Четвер, 21.03.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2019 » Березень » 13 » На Турківщині створять пралісову пам’ятку природи «Зубрицька»
13.03.2019 (21:36)

   На Турківщині створять пралісову пам’ятку природи «Зубрицька»

12 березня 2019 року депутати Львівської обласної ради підтримали створення 4-ох пралісових пам’яток природи на території державного лісового фонду: «Сможанська» пл. 23,5га та «Тухлянська» пл.21,7га ДП («Славське лісове господарство»), «Зубрицька» пл. 26,0га (ДП «Турківське лісове господарство»), «Східницька» пл. 34,0га (ДП «Дрогобицьке лісове господарство»).

Пам’ятки природи створені з метою збереження унікальних залишків корінного природного старовікового лісу.

Зазначимо, що у 2016 році Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства звернулося до Українського товариства охорони птахів з проханням обстежити ліси державних лісогосподарських підприємств на предмет виявлення пралісів і старовікових лісів для надання їм статусу заповідних. У роботі взяли участь науковці Інституту екології Карпат НАН України в рамках проекту «Збереження карпатських пралісів» та державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ.

За результатами польових обстежень було відібрано природні старовікові насадження. Для їх збереження та з метою розширення мережі природно-заповідного фонду області Львівське ОУЛМГ та державні лісогосподарські підприємства надали відповідні пропозиції Департаменту екології та природних ресурсів обласної адміністрації щодо включення цінних карпатських лісів до складу природно-заповідного фонду як старовікових, в тому числі – з ознаками пралісів.

Також на сесії обласної ради прийняте рішення щодо збільшення площі регіонального ландшафтного парку «Стільське горбогір’я» на 279,18га, у тому числі за рахунок цінних у природничому відношенні лісів ДП «Стрийське лісове господарство» пл. 51,0га, які представлені головними лісоутворюючими породами (бук, ясен, дуб звичайний, граб, береза, осика) і частково наближені до складу корінних деревостанів. У складі насаджень виявлено особини берези темної (Betula obscura), яка включена до Червоної книги України.

Надання зазначеним територіям природоохоронного статусу дозволить в значній мірі вирішити проблему збереження залишків корінних природних старовікових лісів Українських Карпат та розширить екомережу області.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Теги:  пам’ятку, створять, Турківщині, пралісову, «Зубрицька», природи

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 53 | Додав: Admin | Теги: пам’ятку, створять, Турківщині, пралісову, «Зубрицька», природи | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.