Четвер, 21.03.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2019 » Березень » 12 » День народження інтернету. На що перетворилася Всесвітня павутина за 30 років та що чекає її у майбутньому
12.03.2019 (22:31)

   День народження інтернету. На що перетворилася Всесвітня павутина за 30 років та що чекає її у майбутньому

Концепції Всесвітньої павутини або World Wide Web виповнилося 30 років. Її засновник - британець Тім Бернерс-Лі - розповів, які головні проблеми інтернету зараз і що потрібно робити для його поліпшення.

Рівно 30 років тому британський розробник Тім Бернерс-Лі запропонував Європейській організації з ядерних досліджень нову інформаційну систему, яка пізніше стала відома як Всесвітня павутина або WWW. Гіпертекстова структура з багатьма сторінками, універсальними методами їх шифрування та знаходження стала прообразом сучасного інтернету.

Разом із наданням людству доступу до необмеженої кількості інформації, Всесвітня павутина принесла безліч загроз і небезпек, оскільки тепер від неї безпосередньо залежить робота найважливіших систем практично у всіх сферах діяльності.

На честь 30-річчя WWW, Тім Бернерс-Лі нагадав, які ідеї з приводу інтернету були у нього спочатку, які проблеми має Всесвітня павутина зараз, і що потрібно зробити для поліпшення головної інформаційної структури сучасності.

Свої думки з цього приводу "батько інтернету" опублікував на сайті World Wide Web Foundation напередодні річниці.

"Мережа стала публічним місцем, приймальнею доктора, магазином, школою, студією дизайну, офісом, кінотеатром, банком і т.і.", - пише Бернерс-Лі.

Розробник Всесвітньої павутини каже, що інтернет не тільки об'єднав світ і дав можливість бути почутою кожній людині, але і став майданчиком для шахраїв, які поширювали за допомогою нього свою ненависть та отримали більше можливостей для скоєння злочинів.

Крім онлайн-насилля, хакерських атак, організованих політиками і різних інших правопорушень в інтернеті, Тім Бернерс-Лі нагадує і про рекламні моделі заробітку, які заохочують клікбейт та поширення фейкових новин.

Для вирішення цих проблем, винахідник закликає держави покращувати законодавство для цифрової ери, а також нести відповідальність за дотримання прав людини і свободи в онлайн-мережі.

«Всесвітня павутина перетво- рилася в двигун нерівності і поділу» - Тім Бернерс-Лі

Але, "замість того, щоб звинувачувати владу, соціальні мережі і людську натуру", британець пропонує сфокусуватися на ключових причинах цих проблем та об'єднатися для створення web-спільноти.

"Громадяни повинні контролювати компанії і владу за зобов'язання, які вони беруть на себе, та вимагати, щоб вони поважали Інтернет як глобальне співтовариство з громадянами у його серці", - пише Тім Бернерс-Лі. - Якщо ми не вибираємо політиків, які захищають вільну і відкриту мережу, якщо ми не вносимо свій вклад у розвиток конструктивних здорових дискусій в Інтернеті, якщо ми продовжуємо тиснути "погодитися", не вимагаючи дотримання прав про захист даних, - ми відходимо від нашої відповідальності поставити ці питання в пріоритет порядку денного наших урядів".

Нагадаємо, кілька місяців тому, Тім Бернерс-Лі разом зі стартапом Inrupt з Массачусетського технологічного інституту заявили про розробку нового програмного забезпечення (ПЗ) Solid.

Solid повинен стати новим безпечним інтернетом, - таким, яким він був задуманий на самому початку. Подібно принципам роботи криптовалют, нове ПЗ пропонує передати управління інформаційним простором в руки самих користувачів. За допомогою контролю веб-доступу, система буде ідентифікувати групи учасників мережі та дозволяти або забороняти їх підключення до певних ресурсів.

Розробники на чолі з засновником Всесвітньої павутини хочуть надати користувачам можливість вирішувати куди буде відправлятися їх інформація, хто зможе її бачити і які програми отримають доступ до неї.

Зараз, створення онлайн-сервісів в Solid обмежене як у функціях, так і в масштабі, але автори проекту сподіваються, що нова захищена мережа стане екосистемою, в яку увійдуть більшість інтернет-компаній.

"Я завжди думав, що мережа існує для всіх. Ось чому ми люто боремося за її захист. Зміни, які ми змогли впровадити, зробили світ більш об'єднаним. Але, попри все хороше, що ми досягли, Всесвітня павутина перетворилася на двигун нерівності та розділення. А керують нею потужні сили, що переслідують власний інтерес. Я вважаю, що ми перебуваємо на критичному переломному моменті, і найсильніші зміни на краще не тільки можливі, але і необхідні", - писав Бернерс-Лі.

techno.nv.ua

Теги:  народження, перетворилася, день, інтернету., Павутина, чекає, років, Всесвітня, майбутньому

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 82 | Додав: Admin | Теги: народження, перетворилася, день, інтернету., Павутина, чекає, років, Всесвітня, майбутньому | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.