П'ятниця, 19.04.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2019 » Квітень » 5 » Ловити рибу заборонено: нерестова пора
05.04.2019 (00:42)

   Ловити рибу заборонено: нерестова пора
У річках і водоймах всієї України заборонено довільне рибальство.

Відповідні ухвали органів рибоохорони в усіх регіонах країни набули чинності із першого квітня і діятимуть, залежно від регіону та типу водойм, до травня-червня включно. Це традиційна щорічна весняно-літня акція, в основі якої — рекомендації наукових установ. Пов’язана вона із нерестом більшості прісноводних видів риби і спрямована на збереження та відтворення водних біоресурсів країни.

Так, на території Львівської об­ласті будь-яке рибальство, а та­кож вилов раків заборонено у такі терміни:

 • — у басейні р. Дністер — з 1 квітня по 10 червня;
 • — у басейнах рік Західний Буг, Сян та Стир — з 1 квітня по 20 травня;
 • — у всіх водосховищах, технічних водоймах — з 1 квітня по 10 червня;
 • — у придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, розливи во­дойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) — з 1 квітня по 30 червня.

Окрім рибальства, впродовж нерестового періоду у рибогос­подарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах за­боронено:

 • — проведення днопоглиблюваль­них, вибухових, бурових робіт;
 • — видобуток гравію та піщано-гра­війної суміші;
 • — трелювання лісу.

Заборона не стосується відновлю­вальних та аварійних робіт, що прово­дяться органами водного господар­ства у випадку надзвичайної ситуації.

Також заборонено пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів та державних органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів та у ви­падку надзвичайної потреби.

Проте, зважаючи, що любитель­ське рибальство є найулюбленішим відпочинком мільйонів українців, у своїх наказах місцеві рибоохорон­ні органи визначають місця на річках та водоймах, де у нерестовий пері­од рибалити усе ж таки можна. До­зволено це там робити тільки з бере­га — і лише однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком, або ж спінінгом.

Тож усім, хто планує відпочинок з вудкою на березі річки чи іншої водо­йми, радимо наперед ознайомити­ся із наказами своїх регіональних ри­боохоронних органів на їхніх сайтах і дозволеними у них місцями лову у нерестову пору, щоб через необізна­ність (а вона, як відомо, не дозволяє уникнути відповідальності) не стати порушником «Правил любительсько­го і спортивного рибальства» і не по­трапляти у неприємні ситуації. Адже за порушення правил рибальства під час нересту передбачено покаран­ня — від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибаль­ства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн., на посадових осіб — від 170 до 510 грн.; за грубе порушення пра­вил рибальства (наприклад, за рибаль­ство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел тощо) передбачено штраф 340−680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб — 510−850 грн. з кон­фіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна від­повідальність — штраф 3400−6800 грн. або позбавлення волі строком до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біо­ресурсів.

Крім штрафу за незаконний ви­лов, правопорушнику, відповідно до постанови Кабінету Міністрів Украї­ни № 1209 від 21.11.2011 р., нарахо­вується ще й штраф за кожну вилов­лену рибину, незалежно від її розміру та ваги: за судака — 510 грн., сома — 425, щуку — 340, коропа — 306, білого амура, товстолоба — 255, ляща — 170, лина — 119, плітку, синця — 85, крас­нопірку — 68, підуста — 34, карася, окуня і верховодку — 17 грн.

Де на Львівщині можна ловити рибу у нерестову пору

На ріці Дністер:

 • — на лівому березі в межах міста Самбора;
 • — від впадіння р. Стрв`яж вниз по течії з лівого боку до автомобільного моста в районі «Будови» (Самбірський район);

На ріці Стрий:

 • — від с. Ісаї вверх по течії до 500-метрової охоронної зони Явірської ГЕС (Турківський район);
 • — на правому березі по течії в межах с. м. т. Верхнє Синьовидне (Сколівський район);
 • — на лівому березі в межах м. Стрия;

На ріці Опір:

 • — від впадіння р. Оряви до впадіння р. Кам’янки (Сколівський район).

В усіх інших водоймах (частинах водойм), у тому числі наданих в оренду (крім виробників продукції аквакультури, зареєстрованих в органах рибоохорони), не перелічених вище, будь-яке рибальство заборонено.

Ловити рибу в нерестовий період дозволяється однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом з берега на спеціально визначених ділянках, перелічених вище.

wz.lviv.ua

Теги:  нерестова, рибу, заборонено:, Ловити, пора

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 71 | Додав: Admin | Теги: нерестова, рибу, заборонено:, Ловити, пора | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.