Середа, 19.09.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2018 » Серпень » 29 » У Львові підняли тему легітимності Центральної виборчої комісії
29.08.2018 (17:48)  

   У Львові підняли тему легітимності Центральної виборчої комісії
У Львові підняли тему легітимності Центральної виборчої комісії. Зокрема, чи може нелегітимний склад ЦВК провести легітимні вибори у 2019 році.

В українській правовій культурі нині мають місце не стільки формальні процедури, передбачені правовими нормами, скільки позаправні механізми, які впливають на формування державних органів. Це стосується і ЦВК, більшість членів якої вже 4 роки де-факто є нелегітимними. Самі ж члени комісії у коментарях ЗМІ кажуть, що нічого страшного немає, мовляв, проведемо вибори президента у 2019 і ще, можливо, наступні вибори теж, зазначили у прес-клубі.

У лютому 2018 року президент зробив подання до Верховної Ради та запропонував новий склад ЦВК. Досі Верховна Рада цього не проголосувала.

У прес-клубі додали, що запрошували представників всіх основних політичних партій, проте, відгукнулися лише з ВО "Батьківщина".

На думку Ярослава Жукровського, екс-консультанта судді КСУ, за словами різних політичних гравців, склад ЦВК має відображати різну політичну палітру, аби унеможливити фальсифікації. Ще є побажання збільшити кількість членів, аби точно задовольнити всіх. Але це виглядає у нинішній ситуації щонайменше цинічно. Члени комісії мають бути незалежними. Хоч це і не зовсім правильно. Ми мали б говорити не про політичні забарвлення членів, а про їхню фаховість.

Як розповів генеральний прокурор України (1991-1993), суддя Конституційного суду України (2005-2006), Віктор Шишкін, нинішній нелегітимний склад ЦВК не може проводити вибори. Верховна Рада має виконати свої зобов'язання. Додав також, що в Україні нема юридичної колізії – лише банальне невиконання закону.

ВО "Батьківщина" виступає за те, аби всі органи державного управління, особливо ті, до яких є дуже важлива легітимна довіра населення, працювали згідно з чинним законодавством, розповідає депутат Львівської обласної ради від ВО “Батьківщина”, Ярослав Качмарик.

"Дивимось на новий склад ЦВК, який можливо буде проводити вибори, і бачимо там 6 представників "Блоку Петра Порошенка", 3 представники від "Народного фронту". А це означає, що той склад забезпечує повну політичну підконтрольність ЦВК", - заявив депутат.

У 2014, каже, була політична необхідність дещо продовжити термін виконання повноважень членів ЦВК, але далі президент був зобов'язаний зробити так, аби співвідношення повноважень і функцій президента і Верховної Ради забезпечили зміну членів ЦВК, які частково працювали ще за часів Кучми.

"Нинішня ситуація з ЦВК не є вигідна для "ВО Батьківщини". Наші політичні інтереси в тому, аби цей орган працював і була до нього довіра населення", - вважає Ярослав Качмарик.

Він додав, що нинішня ситуація з ЦВК – це наслідок незгоди між коаліцією та невиконання коаліційної угоди, а для ВО "Батьківщина" важливо забезпечити демократичність виборів. "Ми, в рамках своїх квот, подали кандидата в члени ЦВК. Тепер не зовсім від нас залежить чи буде все проголосовано. В цій ситуації хочеться, щоб не постраждали виборці, які мають чітко знати, що вибори відбуватимуться згідно з Конституцією", - підсумував політик.

Джерело

Теги:  Комісії, виборчої, підняли, центральної, тему, Львові, легітимності

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 110 | Додав: Today | Теги: Комісії, виборчої, підняли, центральної, тему, Львові, легітимності | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.