П'ятниця, 19.04.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2019 » Січень » 21 » Громада с.Вовче залишилися без лікаря та «швидкої»
21.01.2019 (05:57)

   Громада с.Вовче залишилися без лікаря та «швидкої»

У селах людей найбільше турбує доля ФАПів та лікарських амбулаторій. Фельдшери не замінятимуть роботу лікаря, але чи стануть його сателітами, помічниками для того, щоб доступ до медичної допомоги був у найвіддаленіших селах.

До 2019 року лікарська амбулаторія села Вовче знаходилась в підпорядкуванні Турківської ЦКРЛ. В лікарській амбулаторії працювало 8 осіб. У селі постійно працював лікар – терапевт Людмила Лепіш, яка надавала населенню села Вовче та сусідніх сіл кваліфіковану медичну допомогу. Громада була задоволена її роботою та не цінувала – поки не втратила свого лікаря. У кінці 2017 року громаді села Вовче вдалося зробити інноваційне опалення у лікарській амбулаторії, встановивши тепловий насос в рамках реалізації проекту “Місцевий розвиток , орієнтований на громаду”. У приміщенні сільської ради запрацювала аптека, де люди могли купити собі виписані лікарем препарати та навіть отримати крапельниці у сільській амбулаторії.

В кінці 2018 року під гаслами “реформування сільської первинної медицини” відбулись шокуючі зміни для громади села Вовче. З 8 чоловік штатного розпису лікарської амбулаторії с Вовче залишились працювати тільки 4 працівника, кваліфікованого лікаря амбулаторії забрали до Турки для роботи у Турківський районний центр надання первинної медико-санітарної допомоги, а автомобіль швидкої допомоги передали у користування Турківській ЦКРЛ. Населені пункти Вовче. Жукотин,Дністрик -Дубовий,Бережок,Лімна,Хащів та Лопушанка залишились без лікаря та автомобіля.

Села Вовче і Лопушанка Турківського р-ну – майже нерозривні сусіди, їх рохділяють тільки таблички між цими селами у цьому вовчанському керунку. А тепер у них ще й спільна «болячка» взялася: у Лімні та Вовчому, бідкаються місцеві в лікарських амбулаторіях відсутні лікарі, а ще гірше – був колись стоматолог на той цілий кущ, а тепер від нього лишалися хіба добра згадка, порожній кабінет та… зубний біль, позбутися якого можна хіба у Турці.

Звісно, працювати може стоматкабінет як приватний, хіба на лікування дитячих зубчиків та якісь екстрені патології можливо буде часткове фінансування на місцевому рівні. Як, у принципі, тепер усюди.

Без лікаря та автомобіля швидкої допомоги в селі – хоч плач.

Депутат Турківської районної ради Микола ЛИЛО.

Теги:  с.Вовче, залишилися, лікаря, громада, «швидкої»

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 313 | Додав: Admin | Теги: с.Вовче, залишилися, лікаря, громада, «швидкої» | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.