Неділя, 17.02.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Статті

Церква Різдва Пресвятої Богородиці села Розлуч

В одному з найкрасивіших місцин Турківщини, у мальовничій долині річки Розлучанки, на потоках Студеного та Старого, біля витоку другої найбільшої річки України – Дністра знаходиться парафія Різдва Пресвятої Богородиці села Розлуч.

За однією з версій першими поселенцями були три сім’ї, які під час епідемії чуми в Ясениці Замковій розлучилися зі своїми родичами, звідки і пішла назва гори та поселення – Розлуч.

Перша церковна громада і храм села згадується від 1534 року, священиком тоді був о. Лазар. Сьогодні ж нелегку пастирську службу з 2000 року несе о. Андрій Клуб (декан Турківського деканату). Перебуває храм у юрисдикції Української Автокефальної Православної Церкви.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці дерев'яна, трьохверха, багатозламна з одним крилосом (ризницею), збудована у І876 році, виготовлена у стилі українського неорококо, відновлена у 1923 році. Попередній храм, по величині наполовину менший теперішнього, згорів 1 березня 1875 року, так, що дзвонів не було врятовано. У теперішньому храмі знаходяться мощі св. вмч. Пантелеймона і невідомого святого (IV ст.)

.

Дзвіниця дерев’яна, двоярусна з широким піддашшям, кріплена простим замком і завершена чотирисхилим дахом з кованим хрестом. Дзвонів чотири. Перші дзвони були придбані у 1876 році і підібрані по квітковому колу під струни скрипки (соль, ре, ля, мі). В І світову війну австрійські військові забрали перший і останній дзвони для потреб армії. У 1926 році громада придбала два дзвони, яких бракувало. У роки ІІ світової війни люди, навчені гірким досвідом попередньої війни (тодішній священик о. Володимир Лозинський і дзвонар Андрій Когут) заховали звукові святині від німців і в такий спосіб зберегли їх. Після закінчення війни їх відкопали та встановили на дзвіниці, де вони знаходяться й зараз. Розлучани пишаються милозвучними дзвонами, добре збереженим для наступних поколінь храмом.

Ярослав Павлуцький

pg.lviv.ua


Схожі матеріали :

Категорія: Статті | Додав: Admin (19.09.2011)
Переглядів: 1049 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.