П'ятниця, 19.04.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2019 » Березень » 29 » «Старосамбірська різанина» - правда і домисли Василя Курія
29.03.2019 (17:08)

   «Старосамбірська різанина» - правда і домисли Василя Курія

Днями, інтернет-видання ZAXID.NET опублікувало журналістське розслідування про рубки лісу у Старосамбірському районі під заголовком «Старосамбірська різанина». Дотримуючись законів жанру, ми надали можливість одному із фігурантів статті висловити свою позицію з цього приводу. Далі за текстом.

Останнім часом поряд з нормальними розслідуваннями (дивись, наприклад, розслідування групи Бігуса) в суспільний простір країни викидається все більше дурні (по-модному – фейків) і брехні. При цьому, робиться це з особливою зухвалістю, якої раніше за земляками не помічалося. Змінилася і форма одягу, в яку «розслідувачі» наряджаються. Сьогодні це - державність і патріотизм. Внутрішньою її стороною (підшивкою) часто являється безглуздість і ідіотизм.

Наведемо приклад. 18 березня 2019 ВАСИЛЬ КУРІЙ, відомий на Старосамбірщині, як безкомпромісний «борець» з нелегальними пилорамами, на основі «розслідування» (в лапках), проведеного журналістами ZAXID.NET, заново з'ясував, хто з місцевих стоїть за «незаконними рубками» лісу, «співпрацює з російськими бізнесменами» і «збуває на території ворога український ліс» (дуже актуальна на сьогоднішній день тема!!!). Їхні конкретні прізвища у версії В. Курія: Михайло Дицький, колишній Старосамбірський прокурор, голова Старосамбірської РДА Іван Грись, колишній громадянин Росії, а нині - грозівський «сільський магнат» Володимир Верхоляк (російський слід). «Пазли зложились» - безмежно радіє районний депутат В. Курій. Ось вона - мафія, яка «повністю узурпувала владу» в ріднім краю і промишляє карпатським добром від Лісабона до Владивостока (істинно російський розмах!). «Катастрофа!», «Уроди!», «Бидло!», «Гадюче кобло!», «Нечисть!» - обурюються інтернетські друзі В. Курія. «Які ж Ви молодці, побільше б таких людей у нас було, щоб так відкрито за все писали». «Поки до кожного такого Василя не підійдуть сотні і не приведуть з собою тисячі, то ніц не зрушиться». Після таких відгуків, думається, В. Курій вже спить і бачить себе маленьким Наполеоном, а перед ним маячить районна влада у всій її красі, а може не лише районна...

Але щось надто бентежно, щоб повірити в цей маревний, по-дитячому наївний, пазл.
По-перше, всі персонажі «афери» ніколи один з одним не зустрічались. Як можна протягом довгого часу будувати і проводити в життя спільні плани, будучи абсолютно незнайомими між собою людьми?
По-друге, В. Курій хоч і служив, як розказують, на митниці певний час, в митних ділах, виявляється, абсолютно нічого не розуміє. Пояснимо. Щоб вивезти ліс за кордон, потрібно мати відповідний сертифікат (сертифікат походження лісу). Щоб отримати цей сертифікат, ліс треба офіційно купити. Де тут кримінал? В голові В. Курія, який, схоже, прогуляв урок, коли це проходили. Навіщо тоді морочити голову іншим людям, навіщо доводити народ до гріха???
По-третє, компанія, керівником якої є В. Верхоляк, після 2016 року нічого на експорт не вивозила. Та і сам В. Верхоляк очолив її тільки в 2017 році. «Впродовж останніх кілька років компанія працює лише на внутрішньому ринку» - так сказав журналістам представник підприємства, але це чергова неправда від "горе-ділків», - заявляє В.Курій .

Пане Курій, не виставляйте себе ідіотом, зверніться в митницю, отримайте довідку і оприлюдніть факти, які підтверджують, що представник підприємства - брехач. Інакше будемо вважати Вас хворим і вимагати вже не від Вас, а для Вас іншої довідки в іншому місці, думаємо, самі зрозумієте, де.

Не будемо говорити про інших фігурантів (бо ми їх і не знаємо), а скажемо лише про одного - грозівського «лісового магната». Спасибі В. Курію, що він нарешті-то повідав односельчанам, які особистості проживають в їхньому селі. Про таку біографію (ректор, доктор наук, професор) не здогадувався ніхто. 8 років тому, коли війною ще і не пахло, В. Верхоляк, проживаючи в Росії, вирішив допомогти своїм родичам і рідному селу, створивши фермерське господарство. На створення господарства були витрачені чималі кошти не тільки В.Верхоляка, але й його родини. Тоді такому поступку аплодували. На жаль, не будучи громадянином країни, він не міг очолити господарство і поставити вектор роботи на роки вперед.

Проте, можна запевнити всіх, що нічого протизаконного в його (господарства) діяльності ні тоді, ні сьогодні не спостерігалось. Лісопереробка, яка так муляє очі В. Курія, велася на легальній основі. Якраз в той час, коли В. Верхоляк став очільником підприємства, закінчився термін оренди землі, продовження якого зайняло більше року. У цих умовах ніяка діяльність здійснюватись не могла, тому фінансових результатів, про які так піклується В. Курій, і не було.

Проте, була переглянута стратегія розвитку на найближчі роки. Лісопильний об'єкт шляхом додаткових інвестицій був перетворений в справжній цех, здатний забезпечити глибоку, що відповідає вимогам дня, переробку. Але тільки-тільки був продовжений Договір оренди землі, як з'являється перевірка Держгеокадастру, яка в односторонньому порядку «зафіксувала нецільове використання земель», що знаходяться в оренді фермерського господарства. В порушення чинних законів Акт про «нецільове використання» тут же був оприлюднений в Інтернеті. Були викладені також фотографії пиломатеріалів і кругляка, які, на думку перевіряючих осіб та В. Курія, носять незаконний характер. Хибність цієї версії (ніхто документи не перевіряв, а інформація В. Курія про відсутність відомостей про закупку деревини - не дійсна) була донесена до керівництва Держгеокадастру. Зараз чекаємо на результати. Думаємо, все буде в порядку, а ті, хто це замовлення організував і зараз піариться на ньому, понесуть відповідальність згідно Закону.

Не можна пройти мимо громадської і благодійної діяльності В. Верхоляка. Перше, що треба згадати, це сільську дорогу. Ще в 2000-х роках її стан був таким, що в повінь на ній інколи топились навіть коні. Проте зараз, дякуючи В. Верхоляку, тут вільно снують машини. Давньою мрією сельчан було будівництво сільського клубу. Завдяки значному внеску, зробленому В. Верхоляком, клуб минулого року запрацював. Що треба зробити для людей, школи чи церкви – В. Верхоляк завжди тут! Чи може така людина бути мафіозі і аферистом? Перехрестіться, пане Курію! Її освіта і пройдений шлях цього не дозволяє. А от з Вами, видно, якісь проблеми...

Нагадаєм Вам один анекдот, який раніше всі знали:
Підходить до Чапаєва Петька і каже:
– «Василю Івановичу, а Ви знаєте, що наша Анька - того?»
– «Та ну, а ти звідки це взяв?»
– «Ну, дивіться, Анька курить?»
– «Ну, курить!»
– «Раз курить, значить - пє?»
– «Ну, пє!»
– «Раз пє, значить – до вітру ходить?»
–«Ну, ходить!»
– «Раз до вітру ходить, значить - дірка є?»
– «Ну, є!»
– «Раз дірка є, значить - того!»

Приблизно ось така логіка В. Курія. Думаємо, що супротив логіки, проведеної в розслідуванні, яка дуже нагадує цей анектод, не являються мафіозі ані Михайло Дицький (прокурор), ані Іван Грись (голова РДА), і впевнені, що осі «Лісабон - Старий Самбір - Владивосток» ніколи не існувало і не існує. Щоб впевнитись в цьому, просимо В. Курія зробити відповідні заяви до правоохоронців. Якщо чогось вистачати не буде, підсобимо, не сумнівайтесь.

А ось про інші пилорами, які сотнями ховаються в шопах по всьому районі, В. Курій говорити чомусь не захотів. Вони, скоріше всього, не вписуються в загальну картину світу, яку він собі намалював. Ну що ж, честь і хвала лже-патріотам? «Ні» - скажемо ми, не дай Боже, щоб до влади прийшли такі безголові крикуни і зробили ще біднішим і без того бідний край! Чи, може, причина в іншому: вони просто рвуться до розпилу бюджету?

Розумні люди, які знають ситуацію в старосамбірському істеблішменті, рекомендували нічого у відповідь на «розслідування» не писати, мовляв - лайно є лайно, все розсосеться. Але до такого ставлення ми не звикли. І страху за «содіяне» у нас немає. Таких же, як В. Курій, треба потрохи навчати (або вони навчать нас). І здається, гуртом це буде зручніше.

Володимир Верхоляк

Передкарпатська правда

Теги:  Курія, Василя, різанина», «Старосамбірська, правда, домисли

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 138 | Додав: Admin | Теги: Курія, Василя, різанина», «Старосамбірська, правда, домисли | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.