П'ятниця, 19.04.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2019 » Квітень » 7 » У БОБЕРЦІ ЗНАЙШЛИ АРХІВ УПА
07.04.2019 (03:13)

   У БОБЕРЦІ ЗНАЙШЛИ АРХІВ УПА

5 квітня, директору Національного Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” Руслану Забілому передали віднайдений у Турківському районі архів УПА. Про це інформує кореспондент Гал-Інфо з місця події.

Передача документів архіву відбулася у приміщенні Турківської районної державної адміністрації в присутностні Голови РДА Олександра Лабецького.

Як розповіли працівники адміністрації, учора цей архів разом з бідоном приніс чоловік, який віднайшов його у лісі біля села Боберка.

Архів віднайшов місцевий мешканець Богдан Пасьович. Його родичі були членами УПА і, за розповідями своєї мами, він орієнтувався, де знаходилась криївка воїнів УПА і, відповідно, на цьому місці шукав сліди їхнього можливого перебування. Відомо, що його рідний дядько був членом УПА і мав псевдонім “Голуб”. Чоловік сподівається, що у віднайдених документах може бути хоча б якась інформація, повязана з його дядьком.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Example Frame
Знайдений повстанський архів, з Турківського району Львівщини. Фото Гал-інфо.

Як зазначив голова РДА Олександр Лабецький, це перший за 4 роки віднайдений архів УПА. Про подібні знахідки в районі нічого не повідомлялось, але ,за словами чиновника, відомо, що скарбошукачі часто ходять по цій місцевості у пошуках артефактів, зокрема приїждають навіть з Польщі.

За словами директора музею “Тюрма на Лонцького” Руслана Забілого, документи перебувають у дуже поганому стані. Важко назвати відсоток вцілілих документів з архіву. Наразі видно, що серед документів є рукописні матеріали, які представляють велику цінність, адже це документи з локальної території, які розповідають про боротьбу ОУН та УПА на Турківщині. Саме ці документи науковці в музеї будуть рятувати в першу чергу. Після реставрації документи будуть зберігатися в архіві Центру досліджень визвольного руху.

Також нагадуємо, що в цьому році в музей “Тюрма на Лонцького” вже передали один архів УПА з Рогатинського району.

galinfo.com.ua

Теги:  архів, БОБЕРЦІ, знайшли

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 480 | Додав: Admin | Теги: архів, БОБЕРЦІ, знайшли | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.