Четвер, 18.04.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2019 » Лютий » 20 » «Ми не знали, що в повітрі свободи так багато сльозогінного газу…»
20.02.2019 (21:20)

   «Ми не знали, що в повітрі свободи так багато сльозогінного газу…»
До п'ятої річниці Революції Гідності

Патріоти Турківщини взяли активну участь в Революції Гідності
Хором земля й небеса:
– Благословенні довіку,
Хто себе кров’ю вписав
В книгу безсмертя велику.

     Євген Плужник «Галілей»

Якби сьогодні спитати, чому ми були на Майдані, ми б не стали говорити про закони, бажання вступити до Євросоюзу чи не бажання об’єднатися у Митному союзі з Росією.

Саме Революція гідності змінила нашу свідомість.

Ми нарешті відчули й усвідомили себе окремою самобутньою нацією, яка прагне мати власний шлях розвитку, звісно, не відокремлений від усього світу, але й не нав’язаний ззовні, який ґрунтувався б на загальнолюдських цінностях. Тож відповідь була б такою: «Ми стояли через мрію».

Після Майдану українці змінилися. Народ виріс у Націю. Україна не тільки заговорила, але й продемонструвала себе сильною нацією, яка не боїться викликів часу, війни, економічної чи цивілізаційної катастрофи. І ця горда, красива й смілива країна в найтемніших присмерках Європи торує власний шлях.

«Душу й тіло ми положим за нашу свободу», – ці рядки гімну у дні Єврореволюції стали пророчими. З ними відстоювали морозні ночі. З ними йшли голіруч на озброєних силовиків.

Після трьох місяців протестів країна завмерла в очікуванні і непевності. Майдан був відрізаний від цілого світу: метро зупинилося, під’їзди до Києва – блоковані. Політики безуспішно намагалися домовитися. Аж раптом Беркут знявся і почав відступати. Кількадесят відчайдухів погнали силовиків угору Інститутською і… потрапили в пастку. Чоловіки, багато хто навіть без шоломів, стали живими мішенями снайперів, що чатували там. Попри стрілянину, майданівці вперто йшли вперед. Під кулі. Перші лави падали, за ними з’являлися нові… і нові… і нові… За кілька годин у центрі сучасного європейського міста було розстріляно півсотні людей. Ще близько тридцяти загинуло напередодні… Кадри цієї розправи облетіли та шокували світ.

Потім країна почала дізнаватися імена своїх героїв. Кожна історія викликала гострий, пронизуючий біль, всеохоплюючий гнів та безсилля. Кожна нова сповідь закарбувалася в пам’яті. Прийшло розуміння, що героїчні подвиги цих звичайних людей не можуть бути забутими.

21 листопада – після оприлюднення рішення уряду про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди асоціації України з ЄС, українці стали самоорганізовуватися через соціальні мережі на Майдані Незалежності в Києві. Перша акція протесту розпочалася о 22-й годині. Під кінець доби учасників мітингу нараховувалось близько 1500 людей. На Майдан прийшли журналісти, громадські активісти, опозиційні політичні лідери. Стали з’являтися міліція та посилені загони «Беркуту».Частина активістів пішла під адміністрацію Президента України, після чого повернулася на Майдан Незалежності. Люди вирішили лишатися на ніч. Цього дня суд прийняв рішення заборонити встановлення наметів, кіосків під проведення акцій на Майдані Незалежності, вулиці Хрещатик та Європейській площі до 7 січня 2014 року. Цього ж дня небайдужі люди прийшли на майдани також у Донецьку, Івано-Франківську, Луцьку, Харкові, Хмельницькому та Ужгороді.

…Тієї зими 2013 року ми багато нового про себе дізналися. Що синьо-жовтий прапор на спині може суттєво зігрівати на морозі, а під червоно-чорним узагалі спекотно. Що на вулицях європейської столиці влада може стріляти в перехожих, а центр Києва з легкістю перетворюється на Січ. Що війна буває так близько. Що добро перемагає зло. І не тільки в казках, а й у касках… Ми не знали, що в повітрі свободи так багато сльозогінного газу…

Протягом трьох місяців увага вітчизняних та світових засобів масової інформації була прикута до Євромайдану. Українські письменники, науковці, публіцисти, дипломати активно осмислювали революційні події, давали їм моральну та фахову оцінку, розмірковували про значення суспільних змін для культури і націотворення.

Історія України мала багато трагічних періодів. Коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.

На Майдані пліч-о-пліч стали українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси. Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.

Героїв Небесної сотні, як і сотні тисяч учасників Майдану об’єднало прагнення правди. Правди – як природного єднання істини та справедливості. Заради майбутнього для оновленої, кращої України вони віддали своє тіло і своє життя.


Сотні наших краян в ці тривожні дні вирушили на Майдан. На Турківщині, як і загалом в Україні, розпочалися протестні акції. Про ці події, зокрема, повідомлялося на сторінках нашого сайту.

Згадаємо як це було у нас...

В Європі – не рай, але тут нема пекла

МИ БЛИЗЬКО ДО ЄВРОПИ, А ТОМУ ЗА ЄВРОІНТЕГРАЦІЮ

26 ЛИСТОПАДА В ТУРЦІ ВІДБУВСЯ МІТИНГ В ПІДТРИМКУ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ!

Наші в Києві - на Євромайдані. Репортаж 28.11.13 - 29.12.13

УКРАЇНА ПІДТВЕРДЖУЄ НЕЗМІННІСТЬ КУРСУ НА ЄВРОІНТЕГРАЦІЮ!

МОЖЕ СКОРО, МОЖЕ ПІЗНО ЧИ НІКОЛИ

Звернення , звернення , звернення...

«Ми хочемо у Європу!»

Майдан має чіткий план дій

Звернення Петра Писарчука голови Львівської обласної організації Партії регіонів, до координаторів львівського Євромайдану

РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО!

"Вдаримо автопробігом..."

Турківчани фінансують революцію !?

Кияни масово здають кров для мешканця Турки, який втратив у сутичках руку

Олег Лабецький:"Майдан стоятиме до повної перемоги, допоки в Україні не буде призначено дочасних президентських виборів"

Ще в дитинстві Роман Сеник проявив себе справжнім героем.

Він загинув за нас

АВТОМАЙДАН У ЛИБОХОРІ

Активісти обмежили рух транспорту трасою Н-13

СУМУЄ, ПЛАЧЕ УКРАЇНА

СТО ДНІВ НА МАЙДАНІ

Відео, що роздирає душу…

Народне віче в Турці

У Турці створений загін національної самооборони

Допомога потерпілим з Майдану

Наші серед добровольців Національної гвардії

Спільна заява ініціативної групи по створенню рад самоврядування та місцевої самооборони

ЗАЯВА 29 СОТНІ САМООБОРОНИ МАЙДАНУ

НА ЛІКУВАННІ У ЛЬВОВІ ДОСІ ПЕРЕБУВАЄ 30 ПОСТРАЖДАЛИХ «МАЙДАНІВЦІВ»

"Ми завинили перед братами-східняками," - з віча у Львові СКАЛІЧЕНІ, ПРОТЕ НЕЗЛАМНІ!

Пом’янули Героїв Небесної Сотні

НЕБЕСНА СОТНЯ

ГРОМАДСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «МАЙДАН» НА ТУРКІВЩИНІ

СОТНЯ БОЙКІВ НЕПРОБОЙНИХ

Підбірка фото від учасників подій на Майдані

...
981
Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1104 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.