П'ятниця, 26.05.2017 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » МГО «Світовий Конгрес бойків»
Сортувати по : Переглядах·Коментарях·Рейтингу·Даті
« 1 2 3 4 5 6 7 »

18.10.2013 (19:33)

На засіданні президії Всеукраїнського громадського товариства «Бойківщина XXI століття», за участю голів осередків товариства з багатьох областей України та діаспори, що відбулося в дні проведення П’ятих Всесвітніх бойківських фестин, прийнято рішення продовжити проведення регіональних фестин в областях України, а при можливості й діаспорі, під гаслом «Відлуння бойківського краю». В такий спосіб матимемо можливість продовження відродження звичаїв та обрядів етнографічної спільноти українців-бойків, бойківської культури, які ,без сумніву, примножують загальноукраїнську національну культуру.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1031 | Додав: Admin | Дата: 18.10.2013 | Коментарі (1)


30.08.2013 (17:46)

Як ми уже знаємо, 20-22 серпня у Львові відбувся X ювілейний з’їзд Світового конгресу українців. В урочистій обстановці відкрив його Президент Світового конгресу українців, канадський юрист Євген Чолій.

Участь у великій світовій раді українців, приуроченій вшануванню 80-х роковин Голодомору в Україні, 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка та іншим вагомим подіям в житті України, взяли віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, лідер фракції ВО «Батьківщина» у Верховній Раді Арсеній Яценюк, голова партії «Удар» Віталій Кличко, голова політичної партії ВО «Свобода» Олег Тягнибок та ін. Конгрес зібрав понад 500 представників української діаспори з більш, ніж 30 країн світу.

У роботі Світового конгресу українців взяв участь і виступив наш земляк, голова Всеукраїнського громадського товариства «Бойківщина - XXI століття», Голова Світового конгресу бойків, Заслужений працівник культури Петро Косачевич . Його доповідь «Відродження звичаїв та обрядів на основі етнографічної спільноти українців-бойків в Україні та за кордоном» була з увагою сприйнята учасниками конгресу...

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 834 | Додав: Admin | Дата: 30.08.2013 | Коментарі (2)


06.07.2013 (14:43)

Багата Бойківщина талантами, знаними людьми, завдяки яким про наш край знають в усьому світі. До таких належить й директор районного Народного дому, голова Всеукраїнського громадського Товариства «Бойківщина - XXI століття» Петро Косачевич.

Дякуючи йому, на Турківщині відбуваються великі фольклорні свята - Всесвітні бойківські фестини та світові конгреси бойків. У рамках підготовки до їх проведення вдається вирішувати чимало не лише культурних, а й соціально-економічних питань, із залученням влади, меценатів, відомих людей Бойківського краю. Петро Іванович згуртував бойків-патріотів, а багатьох й навчив любити і поважати рідний край та все те, що пов'язане з ним.

Ми вже повідомляли, що за значні заслуги у пропагуванні прабатьківських традицій та звичаїв, Указом Президента України Петру Івановичу було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури». А 27 червня, на урочистій академії у Львівському Національному академічному театрі опери і балету ім. С. Крушельницької, з нагоди XVII річниці Конституції України, перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич вручив йому нагрудний знак та посвідчення до нього.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 716 | Додав: Admin | Дата: 06.07.2013 | Коментарі (0)


30.04.2013 (03:01)
30.04.13 доповнено -Привітання від Хмельницького осередку МГО "Світовий Конгрес Бойків"

Днями стало відомо про присвоєння директору Турківського районного народного дому КОСАЧЕВИЧУ Петру Івановичу почесного звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

Чи не найвагомішу лепту в новітню культурно-мистецьку славу м.Турка вніс Петро Косачевич — корінний горянин з Явори, духовно багатий чоловік, омудрений життям: майже чотири десятиліття, трудиться на культурній ниві. З 1994 року він незмінний директор Турківського народного дому.

Народний дім — справжній центр талантів, розвою і вдосконалення багатовікових традицій, звичаїв та обрядів верховинського краю.

Як директор Турківського народного дому Петро Косачевич невтомно працює, аби розкрити і розкрилити народні таланти, передовсім молоді. Результатом цієї праці стала низка колективів художньої самодіяльності зі званням «народний» при районному будинку культури. Серед них добре знані в районі та області духовий оркестр «Сурмачі», фольклорний ансамбль «Бойківські переспіви».

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 950 | Додав: Admin | Дата: 30.04.2013 | Коментарі (2)


12.04.2013 (21:50)

У підготовці важливих справ завжди потрібен професіоналізм. Хоча завжди ми повинні спиратися на глибину людських витворів і на ту сиву давнину, яка вироблялася сотнями, а то й тисячами років, і утверджувалася суспільною думкою і натуральною практикою, і в результаті ставала відшліфованою справою народного мистецтва.

I тому основою нашої діяльності є той давній звичай й обрядовість, яку ми називаємо автентичний фольклор. Кожна народність, кожна нація має їй притаманне мистецтво, яке належить тільки саме тим жителям, що проживають в тій чи іншій місцевості, де ствердились відповідні умови викристалізуваного мистецтва.

У частині Карпат проживають етнографічні спільноти українців - бойки, гуцули та лемки. Їхнє самобутнє мистецтво вливається в загальноукраїнську культуру і тим самим збагачує її. Тому, враховуючи глибину традицій, є необхідність показати це мистецтво на професійній основі, зберігаючи автентичність...

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 847 | Додав: Admin | Дата: 12.04.2013 | Коментарі (1)


02.03.2013 (02:38)

Рік тому державна реєстраційна служба Міністерства юстиції України зареєструвала об’єднання міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків» як юридичну міжнародну організацію, з центром у місті Турка Львівської області.

Про це ми повідомили в більш як тридцять країн світу для формування організації та структуризації філії і осередків, які функціонують де-не-де в діаспорі, і є розрізненими. А якщо їх там немає, а проживають вихідці з нашого краю, то необхідно утворювати. Наше завдання їх об’єднувати, щоб спільно відроджувати звичаї та обряди етнографічної спільноти українців-бойків, які проживають як у нас, так і за кордоном. Багато наших краян опинилося за кордоном, є в них туга за Батьківщиною, потреба в спілкуванні. Тому нам слід допомогти їм не втрачати віру у свій край і щасливе майбутнє Української держави. Як відомо, ми уже провели, починаючи з 1992 року, сім міжнародних заходів, і в районі за цей час побувало (і учасників, і гостей) в середньому до 800 тисяч осіб. Це дало неабияку користь як району, так і державі в плані господарської діяльності та об’єднанні різних...

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 924 | Додав: Admin | Дата: 02.03.2013 | Коментарі (0)


03.02.2013 (02:22)

12 жовтня 2012 p на конференції TRAVEL MARKETING 3D, яка пройшла в рамках Міжнародного туристичного салону «Україна 2012» був оприлюднений список 100 best events of Ukraine - 100 кращих подій для українського туризму, який з цього року щорічно буде формуватися Радою з питань туризму і курортів на підставі експертної оцінки та опитування професійного сектора.

Переконані, що любителів статистики Турківщини (і не тільки) зацікавить повідомлення про те, які подїї в Україні у 2012 році визнано найкращими.

Нас, горян, це повинно заінтригувати особливо, адже йдеться про Бойківщину, Турківщину зокрема.

Днями, 24 січня, голову Всеукраїнського громадського товариства “Бойківщина ХХІ ст.” Петра Косачевича запросили у Львівську облдержадміністрацію.

Там начальник головного управління туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Львівської ОДА Сергій Кисельов, від імені голови Ради Всеукраїнської спілки громадських організацій з питань туризму та курортів...

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1231 | Додав: Admin | Дата: 03.02.2013 | Коментарі (1)


01.12.2012 (18:00)

Шановні краяни, ми з Вами спільними зусиллями успішно провели П’яті, ювілейні, Всесвітні бойківські фестини.

Було немало зроблено перед фестинами у нашому районі та районному центрі м. Турка, не тільки у творчій діяльності з відродження наших звичаїв та обрядів, але і в господарській роботі. Місто набуло належного вигляду. До цього долучилися всі ланки державного управління, а також депутати різних рівнів та особи, яким не байдужа доля нашого краю. Наше Всеукраїнське громадське товариство «Бойківщина XXI століття» щиро дякує усім, хто у більшій чи меншій мірі приклався як організаційно, так й індивідуально до успішного проведення великого міжнародного заходу.

Хочемо Вас також проінформувати про наші майбутні плани та завдання, які ще треба вирішувати. 23 січня цього року Державна реєстраційна служба України Міністерства юстиції зареєструвала та видала нам свідоцтво про реєстрацію об’єднання громадян як Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків», з центром у м. Турка Львівської області, по вул. Міцкевича, 27.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1128 | Додав: Admin | Дата: 01.12.2012 | Коментарі (0)


27.11.2012 (18:03)

Днями у видавництві ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «АРТ-ПРЕС» (м. Дніпропетровськ) вийшов друком альбом «Вишивані скарби Бойківщини». Автор-упорядник видання – голова Івано-Франківського обласного громадського товариства «Бойківщина» Дарія Петречко.

Понад десять років тому Дарія Іванівна, виселена у семирічному віці з села Чорної Нижньоустріцького району (Польща), почала об’єднувати розсіяних у межах Івано-Франківської області земляків у громадське товариство. Люди збиралися, згадували, приносили речі, які збереглися з дому (бойки й досі уважають домом рідні села, а не місця, куди були виселені або де мешкають зараз). Було зібрано колекцію бойківської ноші, відтак виник задум видання альбому бойківської вишивки.

«Нині справжню бойківську сорочку можна побачити хіба що в музеї, навіть вбрання нечисленних бойківських фольклорних колективів у більшості випадків уже є стилізованим, – пише у передмові до альбому дослідниця Бойківського краю, засновниця сайту «Бойкосвіт» Наталія Кляшторна. –На чоловічих та жіночих сорочках бойки вишивали комір, уставки, манжети,...

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 3613 | Додав: Admin | Дата: 27.11.2012 | Коментарі (1)


19.08.2012 (11:32)
Просвітитель Бойківського краю

Українська історія знає багато просвітителів, які заради національної ідеї готові були на найбільшу пожертву. Часто задля свого народу патріоти віддавали життя. Для Турківщини такою особистістю у міжвоєнний період початку ХХ ст. був Іван Федевич - людина благородних помислів і вчинків, справжній пастир людських душ, інтелектуал, мислитель, просвітитель. Він все своє життя стояв в обороні простого народу.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1175 | Додав: Admin | Дата: 19.08.2012 | Коментарі (1)


18.08.2012 (00:40)
+відео

Під час проведення П’ятих, ювілейних, Всесвітніх Бойківських фестин було проведено вшанування пам’яті Івана Багряного (1906-1963) біля його художньо-меморіальної таблиці - на фасаді Турківського НВК.

Учнями та педагогічним колективом школи була представлена цікава пізнавальна програма з якої присутні отримали багато інформації про життя та творчість письменника .

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1614 | Додав: Admin | Дата: 18.08.2012 | Коментарі (0)


12.08.2012 (19:27)
   АКТУАЛЬНО ! ( Коментарів-3 !)

2 серпня 2012 року в рамках проведення П’ятих, ювілейних, Всесвітніх бойківських фестин на споруді Турківської загальноосвітньої школи №1 була відкрита меморіальна дошка на вшанування пам'яті видатного громадського діяча Турківщини у міжвоєнний період о.Івана Федевича.

Про життя та діяльність цієї неординарної людини неодноразово писалося на сторінках нашого ресурсу. Зокрема , в матеріалі О. Іван Федевич. Приклад служіння людям.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1271 | Додав: Admin | Дата: 12.08.2012 | Коментарі (3)


12.08.2012 (18:27)

Вийшла з друку книга М.Є.Федяй «Село на семи пагорбах»

У книзі директора школи с. Ісаї Марії Євстахіївни Федяй описана історія села, звичаї та обряди, містяться матеріали про школу, церкву, про земляків, які прославилися своїми здобутками і працею, про тих, хто загинув, захищаючи рідний край у сорокових роках минулого століття.

Авторка роками збирала матеріал про односельчан, їхню долю, спогади очевидців доленосних подій, світлини, аби молоде покоління могло дізнатися звідки воно родом, ким були їхні предки та про їхнє життя як у далекому минулому, так і сьогодні.

Історія села Ісаї - це історія багатовікової боротьби проти всіх поневолювачів - австрійських, польських, німецьких. Відтоді на нашій землі змінилося багато поколінь. Усі вони були мужніми, витривалими і непохитними в боротьбі з життєвими труднощами та ворогами. Ці люди - наші предки - безмежно любили свій гірський край,...

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1050 | Додав: Admin | Дата: 12.08.2012 | Коментарі (2)


12.08.2012 (18:12)

Вийшла з друку книга Наталі Кляшторної "Бойківське сузір’я"

Бойківське сузір’я - словник з короткими відомостями про 300 видатних осіб, котрі своїм походженнням, життям чи діяльністю пов’язані з бойками і Бойківською землею. Словник розповідає про знаних осіб бойківського походження та акцентує увагу на їхньому внеску на благо рідного краю. Також подані відомості про представників інших етнічних груп та національностей, котрі кожен у своїй царині допомагали бойкам, популяризували їхню культурну спадщину та в цілому сприяли розвою Бойківщини.

Сформувати об’єктивне уявлення про бойків навряд чи можна без знань про внесок представників цієї групи в історію та культуру краю і держави. Цей словник персоналій - про видатних бойків та людей, пов’язаних життям або творчістю з Бойківщиною, - формувався не за критерієм посади чи статку. Насамперед йшлося про те, який слід залишили і залишають ці люди ...

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1311 | Додав: Admin | Дата: 12.08.2012 | Коментарі (0)


12.08.2012 (16:31)

Назар Тацишин з Народним
артистом України Володими-
ром Гришком

Під такою назвою 3 серпня 2012 р, на сцені культурно-мистецького центру «Україна», у рамках П’ятих, ювілейних, Всесвітніх бойківських фестин, відбувся пісенний конкурс.

Головне завдання цього заходу полягало у збагаченні культурних здобутків нашого, Бойківського, краю, зокрема в пісенному жанрі.

Прикро, що проходив цей конкурс при малочисельній глядацькій публіці. Та й учасників також було небагато -три: народний сімейний колектив «Відлуння» та народна хорова капела «Карпати» Турківського РНД, і наш бойківський соловейко, студент Львівської музичної академії ім. Миколи Лисенка - Назар Тацишин. Очолював журі директор Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-масової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Роман Береза. Разом з ним оцінювали виступи конкурсантів завуч Турківської дитячої музичної школи Тетяна Дульнявко та активний бойко, голова обласного осередку «Бойківщина» з м.Донецьк Юрій Комарницький.

Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1241 | Додав: Admin | Дата: 12.08.2012 | Коментарі (0)