Неділя, 24.03.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2019 » Лютий » 28 » Львівські лікарі прооперували 5-річного хлопчика з гігантською злоякісною пухлиною
28.02.2019 (22:14)

   Львівські лікарі прооперували 5-річного хлопчика з гігантською злоякісною пухлиною
За його життя хірурги боролися понад 16 годин

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі лікарі двох лікарень – Центру і Львівської обласної клінічної лікарні — успішно прооперували 5-річного Богдана П. з Турківського району, в якого діагностували злоякісну пухлину – нейробластому.

У Центрі щороку, як повідомив дитячий хірург Центру Богдан Романишин, діагностують 4-5 нейробластом у дітей різного віку. Здебільшого, ці пухлини є у черевній порожнині. А таку, як у Богдана П., львівські лікарі оперували вперше.

Пухлина була просто гігантських розмірів для дитини. Вона брала початок у черевній порожнині і вздовж хребра поширювалась у грудну клітку. У черевній порожнині пухлина була розміром 10 х 7 х 4 см, а в грудній – 5 х 3 х 3 см. Пухлина спровокувала у хлопчика ішемічний інсульт і серйозні проблеми з серцем. Дитині потрібна була невідкладна операція, бо тільки вона могла врятувати його життя.

До складу операційної бригади увійшли хірург Центру Богдан Романишин, анестезіолог Роман Собко, судинний хірург Львівської обласної лікарні, професор Юрій Орел і кардіохірург лікарні Дмитро Бешлей.

Оперували хлопчика у два етапи. Перша операція, яку провели два місяці тому, тривала понад 9 годин. Оскільки пухлина була розташована у місці, де проходить багато великих і малих судин, від хірургів вимагалося неабиякої точності.

«Під час першої операції ми видалили лише пухлину, яка була розташована у черевній порожнині. Операція була доволі травматична для дитини, бо пухлина була великих розмірів, тривала понад 9 годин і коли б ми хотіли забрати пухлину ще й з грудної клітки, хлопчик міг би не витримати такого оперативного втручання. Тому вирішили другу частину пухлини видалити згодом. У таких випадках, як наш, так діють і хірурги за кордоном», - каже Богдан Романишин.

Другу операцію маленькому пацієнтові провели 26 лютого. Оскільки пухлина була розташована за серцем і у хлопчика вона спровокувала певні проблеми з серцем, до операційної бригади запросили і кардіохірурга обласної лікарні Дмитра Бешлея.

Друга операція тривала сім годин. Та частина пухлини, що була у грудній клітці, була розміром 5 х 3 х 3 см і була розташована навколо грудного відділу аорти. Операція була складна, доволі ризикова, але хірургам вдалося справитися з усіма ризиками.

Зараз хлопчик в реанімації. За словами Богдана Романишина, він три-чотири дні перебуватиме у медикаментозному сні. Так вимученому організму дитини легше буде адаптуватися після операції. Хірурги і дитячі онкологи сподіваються, що з маленьким надалі буде все гаразд.

Олександра Баландюх, zaxid.net

Теги:  гігантською, 5-річного, злоякісною, львівські, лікарі, прооперували, хлопчика, пухлиною

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 144 | Додав: Admin | Теги: гігантською, 5-річного, злоякісною, львівські, лікарі, прооперували, хлопчика, пухлиною | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.