Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Статті

Коли ж святкувати День Незалежності ? 16 липня , чи 24 серпня ?
Історія встановлення Дня Незалежності України.

День незалежності України — державне свято України. Відзначається щороку 24 серпня. Уперше День незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року — в пам'ять про те, ще рік тому — 16 липня 1990 року — Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України.

Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». В ній зазначено:

Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року,

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:

Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

Згодом, 18 червня 1991 року, було внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня — День незалежності України». Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України.

Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». В ній зазначено:

Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року,

Верховна Рада України постановляє:

1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.

Відповідно до цього 5 червня 1992 року Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня — День незалежності України» замінити словами «24 серпня — День незалежності України». Тому від 1992 року День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.


Схожі матеріали :

Категорія: Статті | Додав: Admin (23.08.2017)
Переглядів: 992 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (26.08.2016 15:05)
Це як з «Новим роком», «Різдвом», «Паскою» і т.д. – святкували коли як кому заманулося і під кожну дату підганяли доктрину. З часом зібралися, домовилися і визначили конкретну загальноприйняту дату. Так і тут. 16-го липня була ухвалена Декларація та постанова. Акт був ухвалений 24-го серпня, а референдум про підтвердження Акту відбувся 1-го грудня. Всі три дати досить вагомі, але вирішили обрати 24-го серпня. Так з’явилася постанова про загальноприйняту дату – 24-те серпня. Ті, хто дуже любить святкувати і є активним патріотом, то може відзначати День Незалежності ще й 16-го липня та 1-го грудня, але вже у колі друзів. Так зараз прийнято святкувати два Різдва та дві Паски і навіть три Нові роки. Не шкодуймо собі зробити кожен день святковим, адже після Воскресіння Христового, у нас, християн, кожен день - свято, воскресіння, що спонукає до святого життя. Хіба якщо ми цього не розуміємо і починаємо у святі дні влаштовувати пиятики.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.