Середа, 21.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Статті

Чому, чим більше робиш добра людям, тим гірше вони ставляться до тебе?

Якщо ви людина від природи добра, то напевно вам знайоме Золоте правило: «Не роби добра – не отримаєш зла».

На жаль, воно працює практично завжди, але чому так відбувається? Якщо це питання хоча б раз опинялося в вашій голові, то настійно раджу прочитати цю притчу, в ній ви знайдете відповідь, а головне зрозумієте, як жити з несправедливістю світу.

Одного разу до старого мудреця в двері постукала молода незнайомка, яка, заливаючись сльозами, розповіла старцю свою історію.

— Я не знаю, як мені далі жити … Все життя я ставилася до людей так, як би хотіла, щоб вони ставилися до мене, була з ними щира і відкривала їм душу … По можливості я намагалася робити всім добро, не чекаючи нічого взамін, допомагала, чим могла. Я дійсно робила це все безоплатно, але натомість отримувала зло і глузування. Мені прикро до болю і я просто-напросто втомилася … Благаю, скажіть, як мені бути?

Мудрець терпляче вислухав і потім дав дівчині пораду:

— Роздягнися догола і пройдися зовсім голою по вулицях міста.

На таку заяву жінка відповіла:

— Вибачте, але я ще не докотилася до такого … Ви, напевно, з глузду з’їхали чи жартуєте! Зроби я таке, то не знаю, що очікувати від перехожих … Дивися, ще хтось збезчестить або поглумиться наді мною …

Мудрець раптом встав, відчинив двері і поставив на стіл дзеркало:

— Ти соромишся вийти на вулицю голяка, але чомусь тобі зовсім не соромно йти по світу з оголеною душею, розкритою, як ці двері, нарозхрист. Ти пускаєш туди всіх кому не лінь. Твоя душа – це дзеркало, саме тому всі ми бачимо відображення самих себе в інших людях. Їх душа повна зла і пороків – саме таку потворну картину вони і бачать, коли зазирають в твою чисту душу. Їм не вистачає сили і мужності, щоб визнати, що ти краще їх, і змінитися. На жаль, це доля тільки воістину сміливих …

Запитала красуня:

— Що ж мені робити? Як я можу змінити цю ситуацію, якщо від мене, по суті, нічого не залежить?

Мудрець відповів:

— Нумо підемо зі мною, я дещо тобі покажу… Подивися, це мій сад. Ось уже багато років я поливаю ці небаченої краси квіти і дбаю про них. Зізнатися чесно, я жодного разу не бачив, як саме розпускаються бутони цих квітів. Все, що мені доводилося бачити, – це прекрасні квіти, які ваблять своєю красою і запашним ароматом.

Дитя, вчись у природи. Подивися на ці чудові квіти і роби, як вони, – розкривай своє серце перед людьми обережно, щоб ніхто цього навіть не помітив. Відкривай душу хорошим людям. Іди від тих, хто обриває твої пелюстки, кидає під ноги і топче. Ці бур’яни ще не доросли до тебе, тому ти нічим їм не допоможеш. У тобі вони будуть тільки бачити потворне відображення себе.

Джерело


Схожі матеріали :

Категорія: Статті | Додав: Admin (29.04.2018)
Переглядів: 275 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (30.04.2018 08:12)
«- Я не знаю, як мені далі жити …».

Звісно, я не мудрець але поділюся власним досвідом і дам пораду. До того часу, як у людині домінує егоїзм, її так зване добро, завжди буде приносити зло: як у сімейних відносинах, вихованні дітей, родинних стосунках, так і в стосунках зі своїм Творцем та ближнім на релігійному грунті. Егоїзм очікує віддачі і у відповідь дістає той же егоїзм – зло. Мало хто задумується над тим, що його добро являється злом. По мірі того, як людина позбавляєтся егоїзму, вона може проаналізувати свої попередні потуги у творінні добра і побачити, що це було майже суцільне зло і лишень якась маленька дещиця була дійсним добром. Добро, яке заквашене на егоїзмі, приносить конфлікт, розбрат і війну. Добро, очищене від егоїзму, мов свічка на свічнику освітлює темряву і вказує шлях, не розрізняючи добрих і злих. Саме так світить сонце для всіх, але кожен, по мірі свого внутрішнього стану (виховання, мораль, цінності), може при його світлі знайти шлях, зігрітися в його промінні, або ж просто згоріти.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.