Неділя, 24.03.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2019 » Лютий » 22 » Уряд підтримав рішення про створення на Турківщині національного парку «Бойківщина»
22.02.2019 (00:56)

   Уряд підтримав рішення про створення на Турківщині національного парку «Бойківщина»
Парк займатиме 12 240 гектарів земель державної та комунальної власності. Частина територій майбутнього парку - це об’єкти всесвітньої природоохоронної Смарагдової мережі.

У Турківському районі Львівської області з’явиться новий національний природний парк.

Під час засідання 20 лютого уряд підтримав проект указу президента «Про створення національного природного парку «Бойківщина».

Як повідомив міністр екології Остап Семерак, парк займатиме 12 240 гектарів земель державної та комунальної власності.

«Продоохоронний статус цих територій - це питання збереження старовікових лісів Українських Карпат. Крім того, ця територія цікава як майбутній науковий полігон для моніторингу та розробки дієвих заходів щодо збереження рідкісних видів рослин і тварин» - зазначив він.

Частина територій майбутнього парку - це об’єкти всесвітньої природоохоронної Смарагдової мережі. Це мережа територій особливого природоохоронного значення, важливих для збереження біорізноманіття у країнах Європи і деяких країнах Африки, яка діє з 1998 року. Зокрема в районі НПП «Бойківщина» - понад 30 видів рідкісних трав’янистих рослин. На території проектованого парку є низка пам’яток історії та архітектури, які можуть стати базовими осередками розвитку туристичного та рекреаційного використання.

Наразі на території Львівщини функціонує 377 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 158,3 тисячі гектарів. У 2018 році в області створили 19 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 189 гектарів. За словами міністра екології, на 2019 рік на Львівщині заплановано створення ще 14 природоохоронних об’єктів площею 12 469 гектарів.

Раніше повідомлялося, що Міністерство екології та природних ресурсів передбачає розширення природно-заповідного комплексу України та перетворення його на візитівку нашої країни.

До НПП «Бойківщина» увійдуть землі ДП «Боринське лісове господарство», ДП «Турківське лісове господарство» Львівського обласного управління лісового та мислисвського господарства та Турківського ДЛГП «Галсільліс», загальною площею 12240 га.

Зазначимо, що у 2018 році Боринський та Турківський держлісгоспи запропонували до проектованого парку включити землі державного лісового фонду загальною площею 7,9 тис. га, зокрема з вилученням – 6,3 тис. га, без вилучення – 1,6 тис. га, за умови функціонування НПП «Бойківщина» в структурі Державного агентства лісових ресурсів України.

Так, у Проекті Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Бойківщина» передбачено підтримати пропозицію Кабінету Міністрів України щодо функціонування національного природного парку «Бойківщина» у сфері Державного агентства лісових ресурсів України.

glavcom.ua

Теги:  Турківщині, створення, парку, «Бойківщина», підтримав, НАЦІОНАЛЬНОГО, уряд, Рішення

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 171 | Додав: Admin | Теги: Турківщині, створення, парку, «Бойківщина», підтримав, НАЦІОНАЛЬНОГО, уряд, Рішення | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.