Четвер, 18.04.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Фотоальбоми

Головна » Фотоальбоми » Твої люди , Бойківщино ! » Іван Миколайович Песін

Автор: Ярослав Григорович Притула
Іван Миколайович Песін народився 7 січня 1930 року в м. Турка Львівської області. Його батько здобув вищу освіту в Київському університеті ім. Св. Володимира і від 1919 року працював викладачем гімназії спочатку в Кременці, а потім в Турці.
Дитячі роки його минули в родині батька у старовинному українському місті Кременці. Найтяжчі і найпохмуріші спогади з життя дитячого періоду були у нього пов'язані з трьома роками німецької окупації в час другої світової війни.
У 1947 рці після закінчення середньої школи поступив на фізико-математичний факультет Львівського університету. На старших курсах він стає активним учасником семінару, яким керував Л.Волковиський.
У 1952 році І.Песін закінчив з відзнакою університет і одержав рекомендацію до вступу в аспірантуру. Його науковим керівником став професор В.Волковиський. За час аспірантури він одержав важливі результати з теорії квазіконформних відображень. Ці результати лягли в основу його кандидатської дисертації «Метрические свойства квазиконформных отрображений», яку він захистив 24 жовтня 1955 року.
За час своєї наукової діяльності І.Песін зробив вагомий внесок не тільки в розвиток теорії квазіконформних відображень, а також в теорію функцій дійсної змінної і геометричну топологію. Широкий науковий світогляд, глибокі знання і нестандартний тип мислення дозволяли йому формулювати нові цікаві задачі і пропонувати підходи до їх вирішення. Його плідні математичні ідеї втілювалися в наукових пошуках учнів, серед яких два доктори і три кандидати фізико-математичних наук.
І. Песіна завжди приваблювали задачі, які можна формулювати не використовуючи складних математичних понять, але розв'язання яких було зовсім не очевидним і могло б приводити до несподіваних висновків. Наприклад, завдяки блискучій ідеї, його стаття «О длине одного всюду разрывного множества точек», яка мала одну сторінку, була опублікована в журналі «Успехи математических наук» 1955, 10, вып. 3, с. 153. В науковому доробку І.Песіна є 22 математичні праці, серед них монографія «Развитие понятия интеграла» (М. 1966). Вона була перекладена англійською мовою і витримала два видання у США.
У 1984 році він залишив педагогічну роботу за станом здоров'я.
Активну наукову і педагогічну діяльність продовж трьох десятиліть І.Песін проводив в умовах постійної боротьби з невиліковною недугою, яка вразила його, двадцятилітнього юнака, ще в 1951 році. Оскільки медицина була безсила, то йому доводилось розраховувати лише на самого себе. У цій боротьбі, що вимагала постійного напруження фізичних і духовних сил, він випробував багато різних методик і підходів, серед яких фізичні вправи, спорт, голодування.
І. Песін написав низку рукописних психологічних праць, у яких виклав свої спостереження, поділився роздумами та висновками з багаторічного досвіду життя у складних умовах, що випали на його долю.
Рукописні праці І.Песіна зберігаються у фондах Наукової бібліотеки університету.
Помер Іван Миколайович Песін 9 липня 1993 року.Допомога в користуванні слайдшоу

Теги:  математик, Песін, Турка

Переглядів: 1272 | Розміри: 250x290px/9.4Kb
Дата додання: 09.03.2011 | Теги: математик, Песін, Турка | Додав: satturka(П_Рурич)

Оцініть це фото по 5-бальній "зірковій" системі натисканням на відповідну зірочку
Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.

Схожі матеріали