Середа, 16.01.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2018 » Жовтень » 16 » Вікторія Балицька: Я коли чую активіст, то в моїй голові проскакує аферист...
16.10.2018 (13:02)  

   Вікторія Балицька: Я коли чую активіст, то в моїй голові проскакує аферист...

Сьогодні я попросила Тетяна Вергелес прибрати з підпису мого блогу на Зіку слова "громадський активіст". І на майбутнє, колег, які передруковують мої пости або цитують мене у свої матеріалах, прошу не титрувати мене як громадського активіста.

Я не маю жодного відношеня до "активізму" в сучасному його сенсі і проявах, яких він набув за останні роки. Я була активістом в 2014-15 роках. Тоді я відчувала в своїй діяльності суспільний сенс і користь. Тоді було ідейне піднесення. Була мотивація.

У мене були соратники і однодумці. Але вони потрохи пішли з громадського поля. І я сумніваюся, що вони колись повернуться. У 2016-му я ще по інерції вважала себе частиною львівського активістського руху. Але все частіше мені ставало ніяково...

Постмайданний "активізм" почав нівелюватися відразу як лише утворився. Потрошки, епізодично... І це природньо, бо завжди до світлого прилаштовується темне, щоб мати прикриття для втілення своїх інтересів. Але трагічними для суспільства масштаби руйнування активізму стали лише в останні роки. Зараз активізм переважно є прикриттям для лобіювання інтересів фінансово-промислово-політичних груп. Або ж для маскування власної злочинної діяльності. Або уникнення відповідальності за злочину діяльність: "я не можу відповідати по закону за свої злочини, бо я ж активіст! активісти ж мають пільги, вони ж як недієздатніі... їх ж не можна судити!" Або ж просто для заробітку, тупого і примітивного заробітку.

"Активіст" - стало як лайка. Я коли чую "активіст", то в моїй голові проскакує "аферист"... Мені жаль.

Я не стверджую, що немає щирих та чесних активістів. Вони є. Але їх дуже мало і вони непомітні. І, зазвичай, діють в якихось дуже вузьких галузях. Не спекулюють і не шантажують своєю діяльністю. І вони переважно не називають себе активістами))

На мою думку, немає нічого токсичнішого для суспільства ніж псевдоактивізм. Це як той вовк в "Червоній шапочці", що замаскувався під доброзичливу та турботливу бабусю і потрохи зжирає надію і віру. Але рано чи пізно дроворуби випотрошать перевертня. І суспільство очиститься від цього гіперактивного гопництва. І можливо зародиться нове і чисте громадянське суспільство, принципи та ціннсті якого вже творитимуть наші діти.

Все буде добре.

Теги:  активіст, Вікторія Балицька, голові, аферист

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 177 | Додав: Today | Теги: активіст, Вікторія Балицька, голові, аферист | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (16.10.2018 18:06)
СУПЕР!!!

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.