяка лікарю за лікування. І в тому нема поганого якщо то все в людських межах.
Тепер суми зросли в рази, кажуть лікаря треба віднести данину з кожного пролікованого по 300-500 гривень наверх власнику лікарні - депутатам райради щоб тримали головного лікаря.
Правда то чи брехня не знати точно. самі лікарі жаліються про страшні побори й вимагання з боку керівника. Писати заяву не хочуть.
Але всюди є доля правди. Як кажуть диму без вогню не буває.

0
5 Victor   (10.06.2018 08:03)
Це звичайне домінування гілок влади одне над одним у слабокалорійному вінігретному законодавстві, де діє страсть, а не здоровий глузд. В кінцевому результаті все відіб’ється тільки на шкірі простої людини. Люди ніяк не можуть затямити просту істину – сила народу в єднанні! Але щоб втілити цей простий закон, потрібно розлучитися з бажанням стати князем-поводирем для свого ближнього. Це бажання заважає бачити у другій людині свободу і бачить у ній тільки свого холопа-раба, від якого вимагає вірності та покори собі. Так будується суспільство ручних людей – рабів один одному і цілковитих дурнів, які сите, безтурботне життя у золотій клітці, вважають найвищою його цінністю.

Замість того, аби йти вперед, люди створюють проблему і зупиняються. Вирішуючи її роками – ідуть назад. Коли отямлюються, то відзначають, що інші в своєму розвитку вже випередили їх на тисячу років і їм залишається лишень одне – гнути на них за копійки спину і жити під диктовку їхніх законів. Люди втратили вміння робити знання прикладними. Вони знають новітню теорію, хизуються нею, а живуть печерним жттям: влада, гроші і слава. Хто звик жити у відображених на стінах печери тінях, той не знає, що таке сонце і свіже повітря. Нібито і homo sapiens, але до мудрості так і не причетний. І що характерно, що повний йолоп-дикун сам себе назвав homo sapiens.

0
4 ZOHAN   (09.06.2018 22:03)
А все тому , що немає ніякоі відповідальності. Порушують закони при проведенні конкурсу щоб потім порушувати закони при виконанні чи не виконанні своіх обовязків... А чомуб і ні? Так чи інакше вкрасти можна набагато більше аніж потім віддати відкупних.кожне гівно що від якого хоч щось залежить намагається вижати від своєі позиціі фінансовий максимум. І при цьому не задумується що від цього стає гірше не тільки сусідам але й його рідним і йому самому.
Як порівняння можна навести приклад декількох цукерок у великій купі екскрементів... Від того що ті цукерки солодкі, бажання посмакувати ними точно не буде.

0
3 Admin   (09.06.2018 12:09)
Це якась фантасмагорія  smile
На мою думку, будь хто має право проводити конкурси (РДА, райрада, медики району, мешканці району, громадські організації, члени профспілки працівників банно-пральних комбінатів і т.д. biggrin  )

Потім кожен має право подати свого переможця на затвердження власнику КЦРЛ - Районній раді. А вже Районна рада колегіально приймає рішення і ПРИЗНАЧАЄ на посаду.

В даному випадку Районна рада просто може відхилити цього кандидата і все почнеться спочатку. РДА "образиться", але ПРИЗНАЧИТИ цього кандидата на посаду не зможе, бо не має таких повноважень. Гадаю, якесь подібне роз'яснення буде в рішенні суду.

Не бачу тут порушення Закону. В Районної ради ніхто не відбирав повноважень власника КЦРЛ.
Це якась буря в склянці...  
Або рука кремля (як це люблять у нас казати biggrin   )

0
2 АТО   (09.06.2018 08:09)
Повторяєся ситуація як з вітряками, Л...к бісяться, бо москаль коробка дав 25 тисяч долярів за посаду головного лікаря йому. А тут Нагайко пройшов, той гроші не принесе точно, той і від пи...ти може при людях. Тому й придумав суди, бо гроші віддавати не хочеся

0
1 Victor   (09.06.2018 07:32)
Невже вітаня переможця конкурсу було передчасним? cry Члени комісії не знали, що комісія нелегітимна і її рішення поза законом? Неочікуване!!!

До цього цирку для людей є файний анекдот:

«Якими бувають пологи? Передчасні, нормальні, пізні і неочікувані...
Передчасні пологи – це пологи за два місяці до весілля;
Нормальні пологи – це пологи через два місяці після весілля;
Пізні пологи – це пологи через десять місяців після розлучення;
Неочікувані пологи – це коли народжує теща». biggrin biggrin biggrin

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.