Неділя, 22.07.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2018 » Липень » 2 » Немає ідеальних політиків і державних діячів
02.07.2018 (18:42)  

   Немає ідеальних політиків і державних діячів
Послухали розповідь Джеймса Робінсона про те, як президент Роберт Мугабе колись «виграв» найбільший джекпот у національній лотереї. Так, ми також маємо таких «щасливчиків» у парламенті, навіть декілька.

Чим для мене цікава була дискусія: знову були згадки про «гарних» і «поганих» людей. Але от ефективність інститутів влади не про це.

А про те, що нам слід забути навіки про «добрих царів» чи політиків і будувати лише інклюзивні інституції та контрольні інституції.

Кожен бізнесмен мріє стати монополістом. Стримують його лише правила та інституції. Кожен громадянин мріє про преференції для себе у кожній сфері буття. Стримують лише інституції.

Немає ідеальних політиків і навіть ідеальних державних діячів, які через благодійність подарують суспільству свої 10 років життя заради великої мети. Люди у своїй переважній більшості схильні діяти у власних інтересах. І лише інституції та гарантії балансів і противаг роблять їх «гарними людьми».

Це як писал Х’ю Лорі: «У мене є теорія щодо «гарних хлопчиків». «Гарними» їх робить не внутрішній моральний обов’язок, «гарними» хлопчиків робить страх перед Богом». У нашій же реальності – перед наслідками роботи інституцій та контролюючих органів.

Інше питання: як такі незалежні інклюзивні інституції збудувати, якщо кожну нову інституцію накриває той самий «щупальця» восьминога, якого показував нам пан Робінсон з відомої картинки імперії Standart Oil Рокфеллера. Чию «монополію» на нафту, на 90% нафтопереробки у країні, на надприбутки, на владу та на ЗМІ – розбив у 1911 році – Верховний Суд США. Одна невеличка Інституція.

Альона Шкрум, народний депутат від ВО "Батьківщина"

Теги:  діячів, політиків, ідеальних, немає, державних

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 112 | Додав: Today | Теги: діячів, політиків, ідеальних, немає, державних | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (03.07.2018 08:02)
«Гарними» їх робить не внутрішній моральний обов’язок, «гарними» хлопчиків робить страх перед Богом».

Страх перед Богом чи законом не робить людину моральною, про це свідчить Біблія. Страх перетворює людину в аморального раба Бога і закону. У неї відсутня свобода, а саме вона виводить на дорогу любові. Божий раб і раб закону не знає, що таке любов і всі похідні від неї, і це найбільша проблема людської спільноти, котра намагається, минуючи свободу та любов, вибудувати відносини завдяки «інклюзивним інституціям». Тому й з’явилося у деяких церквах вчення, що аморальний стан людини – це її природний стан, тоді як святість – надприродний. Закладаючи таку «дурню» у християнські голови, «пастирі» перетворюють людство у бидло. Звідси і плодження світських та церковних законів, які при своїй величезній кількості, не здатні змінити людські відносини як між людьми, так і між людьми та їхнім Творцем. «Свої інтереси» – це інтереси свого аморального «его», яке диктує поведінку людини. Тому, коли людина виходить на амвон чи трибуну і звідси обіцяє принести для людей якісь позитивні зміни в їхньому житті, вона обіцяє це тільки з позиції своїх інтересів. Люди ж обирають її в свого поводиря також з позиції своїх інтересів. Сфера, в якій інтереси співпали, називається «раєм», хоча для інших – це чисте пекло, тобто конфлікт інтересів. Як кажуть у народі: «Дурний розумного, а п’яний тверезого не люблять». Отже там, де не зійшлися звичаями чи інтересами – там не бути ні державі, ні церкві. Будь-який закон, який створюють люди, вони створюють його тільки з позиції своїх інтересів. Порушеня цього закону – це порушення їхніх інтересів. Звідси і всі проблеми суспільства.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.