Четвер, 21.02.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2018 » Червень » 21 » Турківська РДА оприлюднила свою позицію щодо призначення головного лікаря КЦРЛ
21.06.2018 (22:33)

   Турківська РДА оприлюднила свою позицію щодо призначення головного лікаря КЦРЛ

В засобах масової інформації було опубліковано повідомлення про те, що голова Турківської районної ради звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про оскарження дій Турківської райдержадміністрації щодо проведення конкурсу на посаду головного лікаря Турківської КЦРЛ.

З цього приводу слід зауважити що відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» стаття 43 «питання які вирішуються районними і обласними радами виключно на їх пленарних засіданнях» п. 30 гласить «прийняття рішення про звернення до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ.» З цього випливає що підставою до звернення в окружний адміністративний суд мало бути рішення сесії районної ради.

В судовому позові також надавалася певна аргументація нібито протиправної діяльності

У зв’язку з тим хочемо ознайомити жителів району та громадськість з правовою позицією Турківської РДА та логікою дій.

Потрібно розпочати з того що в грудні 2016 року розпорядженням голови Турківської районної ради №221 було призначено виконуючого обов’язки головного лікаря Турківської КЦРЛ Коробова К.Ф. Буквально у квітні 2017 року районна рада сформувала комісію по роботі над положенням «Про порядок відбору кандидатури на посаду головного лікаря Турківської КЦРЛ».

Комісія опрацювала і подала на затвердження сесії районної ради відповідне положення, яке було затверджено Рішенням № 297 від 19 вересня 2017 року.

Рішенням Турківської районної ради за № 323 від 16 листопада 2017 року було створено комісію з відбору кандидатів на посаду головного лікаря Турківської КЦРЛ. Депутати районної ради які ввійшли до складу комісії більше як десять разів збиралися на засідання комісії, але напрацювання комісії керівництвом районної ради нехтувалося та чинилися перепони в організації проведення конкурсу, заявляючи що всі питання і так будуть вирішенні керівництвом. Це публічно можуть підтвердити депутати районної ради які входили в комісію.

Незважаючи на прийняті рішення до 27 грудня 2017 року не було вчинено жодних дій щодо проведення конкурсу та зайнято вичікувальну позицію.

Нагадуємо, що вакантна посада в Турківській КЦРЛ з'явилася в грудні 2016 року і до 26 березня 2018 року коли Турківська райдержадміністрація прийняла розпорядження №80 «Про проведення конкурсу та оголошення початку формування конкурсної комісії Турківської райдержадміністрації з проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря Турківської КЦРЛ» районна рада не приймала будь яких рішень щодо вирішення даного питання, тримаючи посаду головного лікаря Турківської КЦРЛ в статусі виконуючого обов’язки. В такий складний період для медичної галузі району, коли потрібен керівник, який повинен брати на себе відповідальність і приймати управлінські рішення, і, відповідно, бути легітимно призначеним, а не виконуючим обов’язки, райдержадміністрація, враховуючи бездіяльність та не бажання керівництва Турківської районної ради вирішувати дане питання, оголосила проведення даного конкурсу.

За цей період змінилося законодавство і постановою кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року за № 1094 було затверджено «порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного комунального закладу охорони здоров'я». В цій постанові п.4 визначено що підставою для проведення конкурсу є рішення органу управління, яке приймається протягом трьох робочих днів з моменту виникнення вакантної посади.

Слід відмітити що прийнята постанова Кабінету Міністрів України, на нашу думку, надає нам такі права бо в постанові сказано, що рішення приймається органом управління. Підкреслюємо не засновником, не власником, а саме органом управління.

Районі ради є представницькими органами влади і не мають функцій виконавчої влади делегуючи і наділяючи такими повноваженнями райдержадміністрації. А саме в нашому випадку забезпечення розвитку охорони здоров'я відповідно до законодавства. Слід відмітити що саме через бухгалтерію Турківської РДА проводиться фінансування всіх видатків по Турківській КЦРЛ.

ЯК можна розвивати те, чим ти не управляєш?. Можливо дехто розуміє управління і свою відповідальність як можливість призначення на посаду!!!.

Крім цього Турківська райдержадміністрація ніяким чином не претендує на абсолютне право вирішувати кадрове питання по головному лікарю.

Адже конкурсна комісія формувалася на паритетних засадах - від органу управління, трудового колективу та громадської ради яка є створена і діє в районі тільки при Турківській райдержадміністрації.

До складу конкурсної комісії ввійшли три депутати Турківської районної ради які були і в комісії яку створювала раніше районна рада.

А найголовніше те, що конкурсна комісія проводить відбір кандидата на посаду головного лікаря, який відповідає встановленим вимогам, а голова Турківської райдержадміністрації звертається з поданням до сесії Турківської районної ради про розгляд даної кандидатури та прийняття кінцевого рішення. Саме сесія районної ради може призначити дану особу або відхилити кандидатуру.

На нашу думку весь позитив ситуації що склалася полягає в тому що до цього питання привернута увага громадськості і подальше затягування процесу призначення головного лікаря стане неможливим, а також буде зрозуміло хто несе відповідальність за кадрові рішення і відповідно за стан медичного обслуговування жителів району.

Щодо судового позову то судові інстанції в державі існують для того щоб приймати рішення коли нормативно-правові акти, які прийняті, не дають однозначного розуміння та створюють певні правові колізії. В судовому процесі потрібно буде знайти відповідь:

  • районна рада є представницьким органом влади чи виконавчим;
  • делегування повноважень райдержадміністрації носить декларативний характер чи надає певні права і відповідальність;
  • орган управління закладом охорони здоров'я це голова районної ради, апарат районної ради чи сесія районної ради, а може райдержадміністрація як виконавча влада на території району.

Турківська РДА

Теги:  позицію, лікаря, призначення, турківська, оприлюднила, КЦРЛ, щодо, свою, головного

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1768 | Додав: Admin | Теги: позицію, лікаря, призначення, турківська, оприлюднила, КЦРЛ, щодо, свою, головного | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (22.06.2018 06:39)
«…нормативно-правові акти, які прийняті, не дають однозначного розуміння та створюють певні правові колізії»

Правові колізії – це основні надбання людської цивілізації на протязі всієї історії її існування. Вони лежать в основі будь-якої сфери діяльності людини і навіть у її релігійному житті. Це вічний конфлікт Божої заповіді, людського закону та людської моралі. Чим ближче до Бога, тим ближче один до одного і тим дальше від правових колізій. Ми захоплюємося різними надбаннями минулих цивілізацій, але зовсім не звертаємо уваги на те, що причиною їхньої деградації та зникнення стали правові колізії. Хоча ці колізії і ставали причиною утворення нових цивілізацій та релігій, вони не вносили сюди ніякого нового духу. Тому поведінка сьогоднішньої людини нічим не відрізняється від поведінки людини кам’яного періоду. Боротьба за посаду, кавалок хліба-кістку, місце під сонцем, славу та владу – це все правові колізії.

«Рухнули иллюзии,
Новая коллизия:
Вследствие конфузии
Предстоит ревизия.

Присмирели бравые,
Притупились лезвия,
Полевели правые
Поправели левые».

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.