Четвер, 21.02.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2018 » Червень » 24 » Міністр освіти і науки взяла участь у дискусії «Якісна освіта як запорука успіху регіонального розвитку»
24.06.2018 (14:08)  

   Міністр освіти і науки взяла участь у дискусії «Якісна освіта як запорука успіху регіонального розвитку»
21-23 червня у Трускавці пройшов ІІІ Форум місцевого розвитку, який відвідали понад 4 сотні поважних гостей з усієї України та з-за кордону: очільники місцевого самоврядування, парламентарі, міністри, представники дипломатичного корпусу, міжнародних фондів і програм, журналісти.

Однією із найважливіших подій форуму для освітян Львівщини стало обговорення майбутнього української освіти.

Так, у суботу, 23 червня, відбулася панельна дискусія «Якісна освіта як запорука успіху регіонального розвитку» за участю міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

Під час спілкування Лілія Гриневич акцентувала увагу на основних питаннях реформування сучасної освіти, зокрема професійно-технічної. Вона зазначила, що держава виділятиме кошти на створення сучасних центрів професійно-технічної освіти, де створять сучасну базу під гостродефіцитні професії і цю базу можуть використовувати більше навчальних закладів.

Міністр зазначила, що зараз МОН затвердило проект Концепції реформування професійної освіти, займається розробкою закону «Про професійну освіту» та готує спільний інфраструктурний проект з Європейським Союзом, держава інвестує в модернізацію професійної освіти. Усе це - основа реформи профосвіти, але її наріжним каменем є впровадження дуальної форми навчання, широкого державно-приватного партнерства.

«Заохочення розвитку цього державно-приватного партнерства - наша мета, і ми активно шукали шляхи, яким же може бути це заохочення. Однак, коли я була в Німеччині, дізналася, що там роботодавці жодного заохочення за участь у навчанні дітей не мають - ні податкових пільг, навіть з зарплати учням сплачуються повноцінні податки. Єдине – держава оплачує фахівців, які працюють з дітьми, зокрема на виробництві, що логічно. Але це яскраве свідчення того, наскільки в сучасному світі роботодавці усвідомлюють важливість розвитку людського капіталу. Й це більш ніж раціональне рішення, бо лише так для них є можливість підготувати працівників, яких не потрібно буде перенавчати», - сказала Лілія Гриневич.

«Але тут є проблема - у нас не хочуть об’єднуватися і працювати разом. Мова йде не про закриття, а про раціональне об’єднання. Від цього виграють діти, ринок праці і в перспективі викладачі. Ми говоримо про пріоритетність дуальної освіти. Це та освіта, яка здійснюється як у класній аудиторії і в майстерні, так і на виробничих площах. Ми повинні звести професійну освіту з регіональними ринками праці. Тільки так, не з Києва, а на рівні кожного регіону можна забезпечити зустріч роботодавців і представників професійно-технічних навчальних закладів», - підсумувала Лілія Гриневич.

Джерело

Теги:  успіху, освіта, запорука, розвитку», Міністр

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 236 | Додав: Today | Теги: успіху, освіта, запорука, розвитку», Міністр | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.