Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2018 » Жовтень » 25 » Львівська обласна рада не підтримала звернення про скасування підвищення ціни на газ
25.10.2018 (19:31)  

   Львівська обласна рада не підтримала звернення про скасування підвищення ціни на газ
Львівська обласна рада не підтримала звернення про скасування підвищення ціни на газ сьогодні на сесійному засіданні 25 жовтня. За звернення проголосувало 35 депутатів, а потрібно було як мінімум 43 голоси.

Фракція ВО "Батьківщина", яка була ініціатором цього звернення, покинула сесійний зал. При цьому голова фракції Юрій Гудима заявив, що негативний результат - це наслідок маніпуляції депутатами з боку голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина.

Юрій Гудима висловив жаль, що депутати піддались на маніпуляцію, бо йдеться про захист людей від цинічного грабунку. Також він сказав, що коли громадяни отримають нові платіжки за газ і тепло, то викинуть теперішню владу з теплих кабінетів.

Зазначимо, що для Ганущина питання про газ було політичним шпагатом. З одного боку, він не може ігнорувати інтереси влади, тобто Порошенка, з іншого боку - інтереси громадян, яких та ж таки влада надвисокою ціною на газ ще глибше заганяє у пастку ганебної бідності.

Також на кону стояла репутація обласної ради, яка б мала захищати своїх виборців від відвертого грабунку. Проте перебіг сесії набув такого характеру, що Олексадру Ганущину довелось пожервувати інтересами громадян та репутацією ради заради того, щоб довести свою лояльність БПП.

Отож, Олександр Ганущин спершу було вибрав тактику і "вовк ситий і вівці цілі". Тобто, йшлося про те, щоб вихолостити зміст звернення про скасування підвищення ціни на газ для населення. Технологія така. Напередодні сесії було, за словами голови обласної ради, п'ять звереннь про скасування рішення Уряду щодо запровадження ще більшої ціни на газ. На розгляд ради потрапило звернення від ВО "Батьківщина" і звернення від "Самопомочі". А також третій варіант, який вже називався просто - щодо ситуації з газом.

Цей третій варіант Олександр Ганущин не втомоювався називати інтелектуально-компромісним. Його автором номінально був названий перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус. При цьому Олександр Ганущин щораз виправдовувася. Мовляв, ми завжди так робимо: якщо є кілька звернень на одну і ту ж тему, то ми, тобто керівництво ради, організовуємо мозкову атаку і творимо інтелектуально-компромісний варіант.

Мозкова атака формально потребувала часу. Відтак, питання "Про звернення щодо скасування підвищення ціни на газ для населення" - саме під таким формулювання воно було у порядку денному - перекочувало із позиції 17.1. на 17.15. За таку зміну порядку денного проголосувало 44 депутати.

Це була перша перемога Олександра Ганущина. Тобто, була ймовірність, що до розгляду "газового питання" взагалі не дійде. Однак депутати "Батьківщини" звинуватили голову обласної ради в очевидній маніпуляції. Градус дискусії у сесійній залі різко зріс. Попри суперечки і галас Олександр Ганущин вів сесію далі.

Він поставив на голосування звернення до міністерства освіти і науки - щодо неприпустимості прирівнювання головного командира УПА Романа Шухевича до колаборанта у підручнику з історії. Але голосів не вистачило. Голова ради не втратив нагоди оголосити, що то "Батьківщина" не проголосувала. "Батьківщина" не сподівалась на такий підступ з боку голови, але швидко оговталась. Рада повернулась до цього питання і звернення було підтримано.

Потім голова фракції ВО "Батьківщини" Юрій Гудима зробив заяву, що фракція не буде брати участі у голосуваннях, якщо голова ради не перестане крутити регламентом, як циган сонцем. Депутати "Батьківщини" зажадали, щоб рада повернулась до питання ціни на газ. І тут Олександ Ганущин відступив.

Відтак, депутатська більшість проголосували за те, щоб питання, яке, як ми вже казали, було за №17.1, а потім стало за №17.15., зрештою набуло порядкового номеру 17.7, що давало змогу його розглянути негайно. Отак справа скасування кабальної ціни на газ, яка стосується мільйонів українців, набула вигляду дешевого цирку.

Далі було рейтингове голосування, яке мало визначити, за яке ж звернення буде голосувати рада. Звернення від "Батьківщини" набрало 37 голосів, від "Самопомочі" - 28, "інтелектуально-компромісне" - 24. І тільки згодом перейшли до головного голосування. Олександр Ганущин був спокійний. Тільки 35 голосів "за" (треба було, як мінімум 43, Львівська обласна рада не підтримала звернення про скасування підвищення ціни на газ.

Отож, рада цілком контрольована, лояльність - підтверджено, хоча і дорогою ціною. При цьому була продемонстрована точна політична математика, оскільки на позір поіменне голосування показало, що фракції та групи начебто проголосували за принципом "і вашим, і нашим".

Потім Юрій Гудима заявив, що фракція "Батьківщина" письмово підтвердить своє голосування щодо питання Романа Шухевича. "Батьківщинівці" покинули сесію.

Насамкінець член партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" Олександр Ганущин гамузом поставив на голосування всі інші звернення. Голосів не забракло.

Фото - "Леополіс".

Вестньюз

Теги:  обласна, скасування, підвищення, Рада, ціни, Звернення, львівська, підтримала

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 127 | Додав: Today | Теги: обласна, скасування, підвищення, Рада, ціни, Звернення, львівська, підтримала | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.