Неділя, 17.02.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2019 » Січень » 15 » Громада села Шандровець прийняла рішення про перехід до помісної Православної церкви України
15.01.2019 (13:43)

   Громада села Шандровець прийняла рішення про перехід до помісної Православної церкви України

Громада церкви УПЦ (МП) у селі Шандровець Турківського району у неділю, 13 січня, прийняла рішення про перехід до помісної Православної церкви України.

«Вітаю церковну громаду села Шандровець Турківського району за прийняте рішення про перехід до Православної церкви України. Дякую всім жителям села за мужність і відважність», – наголосив голова райдержадміністрації Олександр Лабецький.

Шандровецька парафія УПЦ МП стала уже шостою на Львівщині, яка прийняла рішення перейти до ПЦУ. Напередодні такі рішення погодили найбільший храм УПЦ МП на Львівщині – церква Петра і Павла у Жовкві, а також церкви УПЦ МП у селах Піщани, Верчани (Стрийський р-н), Карів (Сокальський р-н) та у місті Угнів (Сокальський р-н). Усього на Львівщині є 60 громад УПЦ МП, у Турківському районі їх залишилось шість.

Додамо, що дерев’яну церкву Святого Івана Хрестителя у селі Шандровець збудували у 1924 році на місці старішого храму.

Розташована на високій горі посеред села, на цвинтарі. Дерев’яна, хрещата в плані, в неоукраїнському стилі, зведена на мурованому з каменя цоколі. Будівля складається з квадратної нави, укорочених гранчастих бічних рамен, гранчастого вівтаря та прямокутного бабинця. До вівтаря прилягають бічні прямокутні захристії, до бабинця – зрубний присінок. Вінчають три основні зруби високі світлові восьмерики, вкриті наметовими банями, завершеними сліпими ліхтарями з маківками і хрестами. Ще дві маківки з хрестами встановлені на п’ятисхилих дахах бічних рамен. Оточує церкву піддашшя, оперте на профільовані виступи вінців зрубів. Стіни надопасання і восьмериків ошальовані вертикально дошками і лиштвами.

Турківська РДА

Теги:  громада, церкви, Шандровець, Православної, села, Рішення, помісної, перехід, прийняла, України

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 167 | Додав: Admin | Теги: громада, церкви, Шандровець, Православної, села, Рішення, помісної, перехід, прийняла, України | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.